Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 31 lipca 2007

EMPiK - Top Lista nr 28 (31/07/07)
EMPiK - Top Lista nr 28 (31/07/07)

Metatron, 31 lipca 2007, 21:54

Po krótkiej wakacyjnej przerwie powracamy do naszego cotygodniowego zestawienia najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiKu. Tradycyjnie już ranking obejmuje jedynie produkcje wydane na komputery PC oraz konsolę PS2. Do jego sporządzenia posłużyły dane zebrane w okresie 23.07.2007 – 29.07.2007 w 92 salonach wspomnianej sieci.

Duże rozbieżności w ocenach gry Lair
Duże rozbieżności w ocenach gry Lair

Maciej Jałowiec, 31 lipca 2007, 16:50

Zagraniczne media najwyraźniej nie są zgodne w ocenie nadchodzącej wielkimi krokami gry Lair, tworzonej przez studio Factor 5. Podczas gdy EDGE Magazine i serwis Gamezone oceniają produkcję na 9/10, Electronic Gaming Monthly i GamePro stawiają ją trochę powyżej połów swoich skal punktowych.

Koncern Wham-O wchodzi na rynek gier wideo

Vercetti, 31 lipca 2007, 16:24

Firma Wham-O Inc., znana swoim klientom głównie ze stworzenia i wylansowania takich zabawek, jak obręcze hula-hoop, dyski frisbee czy popularne zośki, zamierza wejść wkrótce na rynek elektronicznej rozrywki. Umożliwi jej to zawarta wczoraj umowa z firmą FOG Studios, mającą przenieść najciekawsze z zaprojektowanych dotąd zabawek wprost do wirtualnego świata.

Tsutomu Kouno o kontynuacji LocoRoco i pierwszej odsłonie serii przeznaczonej dla PlayStation 3

Jiker, 31 lipca 2007, 16:09

Tsutomo Kouno, główny producent hitowego LocoRoco, oznajmił w rozmowie z redaktorami serwisu Joystiq, że zarządzany przez niego zespół developerski bardzo poważnie podchodzi do kwestii rozpoczęcia prac nad drugą odsłoną jednego z największych hitów wydanych na przenośne PSP.

Nintendo jednak nie pojawi się na Tokyo Game Show

Maciej Jałowiec, 31 lipca 2007, 15:36

Jak podaje serwis Kotaku, na odbywającej się w dniach 20-23 września br. imprezie Tokyo Game Show nie pojawi się dominująca w kategorii konsol korporacja Nintendo. Firma najprawdopodobniej stwierdziła, że TGS nie są jej potrzebne.

Bizarre Creations zatwierdza listę miast dostępnych w PGR 4 i krytykuje małą pojemność DVD

Jiker, 31 lipca 2007, 15:22

Firma Bizarre Creations, twórca cyklu Project Gotham Racing (wcześniej Metropolis Street Racer), ujawniła finalną listę miast, po których będziemy mogli pościgać się w PGR 4. Wyjaśniła również na czym będą polegać modyfikacje, którym poddane zostaną trasy i miejscowości znane z trzeciej odsłony serii.

Gitarzysta grupy Anthrax w grze Upshift StrikeRacer
Gitarzysta grupy Anthrax w grze Upshift StrikeRacer

Vercetti, 31 lipca 2007, 15:20

Dan Spitz, gitarzysta popularnej grupy heavy metalowej Anthrax będzie jedną z osób, która przyczyni się do powstania nadchodzącej gry wyścigowej Upshift StrikeRacer. Taką informację przedstawiła ostatnio firma Gala-Net, pełniąca rolę wydawcy produktu, którego debiut wyznaczony został na wrzesień 2007.

Metal Gear Solid 4 nie tylko na PlayStation 3?
Metal Gear Solid 4 nie tylko na PlayStation 3?

Maciej Jałowiec, 31 lipca 2007, 14:59

Zakończone nie dalej jak kilka godzin temu spotkanie z analitykami firmy Konami przyniosło nam kilka interesujących wieści związanych z najnowszą odsłoną serii Metal Gear.

Znamy datę europejskiej premiery Super Paper Mario
Znamy datę europejskiej premiery Super Paper Mario

Misiek, 31 lipca 2007, 14:55

Jeśli zapomnieliście już o czasach, gdy gracze na Starym Kontynencie musieli czekać długie miesiące na wersje PAL tytułów, które dawno miały swoją premierę w USA, Nintendo przypomni Wam co nieco wraz z Super Paper Mario. Europa dostanie ten tytuł niemal pół roku po Stanach Zjednoczonych.

Weź udział w otwartych beta-testach gry 2Moons!
Weź udział w otwartych beta-testach gry 2Moons!

Maciej Jałowiec, 31 lipca 2007, 14:30

Od dzisiaj każdy gracz posiadający łącze internetowe może przystąpić do otwartych beta-testów gry z gatunku MMORPG zatytułowanej 2Moons. Jedyne co trzeba zrobić to ściągnąć zajmującego niespełna 900 MB klienta.

Blazing Angels 2 później na PlayStation 3
Blazing Angels 2 później na PlayStation 3

Misiek, 31 lipca 2007, 14:26

Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII jest kolejnym tytułem, w przypadku którego posiadacze PlayStation 3 będą musieli poczekać dłużej na swoją wersję (podobnie było między innymi w przypadku Colin Mcrae: Dirt oraz Medal of Honor Airborne). Tym razem poślizg wynosi ok. 1,5 miesiąca.

Condemned 2: Bloodshot z unikatowym trybem rozgrywki wieloosobowej

Jiker, 31 lipca 2007, 14:15

Condemned 2: Bloodshot zapowiada się na bardzo brutalną, ale jednocześnie ekscytująca przygodę. I nie zmienią tego żadne informacje o delikatnym przemodelowaniu rozgrywki, co wymusiła na twórcach decyzja organizacji ESRB w sprawie ostrego potraktowania drugiej odsłony serii Manhunt. Kolejnym mocnym punktem kontynuacji Condemned może być także tryb rozgrywki wieloosobowej.

Druga beta Enemy Territory: Quake Wars już niebawem
Druga beta Enemy Territory: Quake Wars już niebawem

Vercetti, 31 lipca 2007, 14:12

Jedne beta-testy to za mało – z takiego założenia wychodzą programiści z grupy Splash Damage, którzy w ciągu najbliższych dwóch tygodni zamierzają udostępnić graczom kolejną, jeszcze bardziej zaawansowaną, wersję swej sieciowej strzelanki Enemy Territory: Quake Wars. Będzie to najprawdopodobniej ta sama edycja shootera, która zostanie zaprezentowana na nadchodzącym konwencie QuakeCon, mającym odby

Crytek: „Crysis mógłby wyjść na 360-tkę lub PS3”
Crytek: „Crysis mógłby wyjść na 360-tkę lub PS3”

Misiek, 31 lipca 2007, 13:50

Crysis to jedna z najgorętszych gier ostatnich miesięcy. Oficjalnie planowana jest tylko na PC-ty, jednak wiele osób spekuluje na temat możliwości przeniesienia tego tytułu także na konsole nowej generacji. Oliwy do ognia dolał Cevat Yerli, dyrektor generalny w Crytek, który udzielił wywiadu magazynowi PC Gamer UK.

Maraton: Durandal i Spyglass Board Games od jutra na Xbox Live Arcade
Maraton: Durandal i Spyglass Board Games od jutra na Xbox Live Arcade

Maciej Jałowiec, 31 lipca 2007, 13:36

Wraz z początkiem sierpnia na Xbox Live Arcade pojawią się dwie interesujące pozycje. Pierwsza to Marathon: Durandal, natomiast druga to Spyglass Board Games. Ich łączna wartość wynosi 1200 MP.

Pokemony Diamond i Pearl sprzedane 10 mln razy

Vercetti, 31 lipca 2007, 13:20

Kiedy wydawało się, że zapotrzebowanie na rozmaite gadżety związane z serialowymi Pokemonami staje się coraz mniejsze, Nintendo wypuściło na rynek gry Pokemon Diamond i Pokemon Pearl - dwie siostrzane produkcje, poświęcone konsoli NDS. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę, bo tyle właśnie milionów egzemplarzy obu pozycji sprzedano dotychczas na całym świecie.

Overlord na PlayStation 3? Codemasters twierdzi, że nie

Jiker, 31 lipca 2007, 13:19

Zespół Triumph Studios dokonał aktualizacji swojej oficjalnej strony internetowej. Dokładnie rzecz ujmując – działu przeznaczonego dla osób poszukujących pracy. Jedna z zamieszczonych ofert wzbudziła ciekawość zachodnich mediów.

Kiedy zagramy w Tales of the World: Radiant Mythology?
Kiedy zagramy w Tales of the World: Radiant Mythology?

Misiek, 31 lipca 2007, 13:17

Tales of the World: Radiant Mythology to kolejny RPG od Namco Bandai z popularnej serii “Tales of…” (ostatnią częścią była Tales of the Abyss na PlayStation 2). O ile jednak Amerykanie mogą w niego grać od 17 lipca, my cały czas musimy czekać na wersję PAL. Ogłoszono wreszcie kiedy możemy się jej spodziewać.

Jedź na koszt GRY-OnLine na tegoroczne Games Convention!

Redakcja GRYOnline.pl, 31 lipca 2007, 13:12

Podobnie, jak miało to miejsce w zeszłym roku, w tym roku również serdecznie zapraszamy wszystkich posiadaczy aktywnych abonamentów MayClub do przesłania zgłoszenia na wyjazd na Games Convention.

Wersja demonstracyjna GRAW 2 już wkrótce w ofercie PlayStation Network

Jiker, 31 lipca 2007, 12:55

Firma Sony Computer Entertainment poinformowała, że już niedługo – najpewniej w ciągu kilku najbliższych dni – usługa PlayStation Store wzbogacona zostanie o kolejną wersję demonstracyjną.

Viva Pinata na DS-a – pierwsze szczegóły i screenshot
Viva Pinata na DS-a – pierwsze szczegóły i screenshot

Misiek, 31 lipca 2007, 12:54

Wczoraj informowaliśmy Was, że Viva Pinata zmierza również na DS-a. Wtedy nie znaliśmy jednak detali na temat tej wersji, nie wiedzieliśmy również jak będzie się ona prezentowała na małych ekranach handhelda Nintendo. Dzisiaj twórcy podzielili się z nami pierwszymi szczegółami i pokazali pierwszy screenshot.

Rooster Teeth zajmie się promowaniem Halo 3
Rooster Teeth zajmie się promowaniem Halo 3

Maciej Jałowiec, 31 lipca 2007, 12:47

Jeśli ktoś lubi oglądać tzw. machinimy (czyli najczęściej fanowskie filmy tworzone na silniku gry) i kojarzy dzieła grupy Rooster Teeth, prawdopodobnie ucieszy się słysząc wiadomość o tym, że promocją gry Halo 3 zajmą się dokładnie ci sami ludzie, którzy stworzyli rewelacyjne cykle filmów, takie jak P.A.N.I.C.S. czy liczący ponad sto odcinków Red vs Blue.

Nintendo aktualizuje ofertę amerykańskiej wersji usługi Virtual Console

Jiker, 31 lipca 2007, 12:38

Amerykański oddział firmy Nintendo przeprowadził kolejną aktualizację systemu Virtual Console. Oferta amerykańskiej wersji usługi poszerzona została zwyczajowo o trzy pozycje. Są nimi: Star Soldier (NES), Dynamite Headdy (Genesis) oraz Drop Off (TurboGrafx-16).

Myst Online wzbogaca się o trzecie rozszerzenie
Myst Online wzbogaca się o trzecie rozszerzenie

Vercetti, 31 lipca 2007, 12:20

Twórcy przygodowej gry MMO Myst Online: Uru Live dotrzymali słowa danego swym odbiorcom na początku maja. Zgodnie z planami wydawania comiesięcznych rozszerzeń do swego produktu, firma Cyan Worlds opublikowała w sieci trzeci dodatek do internetowej odmiany popularnego Mysta.

Dziesiąta rocznica Lionhead Studios
Dziesiąta rocznica Lionhead Studios

Misiek, 31 lipca 2007, 11:55

Lionhead Studios Petera Molyneux świętuje swoje dziesięciolecie! Aż trudno uwierzyć, że minęła już dekada odkąd ten wizjoner założył nowy zespół i zapowiedział rewolucyjne (w zamierzeniach) Black & White... Twórcy świętują, ale i ciężko pracują nad drugą częścią Fable, która ma ukazać się w 2008 roku.

Gadu-Gadu S.A. zapowiada program Frajdek

Vercetti, 31 lipca 2007, 11:45

Firma Gadu-Gadu S.A., odpowiedzialna za stworzenie popularnego komunikatora internetowego Gadu-Gadu podała dzisiaj do wiadomości, że już wkrótce wkroczy na rynek z nową inicjatywą - programem Frajdek, do którego właśnie nabyła prawa.

Beowulf również na telefonach komórkowych
Beowulf również na telefonach komórkowych

Vercetti, 31 lipca 2007, 11:11

Zaanonsowana pod koniec maja na PC, PS3, X360 oraz PSP gra akcji o nazwie Beowulf już niebawem powędruje również do posiadaczy telefonów komórkowych. Poinformowała o tym spółka Gameloft, która nabyła od wytwórni Paramount Pictures prawa do stworzenia dedykowanego mobilnej platformie tytułu na podstawie nadchodzącego filmu Roberta Zemeckisa.

Rein: „Konsole zdefiniują gry na najbliższe 5 lat”

Misiek, 31 lipca 2007, 10:57

Mark Rein, wiceprezes Epic, udzielił ciekawego wywiadu, w którym wyjaśnił dlaczego możliwości DirectX 10 nie będą zanadto wykorzystywane w najbliższych latach. Według niego to konsole obecnie dyktują trendy, a dzieje się tak dlatego, iż sprzedaje się na nie zdecydowanie więcej gier niż na PC-ty.

Dragon Quest 4, 5, 6 – reedycje na DS-a
Dragon Quest 4, 5, 6 – reedycje na DS-a

Misiek, 31 lipca 2007, 10:30

Od jakiegoś czasu w internecie krążyły plotki, które sugerowały, iż Square Enix może tworzyć remake Dragon Quest 4 na DS-a. Tymczasem firma zaskoczyła wszystkich – w jednym z japońskich magazynów pojawiło się potwierdzenie aż trzech części (czwartej, piątej i szóstej), które doczekają się reedycji na handheldzie Nintendo.

Symulatory okrętów podwodnych - Część II
Symulatory okrętów podwodnych - Część II

lhorror, 31 lipca 2007, 09:25

W drugiej części przyglądamy się podwodnym symulatorom, które zagościły na komputerach takich, jak Amiga 500 i Atari ST.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (31/07/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (31/07/07)

Krystian Smoszna, 31 lipca 2007, 08:24

Siedemdziesięciosześcioprocentowy wzrost sprzedaży nie pomógł grze Transformers: The Game w zajęciu pierwszego miejsca w brytyjskim rankingu bestsellerów. W tygodniu zakończonym 28-ego lipca nieco lepszy (o zaledwie 217 sprzedanych sztuk) okazał się debiutant – produkt zatytułowany Pokemon Diamond, który powstał z myślą o konsoli Nintendo DS.

Football Manager 2008 również na Xboksa 360
Football Manager 2008 również na Xboksa 360

Krystian Smoszna, 31 lipca 2007, 08:04

Szef firmy Sports Interactive Ltd. – Miles Jacobson – potwierdził, że najnowsza odsłona cyklu Football Manager (oznaczona liczbą 2008), doczeka się konwersji na konsolę Xbox 360, podobnie jak ubiegłoroczna edycja programu.

Wysokie noty w pierwszych recenzjach gry BioShock
Wysokie noty w pierwszych recenzjach gry BioShock

Krystian Smoszna, 31 lipca 2007, 07:43

Świetna fabuła, trudna i przerażająca walka z potworami, doskonałe lokacje, oszałamiająca oprawa dźwiękowa i duża różnorodność środków zagłady w arsenale gracza – to BioShock w pigułce zdaniem czasopisma The Official Xbox Magazine. Produkt firmy Irrational Games otrzymał we wspomnianym wyżej magazynie rewelacyjną ocenę: 10/10.

Jedna nowa gra w ofercie Ubisoftu na targi Games Convention
Jedna nowa gra w ofercie Ubisoftu na targi Games Convention

Krystian Smoszna, 31 lipca 2007, 06:48

Koncern Ubisoft Entertainment ujawnił listę gier, jakie zostaną zaprezentowane na jego stoisku podczas targów Games Convention. Wśród opublikowanych wczoraj tytułów znalazła się jedna, nieznana dotąd produkcja – Ascend to Power.