Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 lipca 2007

Demo Stranglehold w sierpniu
Demo Stranglehold w sierpniu

Marek Grochowski, 12 lipca 2007, 22:30

Podczas odbywających się w ramach E3 Media & Business Summit konferencji firma Midway Games ujawniła, że sygnowana jej logiem produkcja o nazwie Stranglehold już wkrótce będzie mogła zostać przetestowana przez szerokie grono odbiorców. Wydawca trzecioosobowej gry akcji poinformował dziennikarzy, że demo jego tytułu zostanie opublikowane w Internecie już w przyszłym miesiącu.

Nowe obrazki z gry Need for Speed: Pro Street
Nowe obrazki z gry Need for Speed: Pro Street

Krystian Smoszna, 12 lipca 2007, 22:01

Koncern Electronic Arts, Inc. udostępnił cztery nowe obrazki z gry Need for Speed: ProStreet – kolejnej odsłony popularnych wyścigów samochodowych. Tym razem twórcy programu postanowili określić, z jakich platform sprzętowych pochodzą udostępnione zdjęcia. Dzięki temu zabiegowi, użytkownicy konsol Xbox 360 i PlayStation mogą przekonać się, jaki poziom oprawy wizualnej prezentować będą obie edycje.

Hideo Kojima niezadowolony z nowej formuły E3
Hideo Kojima niezadowolony z nowej formuły E3

Artur Falkowski, 12 lipca 2007, 21:44

Jeszcze przed rozpoczęciem E3 pisaliśmy o głosach niezadowolenia z nowej formuły, jaką przyjęła impreza. Nasi reprezentanci, którzy na nią polecieli, również nie są zachwyceni, co można przeczytać w publikowanych przez nich relacjach. Podobnego zdania jest Hideo Kojima, twórca serii Metal Gear Solid, który w trakcie konferencji Konami podzielił się swoimi przemyśleniami na temat nowych E3.

Nintendo zapowiada kanał Check Mii Out

Artur Falkowski, 12 lipca 2007, 21:36

W trakcie wczorajszej konferencji szef amerykańskiego oddziału Nintendo, Reggie Fils-Aime, zaprezentował nową usługę, która zostanie wprowadzona do serwisu online dla posiadaczy Wii. Jest nią kanał Check Mii Out. Nie ujawniono jednak, kiedy zostanie uruchomiony.

The Lord of the Rings Online: The Eye of the Iron Crown – znamy kolejne szczegóły
The Lord of the Rings Online: The Eye of the Iron Crown – znamy kolejne szczegóły

Marek Grochowski, 12 lipca 2007, 21:30

Trochę to trwało, ale grupa Turbine Entertainment ujawniła wreszcie kilka szczegółów na temat nadchodzącego rozszerzenia do MMORPG The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar. Co najważniejsze, poznaliśmy wreszcie nazwę dodatku, określanego dotąd roboczo jako Book 10. Add-on zatytułowany został The Eye of the Iron Crown, a jedną z jego najciekawszych właściwości będzie możliwość wcielenia się

Undercover: Dual Motives już w sieci
Undercover: Dual Motives już w sieci

Marek Grochowski, 12 lipca 2007, 20:10

Z racji tego, że do premiery klasycznej przygodówki Undercover: Dual Motives nie pozostało już zbyt wiele czasu (gra zadebiutuje na rynku w przyszłym miesiącu), jej producent, zespół Sproing Interactive Media postanowił uruchomić oficjalną stronę swego projektu. Dostępna jest ona pod tym adresem.

Drugi kontroler i gry zamiast obniżki ceny konsoli PlayStation 3 w Europie?
Drugi kontroler i gry zamiast obniżki ceny konsoli PlayStation 3 w Europie?

Krystian Smoszna, 12 lipca 2007, 20:05

Wygląda na to, że koncern Sony Corporation nie zamierza obniżyć ceny konsoli PlayStation 3 w Europie. Jeśli wierzyć doniesieniom serwisu MAXCONSOLE, urządzenie nadal będzie sprzedawane za blisko 600 euro, ale za to z interesującymi dodatkami.

Demo gry Stuntman: Ignition debiutuje na Xbox Live Marketplace
Demo gry Stuntman: Ignition debiutuje na Xbox Live Marketplace

Marek Grochowski, 12 lipca 2007, 18:45

Z drobnymi problemami, ale wreszcie się ukazało. Mowa o demie gry Stuntman: Ignition autorstwa ekipy Paradigm Entertainment, które rano zasiliło ofertę usługi Xbox Live Marketplace, by po chwili… z niej zniknąć. Microsoft zdołał jednak uporać się z problemami technicznymi zaistniałymi w jego serwisie i wszystko wróciło do normy: 642-megabajtowy plik czeka już na xboksowych wielbicieli kaskaderskic

Obniżka ceny powoduje dwukrotny wzrost sprzedaży PlayStation 3

Artur Falkowski, 12 lipca 2007, 18:28

Jack Tretton z Sony w trakcie wczorajszej konferencji przyznał, że po zmniejszeniu ceny amerykańskiej konsoli o sto dolarów cztery z pięciu największych sieci handlowych w Stanach Zjednoczonych odnotowały gwałtowny wzrost sprzedaży PS3. Firma ma nadzieję, że tendencja zwyżkowa będzie trwała, co zapewni 11 milionów egzemplarzy sprzedanych do końca roku.

Rock Band z możliwością pobierania całych albumów muzycznych

Artur Falkowski, 12 lipca 2007, 18:17

Jak zapowiedziano w trakcie E3, w Rock Band będziemy mogli nie tylko grać pojedyncze piosenki różnych wykonawców, lecz również wcielić się w rolę legend rocka, odgrywając całe albumy, które będą udostępniane online (według twórców, co tydzień będziemy mogli spodziewać się czegoś nowego).

Ubisoft nie planuje dema Assassin’s Creed
Ubisoft nie planuje dema Assassin’s Creed

Marek Grochowski, 12 lipca 2007, 18:10

Złe wieści dochodzą do nas z targów E3 Media & Business Summit w Santa Monica. Jeden z przedstawicieli Ubisoftu w rozmowie z dziennikarzami serwisu Joystiq powiedział bez ogródek, że jego koncern nie zamierza wypuścić dema głośnej gry akcji Assassin’s Creed.

Zapowiedziano grę Spider-Man: Friend or Foe
Zapowiedziano grę Spider-Man: Friend or Foe

Artur Falkowski, 12 lipca 2007, 17:56

Fani Spider-Mana w ostatnich latach otrzymali całkiem sporo produkcji traktujących o przygodach tego komiksowego superbohatera. Zwiększenie zainteresowania tą postacią spowodowane jest oczywiście wysokobudżetową filmową trylogią, która trafiła do kin. Zachęcona wysoką sprzedażą poprzednich gier o Człowieku-Pająku firma Activision postanowiła wydać kolejną produkcję.

Sony prezentuje nowe możliwości serwisu Home
Sony prezentuje nowe możliwości serwisu Home

Artur Falkowski, 12 lipca 2007, 17:42

O tym, jak poważnie serwis Home jest traktowany przez Sony, może świadczyć fakt, że sporą część konferencji odbywającej się w ramach E3 poświęcono na przedstawienie jego możliwości.

GOL na E3: Testujemy Insecticide, Mushroom Men, Sabotage i Legendary: The Box
GOL na E3: Testujemy Insecticide, Mushroom Men, Sabotage i Legendary: The Box

Przemysław Bartula, 12 lipca 2007, 17:25

Spotkałem się z przedstawicielami czterech zespołów developerskich odpowiedzialnych kolejno za gry: Insecticide, Mushroom Men, Sabotage i Legendary: The Box.

NCsoft będzie tworzyć gry na PS3

Artur Falkowski, 12 lipca 2007, 16:08

Słowo „exclusive” niezwykle często padało z ust prowadzących konferencję Sony osób. Japoński producent zapowiedział sporo tytułów, które trafią wyłącznie na jego konsole. Poza konkretnymi grami udało mu się pozyskać dla siebie nawet firmę kojarzoną do tej pory z rynkiem komputerowych MMO, twórców Lineage oraz wydawców Guild Wars – koreański NCsoft.

GOL na E3 2007: Podsumowanie pierwszego dnia targów
GOL na E3 2007: Podsumowanie pierwszego dnia targów

Borys Zajączkowski, 12 lipca 2007, 15:41

Pierwszy dzień targów za nami. Konferencje prasowe Electronic Arts, Activision, Midway i Konami oraz otwarcie Barker Hangaru, w którym można zagrać w sporą część obecnych w Los Angeles gier, upewniły nas w przekonaniu, że nie o to chodzi na targach. Jakichkolwiek.

Ujawniono datę europejskiej premiery The Legend of Zelda: Phantom Hourglass
Ujawniono datę europejskiej premiery The Legend of Zelda: Phantom Hourglass

Marek Grochowski, 12 lipca 2007, 15:40

Podczas trwających właśnie targów E3 Media & Business Summit Nintendo ujawniło, że czternasta gra z serii The Legend of Zelda powędruje do europejskich posiadaczy konsol NDS już w październiku bieżącego roku. Odbiorcy ze Starego Kontynentu otrzymają swoją wersję Phantom Hourglass w nieco ponad dwa tygodnie później aniżeli ich koledzy z Ameryki Północnej.

1C Publishing uruchamia anglojęzyczną stronę
1C Publishing uruchamia anglojęzyczną stronę

Marek Grochowski, 12 lipca 2007, 14:52

Wschodnioeuropejski koncern 1C Publishing podał do wiadomości, że w ramach swej ekspansji na zachodni rynek uruchomił właśnie nową, anglojęzyczną stronę, poświęconą oferowanym przez siebie produktom. Witryna ma być zbiorem informacji na temat minionych, aktualnych oraz przyszłych tytułów, których wydawaniem trudnić się będzie niniejsza firma.

Wii Fit, czyli ćwiczeń z konsolą Nintendo ciąg dalszy
Wii Fit, czyli ćwiczeń z konsolą Nintendo ciąg dalszy

Artur Falkowski, 12 lipca 2007, 14:22

Pisolet Zapper nie był jedynym zapowiedzianym wczoraj przez Nintendo akcesorium do Wii. Drugim był rodzaj kontrolera nazwany Wii Balance Board. Będzie on dołączany do Wii Fit, połączenia gry z programem służącym do poprawiania kondycji fizycznej i kształtowania sylwetki.

Nowa wersja PSP już oficjalnie
Nowa wersja PSP już oficjalnie

Artur Falkowski, 12 lipca 2007, 14:01

Konferencja Sony, która odbyła się w ramach tegorocznej imorezy E3, w końcu zakończyła plotki i domysły na temat nowego, odświeżonego modelu PSP, które krążyły w sieci już od dłuższego czasu. Japoński producent konsekwentnie je dementował, choć czasami nawet jego przedstawicielom wymsknęło się to i owo. Teraz wiemy już, jakie ulepszenia zostaną wprowadzone do nowej PSP.

Echochrome – pierwsze szczegóły
Echochrome – pierwsze szczegóły

Marek Grochowski, 12 lipca 2007, 13:58

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Sony jedną z prezentowanych nowości była unikatowa gra o nazwie Echochrome. Prowadzący pokaz Phil Harrison zwrócił wówczas uwagę na fakt, że pomimo oszczędnej grafiki może być to najbardziej grywalna pozycja, z jaką zetkną się dziennikarze przybyli do Santa Monica na E3 Media & Business Summit.

Nowa gra z cyklu S.T.A.L.K.E.R. oficjalnie zapowiedziana
Nowa gra z cyklu S.T.A.L.K.E.R. oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 12 lipca 2007, 13:45

Clear Sky – taki podtytuł będzie nosić druga odsłona cyklu S.T.A.L.K.E.R., która została wczoraj oficjalnie zapowiedziana przez ukraińskie studio GSC Game World. Nowy produkt jest prequelem pierwowzoru, a to oznacza, że jego akcja będzie rozgrywać się przed wydarzeniami opowiedzianymi w Cieniu Czarnobyla.

Harmonix ujawnia kolejne tytuły utworów, jakie znajdą się w grze Rock Band
Harmonix ujawnia kolejne tytuły utworów, jakie znajdą się w grze Rock Band

Katarzyna Grysiewicz, 12 lipca 2007, 13:33

W samym środku minionej nocy wysłannicy GOL-a przekazali nam swoje wrażenia z obcowania z grą Rock Band na targach E3. Natomiast my możemy uzupełnić listę piosenek, jakie będzie nam dane zagrać na plastikowych instrumentach o siedem ujawnionych utworów.

Aion: The Tower of Eternity dopiero w przyszłym roku
Aion: The Tower of Eternity dopiero w przyszłym roku

Marek Grochowski, 12 lipca 2007, 12:58

Potwierdziły się obawy, jakoby najnowsza produkcja koreańskiego NCsoftu, gra Aion: The Tower of Eternity miała trafić na europejski rynek dopiero w przyszłym roku. Potwierdził to przedwczoraj jeden z pracowników firmy, posługując się do tego niemieckojęzycznym, fanowskim forum produktu.

Ruszyła oficjalna strona internetowa gry Stranglehold
Ruszyła oficjalna strona internetowa gry Stranglehold

Katarzyna Grysiewicz, 12 lipca 2007, 12:52

W sieci jest już dostępna oficjalna strona internetowa gry Stranglehold, która jeszcze w tym roku powinna trafić do posiadaczy konsol Xbox 360 i PlayStation 3 oraz PeCetów.

Kontroler SIXAXIS już niebawem z funkcją wibracji
Kontroler SIXAXIS już niebawem z funkcją wibracji

Marek Grochowski, 12 lipca 2007, 12:15

Być może nie jest to najbardziej zaskakująca wiadomość tego roku, a całkiem prawdopodobne nawet, że wielu się jej spodziewało. Tym niemniej, powołując się na rozmowę redaktorów serwisu Kotaku z przedstawicielem Sony Computer Entertainment America, możemy wreszcie potwierdzić, że SIXAXIS, kontroler PS3 wzbogaci się w końcu o wyczekiwaną przez graczy funkcję wibracji.

Oficjalna strona gry Clive Barker's Jericho zadebiutowała w Internecie
Oficjalna strona gry Clive Barker's Jericho zadebiutowała w Internecie

Krystian Smoszna, 12 lipca 2007, 11:31

Koncern Codemasters Software uruchomił oficjalną stronę internetową gry Clive Barker’s Jericho, firmowanej nazwiskiem popularnego twórcy horrorów. Pierwszoosobowa strzelanina, przy produkcji której brytyjski pisarz aktywnie uczestniczył, zadebiutuje na rynku 1-ego września bieżącego roku.

Znamy szczegóły na temat gry Marathon: Durandal
Znamy szczegóły na temat gry Marathon: Durandal

Katarzyna Grysiewicz, 12 lipca 2007, 10:50

W trakcie swojej konferencji na trwających właśni targach E3 przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli, że posiadacze konsoli Xbox 360 jeszcze w bieżącym roku otrzymają grę Marathon: Durandal. Nowa wersja tytułu, który pierwotnie w 1996 r. dostali właściciele PeCetów, przed końcem tego lata znajdzie się w ofercie usługi Xbox Live Arcade.

Ratchet & Clank na PSP doczeka się sequela?

Marek Grochowski, 12 lipca 2007, 10:49

Wiele wskazuje na to, że już niebawem posiadacze konsol PlayStation Portable doczekają się kolejnej odsłony znanego cyklu platformówek ze stajni High Impact Games. Wszystko za sprawą drobnego niedopatrzenia, jakiego dopuścił się kompozytor muzyki do przygód Ratcheta i Clanka, David Bergeaud.

Znamy datę premiery gry Crysis
Znamy datę premiery gry Crysis

Krystian Smoszna, 12 lipca 2007, 10:48

Koncern Electronic Arts, Inc. ujawnił datę premiery gry Crysis – nowej, pierwszoosobowej strzelaniny, za której powstanie odpowiada niemieckie studio Crytek GmbH. Jeśli wszystko pójdzie z planem, produkt zadebiutuje na rynku elektronicznej rozrywki 14-ego września bieżącego roku.

Kolejna odsłona cyklu Golden Sun w produkcji?
Kolejna odsłona cyklu Golden Sun w produkcji?

Marek Grochowski, 12 lipca 2007, 10:15

Jak donosi serwis MaxConsole, jeden z dziennikarzy obecnych na niewielkim spotkaniu z przedstawicielami Nintendo poprzedzającym konferencję tegoż koncernu na E3, uzyskał kilka informacji na temat kolejnej odsłony cRPG Golden Sun. Zgodnie z niepotwierdzonymi jeszcze oficjalnie wiadomościami gra ukaże się na handheldzie NDS, a jej nazwa brzmieć będzie Golden Sun: The Solar Soothsayer.

Silent Hill 5 w produkcji!
Silent Hill 5 w produkcji!

Krystian Smoszna, 12 lipca 2007, 08:47

Serwis Game Informer nie wprowadził nas przedwczoraj w błąd. Koncern Konami Digital Entertainment, Inc. faktycznie zapowiedział nową grę z serii Silent Hill podczas tegorocznej edycji targów E3 Media & Business Summit. Kolejna, piąta już odsłona popularnego cyklu, przygotowywana jest z myślą o konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

GOL na E3 2007: Space Siege
GOL na E3 2007: Space Siege

Przemysław Bartula, 12 lipca 2007, 08:40

Na dwa dni przed naszym wylotem do Los Angeles na tegoroczne targi E3 korporacja SEGA ogłosiła światu, iż zespół Gas Powered Games, który znany jest z takich gier, jak Dungeon Siege i Supreme Commander, przygotowuje nowe cRPG, Space Siege. Ponieważ ujawniono wówczas niewiele (w zasadzie to wyłącznie informację o realiach sci-fi), z tym większą przyjemnością przyjąłem to, że dane mi będzie zobaczyć

GOL na E3 2007: Universe at War: Earth Assault
GOL na E3 2007: Universe at War: Earth Assault

Przemysław Bartula, 12 lipca 2007, 07:34

Star Wars: Empire at War bez wątpienia był wyjątkowym tytułem ubiegłego roku. Zespół Petroglyph nie tylko udowodnił, że można stworzyć wyśmienitą strategię osadzoną w uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale przede wszystkim pokazał, że przy odrobinie inicjatywy i myśli twórczej wyprodukowanie RTS-a, który nie powiela oklepanych od lat standardów, jest możliwe.

E3 2007: Konferencja Sony
E3 2007: Konferencja Sony

Piotr Doroń, 12 lipca 2007, 00:57

Ostatnia z trzech największych konferencji dobiegła końca. Wraz z jej zakończeniem na myśl nasuwa się tylko jedno: PlayStation 3 wreszcie startuje. Choć zdecydowana większość z zaprezentowanych gier była nam już znana, to ich liczba oraz kilka nowych zapowiedzi powoduje, że wiara w najnowszą stacjonarną konsolę koncernu Sony wraca. Zacznijmy jednak od początku.

GOL na E3 2007: SimCity Societies
GOL na E3 2007: SimCity Societies

Borys Zajączkowski, 12 lipca 2007, 00:08

No niestety, lekki zonk. SimCity Societies nie mają prawie nic wspólnego z grą, którą pamiętamy. Przy czym „prawie” oznacza, że mają wspólny główny człon nazwy. Zresztą wtajemniczeni (to ci, którzy grali w Immortal Cities: Children of the Nile – ten sam producent, niemal identyczne podejście do gry) domyślają się, o co może chodzić.

GOL na E3 2007: Team Fortress 2
GOL na E3 2007: Team Fortress 2

Borys Zajączkowski, 12 lipca 2007, 00:08

O Team Fortress 2, darmowej strzelance sieciowej dołączanej do Half-Life 2: Episode Two, w zasadzie wiadomo już sporo. Oglądaliśmy na filmikach przykuwającą spojrzenie komiksową grafikę, bawiło nas poczucie humoru marketingowców Valve, z grubsza poznaliśmy funkcje dziewięciu możliwych do wyboru klas postaci.

GOL na E3 2007: Rock Band
GOL na E3 2007: Rock Band

Borys Zajączkowski, 12 lipca 2007, 00:08

Jak bardzo pecetowej miłości do rozrywki by nie żywić, pojawiają się czasem gry konsolowe tak fantastyczne, że niepodobna się w nich nie zakochać. Rock Band to przykład właśnie takiego objawienia, a jednocześnie jeden z najlepiej zapowiadających się tytułów w planie wydawniczym Electronic Arts.