Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2007, 14:01

autor: Artur Falkowski

Nowa wersja PSP już oficjalnie

Konferencja Sony, która odbyła się w ramach tegorocznej imorezy E3, w końcu zakończyła plotki i domysły na temat nowego, odświeżonego modelu PSP, które krążyły w sieci już od dłuższego czasu. Japoński producent konsekwentnie je dementował, choć czasami nawet jego przedstawicielom wymsknęło się to i owo. Teraz wiemy już, jakie ulepszenia zostaną wprowadzone do nowej PSP.

Konferencja Sony, która odbyła się w ramach tegorocznej imprezy E3, ostatecznie zakończyła plotki i domysły na temat nowego, odświeżonego modelu PSP, które krążyły w sieci już od dłuższego czasu. Japoński producent konsekwentnie je dementował, choć czasami nawet jego przedstawicielom wymsknęło się to i owo. Teraz wiemy już, jakie ulepszenia zostaną wprowadzone do nowej wersji PSP.

Konsola będzie lżejsza i cieńsza od swojego starszego odpowiednika. Wyposażona zostanie w bardziej wydajne baterie, dzięki czemu będzie można dłużej z niej korzystać bez potrzeby doładowania. Ciekawostką jest wzbogacenie urządzenia o port pozwalający na podłączenie go do telewizora, dzięki czemu będzie można grać i oglądać filmy oraz zdjęcia na większym ekranie.

Nowa wersja PSP już oficjalnie - ilustracja #1

Nowy model PSP będzie mógł tymczasowo przechowywać w pamięci część danych z UMD, dzięki czemu skrócony zostanie czas doładowywania, który jest bolączką posiadaczy starszej wersji konsoli. Poza standardowym ładowaniem PSP za pośrednictwem zasilacza, będzie można zrobić to samo po prostu podłączając urządzenie do portu USB w komputerze.

Zmiany objęły również położenie głośników (będą ponad guzikami i d-padem) i przełącznika Wi-Fi (na górze konsoli). Fani konsoli z pewnością ucieszą się na wiadomość, że dopracowany został krzyżak, który teraz jest o wiele bardziej przyjazny w użyciu.

Nowa wersja PSP będzie dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, a także w edycjach specjalnych poświęconych konkretnej grze (np. zaprezentowana w trakcie konferencji edycja Star Wars Battlefront z wizerunkiem Vadera). Produkt do sprzedaży w Ameryce trafi we wrześniu w cenie 199,99 dolarów. Za tę kwotę otrzymamy konsolę, kartę pamięci o pojemności 1 GB, grę Daxter oraz UMD z Family Guy Freakin’Sweet Collection (pięć ulubionych odcinków Setha MacFarlane’a, twórcy serialu).