Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 lipca 2007

Europa doczeka się PlayStation 3 z dyskiem 120 GB?

Vercetti, 17 lipca 2007, 20:00

Dysk twardy o pojemności 80 GB to za mało, aby przyciągnąć do PlayStation 3 nowe rzesze klientów – z takiego założenia wychodzi David Reeves, prezes Sony Computer Entertainment Europe, który rozważa wprowadzenie na Stary Kontynent next-gena uzbrojonego w aż 120 GB pamięci masowej.

Dostaniemy demo gry Halo Wars
Dostaniemy demo gry Halo Wars

Krystian Smoszna, 17 lipca 2007, 19:21

Do zakończenia prac nad Halo Wars pozostało jeszcze sporo czasu, ale firmie Ensemble Studios nie przeszkadza to w snuciu planów dotyczących wersji pokazowej programu. Demo zostanie udostępnione przed premierą gry, dzięki czemu wszyscy zainteresowani będą mogli sprawdzić, czy warto ją kupić.

LocoRoco na PS3 potwierdzone
LocoRoco na PS3 potwierdzone

Vercetti, 17 lipca 2007, 18:40

Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia, jakoby sequel gry LocoRoco, hitu z PSP, miał zostać oddany w ręce posiadaczy konsoli PS3. Podczas imprezy PlayStation Premiere Sony Computer Entertainment ujawniło, że gra ukaże się już niebawem, w ramach usługi PlayStation Network.

Japońska wersja Gran Turismo 5: Prologue w październiku
Japońska wersja Gran Turismo 5: Prologue w październiku

Vercetti, 17 lipca 2007, 17:30

Wygląda na to, że już niebawem gracze z Kraju Kwitnącej Wiśni poznają przedsmak doświadczeń płynących z rozgrywki w piątą odsłonę Gran Turismo. W trakcie tokijskiej imprezy PlayStation Premier producent znanej serii ścigałek, zespół Polyphony Digital ujawnił bowiem, że przygotowywany przezeń projekt o nazwie Gran Turismo 5: Prologue ukaże się na japońskim rynku już w październiku.

Wyniki badań: gracze zgodni z recenzentami

Metatron, 17 lipca 2007, 15:38

Reporter gazety New York Times dotarł ostatnio do ciekawego raportu sporządzonego przez Bena Schachtera z firmy analitycznej UBS. Wspomniana praca dotyczyła wpływu jakości gier na ich sprzedaż. Konkluzja autora była taka, że najwyżej oceniane gry sprzedają się najlepiej.

Debiutanci z Hamburga zapowiadają grę Odessa Twins

Vercetti, 17 lipca 2007, 15:32

Dopiero co założone studio Twintime Software podało do wiadomości, że pracuje już nad swoim pierwszym projektem. Umiejscowiona w Hamburgu firma ujawniła, że właśnie rozpoczęła developing trzecioosobowej gry akcji z elementami przygodówki o nazwie Odessa Twins.

Michael Pachter krytykuje E3 2007

Metatron, 17 lipca 2007, 15:13

Według Michaela Pachtera, dobrze znanego w branży elektronicznej rozrywki analityka z firmy Wedbush Morgan, tegoroczna edycja E3 była wielkim rozczarowaniem – donosi serwis Gamasutra. Impreza utraciła swoją podstawową wartość, jaką było umożliwienie wydawcom i producentom konsol zaprezentowania swoich planów na przyszłość przedstawicielom mediów i sieci handlowych, inwestorom oraz konsumentom.

Darmowe mapy (X360) i patch (PC) do gry Lost Planet już w piątek
Darmowe mapy (X360) i patch (PC) do gry Lost Planet już w piątek

Metatron, 17 lipca 2007, 15:01

Jak wczoraj informowaliśmy, firma Capcom szykuje dla posiadaczy gry Lost Planet w wersji na PC prezent w postaci patcha usuwającego problemy z rozgrywką online oraz wzbogacającego wspomnianą produkcję o nowe elementy. Żeby właściciele konsolowej wersji nie poczuli się pozostawieni na lodzie, dla nich również przygotowano niespodziankę.

Perry Rhodan bohaterem przygodówki
Perry Rhodan bohaterem przygodówki

Vercetti, 17 lipca 2007, 14:45

Wielbiciele literatury science-fiction znają z pewnością postać Perry’ego Rhodana, bohatera obecnego na kartach ponad dwóch tysięcy zeszytów wydawanych w Niemczech już od 1961 r. To właśnie ten osobnik będzie odgrywał pierwszoplanową rolę w nowej przygodówce ekip Braingame oraz Deep Silver.

Posiadacze konsoli PlayStation 3 dostaną kolejną odsłonę serii Disgaea
Posiadacze konsoli PlayStation 3 dostaną kolejną odsłonę serii Disgaea

Major Doktor Upiorna, 17 lipca 2007, 14:44

W pierwszych dniach maja przekazaliśmy Wam pogłoski, że w niedługim czasie powinna pojawić się zapowiedź kolejnej odsłony serii Disgaea dedykowanej posiadaczom konsoli PlayStation 3. Dzisiaj już oficjalnie możemy przedstawić Wam pierwsze obrazki prezentujące grę Makai Senki Disgaea 3.

Zapisy na beta testy gry Bounty Bay Online rozpoczęte
Zapisy na beta testy gry Bounty Bay Online rozpoczęte

Metatron, 17 lipca 2007, 13:05

Gracze, którzy lubią gry MMO utrzymane w korsarsko-awanturniczym klimacie powinni zainteresować się wiadomością, że twórcy Bounty Bay Online otworzyli zapisy na beta testy swojej produkcji.

Garry Schyman twórcą muzyki do gry BioShock
Garry Schyman twórcą muzyki do gry BioShock

Krystian Smoszna, 17 lipca 2007, 12:56

Znamy nazwisko artysty, który podjął się trudnego zadania skomponowania ścieżki dźwiękowej do gry BioShock. W trakcie eksploracji ukrytego w morskich głębinach kompleksu Rapture, będzie nam towarzyszyć muzyka stworzona przez Garry’ego Schymana.

Gra Mario Party 8 wycofana ze sprzedaży w Wielkiej Brytanii
Gra Mario Party 8 wycofana ze sprzedaży w Wielkiej Brytanii

Metatron, 17 lipca 2007, 12:53

Kolejna gra została zdjęta z brytyjskich półek sklepowych. Nie jest to jednak kolejny Manhunt czy jemu podobna produkcja. Ze sprzedaży wycofano bowiem tytuł stworzony przez firmę, która kojarzy się głównie z rozrywką rodzinną i daleko jej od kontrowersji. Mowa tu o Nintendo, a pechową grą została Mario Party 8 na Wii.

Shigeru Miyamoto: w GBA wciąż jest życie
Shigeru Miyamoto: w GBA wciąż jest życie

Metatron, 17 lipca 2007, 12:42

Pomimo tego, że głównymi produktami, w które Nintendo obecnie inwestuje są NDS oraz Wii, japoński producent nie zaprzestał dostarczania na rynek starszych handheldów, Game Boy Advance. W wywiadzie udzielonym serwisowi internetowemu Kotaku, Shigeru Miyamoto stwierdził, że w tej konsolce „wciąż jest życie”.

Manhunt znów oskarżany o nakłonienie nastolatka do zabójstwa

Metatron, 17 lipca 2007, 12:29

Wielka Brytania po raz kolejny zszokowana jest dokonaną przez nastolatka zbrodnią. Znów rodzice przybrali tę samą linię obrony, jak w wielu podobnych przypadkach, obwiniając o wszystko grę wideo, którą dziwnym trafem okazał się Manhunt, produkcja, o której ostatnio było głośno w Wielkiej Brytanii, gdy okazało się, że jej kontynuacja nie będzie mogła być sprzedawana na terenie tego kraju.

Paper Mario zasila ofertę amerykańskiej wersji usługi Virtual Console

Jiker, 17 lipca 2007, 11:42

Amerykanie nie czekali długo na swoją premierę Paper Mario w ramach usługi Virtual Console. Doszło do niej bowiem dokładnie wczoraj. Wraz z świetną RPG z czasów konsoli Nintendo 64 do sprzedaży trafiły jeszcze dwie pozycje: Balloon Fight oraz Silent Debuggers.

O zmianach w PSP ciąg dalszy

Jiker, 17 lipca 2007, 11:11

Nową wersję konsoli PlayStation Portable zaprezentowano oficjalnie w trakcie zakończonych w piątek targów E3. Podczas udanej konferencji firmy Sony ujawnione zostały najważniejsze informacje na jej temat. Wczoraj serwis engadget podzielił się ze światem najświeższymi danymi o tzw. PSP Lite.

Top 10 gier w US (17/07/07)
Top 10 gier w US (17/07/07)

Krystian Smoszna, 17 lipca 2007, 09:33

Szesnasta odsłona cyklu Nancy Drew nie jest już najlepiej sprzedającą się grą na PC w Stanach Zjednoczonych. Po bardzo udanym debiucie, przyszedł czas na spadek popularności. Co prawda produkt firmy Her Interactive, Inc. nadal znajduje się w ścisłej czołówce, ale o fotelu lidera nie ma w tym tygodniu mowy.

Pachter: „Sony obniży cenę 80 GB modelu PS3 do 499 dolarów”

Jiker, 17 lipca 2007, 09:23

Michael Pachter, jeden z najbardziej znanych analityków zajmujących się badaniem rynku elektronicznej rozrywki, przewiduje, że koncern Sony już niedługo obniży cenę 80 GB modelu PlayStation 3. Sytuacja ta ma nastąpić w momencie całkowitej wyprzedaży wersji wyposażonej w dysk twardy o pojemności 60 GB.

Publikacja wersji demonstracyjnej Heavenly Sword już 26 lipca?

Jiker, 17 lipca 2007, 08:54

Znamy już najbardziej prawdopodobną datę światowej premiery wersji demonstracyjnej Heavenly Sword. Jak donosi serwis Gamers Creed, upublicznienie odpowiedniego pliku nastąpi 26 lipca bieżącego roku, a więc już za kilka dni.

PlayStation 3 z dyskiem twardym o pojemności 40 GB już za 399 dolarów?

Krystian Smoszna, 17 lipca 2007, 08:06

Interesujące wieści dotyczące nowych pomysłów firmy Sony Corporation na sprzedaż konsol PlayStation 3 w Stanach Zjednoczonych, przynosi popularny magazyn Game Informer. Jeśli wierzyć temu periodykowi, już wkrótce Amerykanie zobaczą w sklepach nowy model tego urządzenia, który kosztować będzie tylko 399$ (około 1100 złotych).

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (17/07/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (17/07/07)

Krystian Smoszna, 17 lipca 2007, 06:40

Spadek sprzedaży nie przeszkodził liderom brytyjskiego rankingu bestsellerów w obronie zajętych tydzień temu lokat. Cieszy to z pewnością przedstawicieli koncernu Electronic Arts, Inc., którzy nowe przygody Harry’ego Pottera widzą na pierwszym miejscu po raz trzeci z rzędu.