Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 lipca 2007

Tales of the World: Radiant Mythology w złocie - amerykańska premiera jeszcze w lipcu
Tales of the World: Radiant Mythology w złocie - amerykańska premiera jeszcze w lipcu

Major Doktor Upiorna, 3 lipca 2007, 18:08

Przedstawiciele firmy Namco Bandai oświadczyli, że Tales of the World: Radiant Mythology, kolejna produkcja z gatunku jRPG z serii Tales of..., otrzymała status złoty i trafiła do tłoczni.

Midway udostępnia pierwsze obrazki z gry Ultimate Mortal Kombat 3 i określa jej datę premiery
Midway udostępnia pierwsze obrazki z gry Ultimate Mortal Kombat 3 i określa jej datę premiery

Major Doktor Upiorna, 3 lipca 2007, 17:17

W ubiegłym tygodniu przekazaliśmy Wam, że ekipa developerska Other Ocean Interactive (znana wcześniej jako Backbone Charlottetown) pracuje nad grą Ultimate Mortal Kombat 3 dedykowaną konsoli Nintendo DS. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami niniejsza pozycja, będąca konwersją tytułu powstałego z myślą o automatach, powinna pojawić się na sklepowych półkach jeszcze w listopadzie bieżącego roku.

Super Mario Bros. 2 oraz dwie inne gry w amerykańskiej ofercie usługi Virtual Console
Super Mario Bros. 2 oraz dwie inne gry w amerykańskiej ofercie usługi Virtual Console

Krystian Smoszna, 3 lipca 2007, 16:45

Jak zwykle w poniedziałek, firma Nintendo of America, Inc. dokonała aktualizacji usługi Virtual Console. Zgodnie z zapoczątkowaną wiele miesięcy temu tradycją, oferta wzbogaciła się o trzy nowe gry. W sumie jest ich już sto dwanaście.

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Czerwiec 2007

Redakcja GRYOnline.pl, 3 lipca 2007, 16:23

Dwudzieste dziewiąte zestawienie najczęściej wyszukiwanych gier na GOL-u to debiuty gier to zamieszania w okresie posuchy ciąg dalszy.

Co trzeci Xbox 360 ulega awarii?

Vercetti, 3 lipca 2007, 16:10

Choć Microsoft od dłuższego czasu utrzymuje, że awarie jego firmowej konsoli nie dotyczą więcej niż 5% wszystkich egzemplarzy Xboxa 360, ostatnie doniesienia serwisu DailyTech wskazują na to, że odsetek psujących się next-genów Billa Gatesa może być „nieco” wyższy. Mowa tu o aż 25-33% maszyn niezdatnych do użytku!

Dead or Alive również na PC
Dead or Alive również na PC

Vercetti, 3 lipca 2007, 14:45

Kojarzona dotąd głównie z Xboksem konsolowa bijatyka Dead or Alive powędruje również do posiadaczy komputerów osobistych – taką informację podała wczoraj grupa Shanda Interactive Entertainment, powołując się na wiadomości pochodzące od firmy Tecmo, producenta gry.

Brothers in Arms na Wii dopiero w październiku
Brothers in Arms na Wii dopiero w październiku

Vercetti, 3 lipca 2007, 13:57

Francuski UbiSoft postanowił zaktualizować ostatnio kalendarz premier swoich najbliższych tytułów. Wśród dokonanych przezeń modyfikacji znalazła się m.in. zmiana dotycząca daty rynkowego debiutu gry Brothers in Arms: Double Time, strzelanki dedykowanej tylko i wyłącznie konsoli Nintendo Wii.

Zapowiedziano grę Global Conflicts: Palestine
Zapowiedziano grę Global Conflicts: Palestine

Metatron, 3 lipca 2007, 13:56

Ciekawą produkcję na PC zapowiedziała firma Serious Games Interactive. Z braku innego słowa można określić ją jako przygodówkę, jednak sama rozgrywka i sens zabawy będzie zupełnie inny. Grę zatytułowano Global Conflicts: Palestine. Twórcy zafundują nam wirtualną wyprawę do Jerozolimy, gdzie będziemy mogli przyjrzeć się z bliska palestyńsko-izraelskiemu konfliktowi.

Materiały z E3 na bieżąco na Xbox Live

Metatron, 3 lipca 2007, 13:42

Microsoft po raz drugi za pośrednictwem akcji Bringing E3 Home umożliwi użytkownikom Xbox Live zapoznawanie się z materiałami prezentowanymi w trakcie imprezy E3, która trwać będzie pomiędzy 10 a 13 lipca 2007 roku. Podobną akcję przeprowadzono w trakcie ubiegłorocznej edycji wspomnianych targów, a także podczas imprezy X06 w Barcelonie.

Sony reklamuje PSP wśród włoskich uczniów, pomagając im w oszukiwaniu
Sony reklamuje PSP wśród włoskich uczniów, pomagając im w oszukiwaniu

Metatron, 3 lipca 2007, 12:54

Nie od dzisiaj wiadomo, że Sony lubi w swoich akcjach reklamowych uciekać się do niestandardowych, kontrowersyjnych, nieraz nawet szokujących pomysłów. Tym razem niewątpliwie ciekawą akcję reklamową przeprowadzono we Włoszech, rozdając uczniom makiety książek, za którymi mogą ukryć swoją konsolę PSP, by móc grać podczas lekcji.

Brytyjczycy podpisują petycję przeciw organizacji, która zakazała Manhunta 2

Metatron, 3 lipca 2007, 12:37

Zakazanie przez organizację The British Board of Film Classification sprzedaży gry Manhunt 2 w Wielkiej Brytanii nie mogło pozostać bez odzewu ze strony Brytyjczyków. Na stronie internetowej rzecznika rządu brytyjskiego została zamieszczona petycja, w której domagają się zmniejszenia uprawnień BBFC w zakresie decydowania o tym, jakie gry mogą, a jakie nie mogą trafić do sklepów.

Majesco przywiezie dziewięć gier na targi E3 Media & Business Summit
Majesco przywiezie dziewięć gier na targi E3 Media & Business Summit

Krystian Smoszna, 3 lipca 2007, 12:32

Zaledwie tydzień pozostał do rozpoczęcia tegorocznej edycji targów E3 Media & Business Summit. Nic dziwnego zatem, że coraz więcej firm zajmujących się wydawaniem gier komputerowych, ujawnia swoje plany dotyczące tej imprezy. Dziś przyszedł czas na Majesco Entertainment Corp.

Posiadacze PS3 na celowniku reklamodawców

Metatron, 3 lipca 2007, 12:20

Firmy Sony Computer Entertainment America oraz Nielsen Company podpisały porozumienie, dzięki któremu usprawniony zostanie system zamieszczania reklam w grach konsolowych. Warto dodać, że Nielsen to znana firma zajmująca się badaniem rynku mediów, która jesienią ubiegłego roku postanowiła rozszerzyć swoje zainteresowania na branżę gier.

Warszawska impreza LAN4FUN: World Gamers już w najbliższy weekend

Metatron, 3 lipca 2007, 12:05

Już w najbliższy weekend (7-8 lipca) w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie się patronowana przez Gry-OnLine.pl impreza LAN4FUN: World Gamers. Jej uczestnicy będą mogli wziąć udział w turniejach takich gier jak Counter-Strike, Quake III, America’s Army, Need For Speed: Carbon oraz FIFA 2007.

Gra Dark Messiah of Might and Magic: Elements dopiero w przyszłym roku
Gra Dark Messiah of Might and Magic: Elements dopiero w przyszłym roku

Krystian Smoszna, 3 lipca 2007, 11:49

Ujawniony w ubiegłym miesiącu plan wydawniczy koncernu Ubisoft Entertainment sugerował, że odświeżona wersja gry Dark Messiah of Might and Magic zadebiutuje na rynku 7-ego września. Z przykrością informujemy, że powyższa data jest już nieaktualna. Premiera produktu przygotowywanego z myślą o konsoli Xbox 360, została przesunięta na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Ubisoft przeprasza za zamieszanie z dodatkami do gry Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas

Metatron, 3 lipca 2007, 11:27

O zamieszaniu związanym z omyłkowym zamieszczeniem w serwisie Xbox LIVE nowych map do gry Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas informowaliśmy was niedawno. W międzyczasie wydawca gry, Ubisoft, rozesłał do autorów popularnych blogów (m.in. Major Nelson) i serwisów internetowych oficjalne oświadczenie z przeprosinami.

Capcom szykuje nową bijatykę 2D
Capcom szykuje nową bijatykę 2D

Major Doktor Upiorna, 3 lipca 2007, 10:51

Zapewne niejeden miłośnik elektronicznej rozrywki tęskni za klasycznymi dwuwymiarowymi bijatykami w stylu Street Fighter, które swego czasu serwowała nam firma Capcom. Dla tych osób mamy dobrą wiadomość. Wymieniona korporacja na swojej stronie internetowej w języku japońskim zamieściła swego rodzaju zapowiedź przygotowywanej gry z dopiskiem coming soon.

Firma 1C Company ujawnia listę gier, jakie zostaną pokazane na targach E3
Firma 1C Company ujawnia listę gier, jakie zostaną pokazane na targach E3

Krystian Smoszna, 3 lipca 2007, 10:36

Rosyjska firma 1C Company ujawniła listę gier, jakie zostaną zaprezentowane na jej stoisku podczas tegorocznej edycji targów E3 Media & Business Summit, które już za osiem dni rozpoczną się w Stanach Zjednoczonych.

Fatal Inertia dla Xboxa 360 pojawi się już we wrześniu. Edycja dla PlayStation 3 znowu opóźniona.
Fatal Inertia dla Xboxa 360 pojawi się już we wrześniu. Edycja dla PlayStation 3 znowu opóźniona.

Major Doktor Upiorna, 3 lipca 2007, 10:10

Przedstawiciele KOEI poinformowali, że Fatal Inertia w wersji dla konsoli ze stajni Microsoftu zadebiutuje już 11 września. Wszystko wskazuje na to, że owe futurystyczne wyścigi mogą stać tytułem ekskluzywnym „trzystasześćdziesiątki”.

Team Delta zwycięzcą turnieju w grach z serii Battlefield 2 podczas Pikniku Historycznego
Team Delta zwycięzcą turnieju w grach z serii Battlefield 2 podczas Pikniku Historycznego

Krystian Smoszna, 3 lipca 2007, 09:57

Zespół Team Delta pokonał wszystkich konkurentów w turnieju gier Battlefield 2 i Battlefield 2142, który odbył się w czwarty weekend czerwca, podczas kolejnej edycji Pikniku Historycznego w IX Forcie Czerniakowskim.

Dark_Alex odchodzi ze sceny PSP

Misiek, 3 lipca 2007, 09:37

Dark_Alex to postać doskonale znana wszystkim maniakom „podziemia” i „szarej strefy” PSP. To właśnie on był głównym zagrożeniem dla Sony, gdyż bardzo szybko „łamał” najnowsze wersje oprogramowania japońskiego giganta. Wygląda jednak na to, że kolejne wersje jego „custom firmware” (ostatnia to 3.50 OE) już się nie pojawią – na swojej stronie ogłosił bowiem, że odchodzi ze sceny PSP.

Sega: Sony powinno obniżyć cenę PS3

Misiek, 3 lipca 2007, 09:35

Jak donosiliśmy Wam wczoraj, Wii w czerwcu sprzedało się w Japonii ponad sześciokrotnie lepiej niż PlayStation 3. Można doszukiwać się różnych przyczyn, bagatelizować lub też wyolbrzymiać sprawę, ale Masanao Maeda (dyrektor korporacyjny w Sega) w wywiadzie dla Reutersa przyznał, że jego zdaniem Sony powinno obniżyć cenę PS3 na koniec roku, by popyt na konsolę wzrósł.

Mario Party 8 bije rekordy sprzedaży
Mario Party 8 bije rekordy sprzedaży

Misiek, 3 lipca 2007, 09:30

Choć Mario Party 8 zbiera średnie oceny w prasie i serwisach internetowych, Nintendo z dumą ogłosiło, iż wspomniany tytuł jest najszybciej sprzedającą się częścią Mario Party w dotychczasowej historii serii.

Mały poślizg Metroid Prime 3: Corruption
Mały poślizg Metroid Prime 3: Corruption

Misiek, 3 lipca 2007, 09:25

W maju amerykański oddział Nintendo ujawnił daty premier kilkunastu tytułów na Wii. Jednym z nich był Metroid Prime 3: Corruption, który wedle tamtych informacji miał pojawić się w sklepach 20 sierpnia. Najnowsza notka prasowa Big N mówi jednak, że będziemy musieli poczekać trochę dłużej.

Missile Command w środę na Xbox Live Arcade
Missile Command w środę na Xbox Live Arcade

Misiek, 3 lipca 2007, 09:15

W najbliższą środę na Xbox Live Arcade pojawi się Missile Command – klasyczny tytuł od Atari, który niegdyś robił furorę na Atari 2600 i Commodore 64 (choć oczywiście doczekał się wersji także na inne platformy). Nad wersją na Xboxa 360 pracowało studio Stainless Games.

Warhawk zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych pod koniec sierpnia
Warhawk zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych pod koniec sierpnia

Krystian Smoszna, 3 lipca 2007, 09:14

Przygotowywana z myślą o konsoli PlayStation 3 gra Warhawk, zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych 28 sierpnia bieżącego roku – poinformował wczoraj amerykański oddział koncernu Sony Computer Entertainment.

Znamy datę amerykańskiej premiery gry The Legend of Zelda: Phantom Hourglass
Znamy datę amerykańskiej premiery gry The Legend of Zelda: Phantom Hourglass

Major Doktor Upiorna, 3 lipca 2007, 09:09

Kilkumiesięczne opóźnienie w stosunku do Kraju Kwitnącej Wiśni nie stanowi żadnego novum w strategii przyjętej przez Nintendo. Niemniej jednak firma Nintendo ogłosiła, że amerykańscy posiadacze konsoli Nintendo DS otrzymają najnowszą odsłonę serii The Legend of Zelda już 1 października br.

Ocarina of Time najlepszą grą jaka kiedykolwiek powstała?
Ocarina of Time najlepszą grą jaka kiedykolwiek powstała?

Misiek, 3 lipca 2007, 09:05

Znany i szanowany na całym świecie brytyjski magazyn Edge zorganizował plebiscyt, w którym czytelnicy oraz ludzie z branży wybierali najlepsze gry, jakie kiedykolwiek powstały. Po zliczeniu wszystkich głosów powstało specjalne, 260-stronicowe wydanie pisma zatytułowane „Edge Presents: The 100 Best Videogames”, gdzie redaktorzy opisali pierwszą setkę ponadczasowych produkcji.

Gra Furu Furu Park jeszcze w tym roku trafi do Stanów Zjednoczonych
Gra Furu Furu Park jeszcze w tym roku trafi do Stanów Zjednoczonych

Major Doktor Upiorna, 3 lipca 2007, 08:48

Doszły do nas informacje, że firma Majesco planuje wydanie kolejnego tytułu dedykowanego wyłącznie najnowszej platformie sprzętowej od Nintendo. Produkcja Furu Furu Park, która w kwietniu ukazała się w Japonii, przed końcem bieżącego roku zagości również na amerykańskich półkach sklepowych.

Gra Auto Assault kończy swój żywot
Gra Auto Assault kończy swój żywot

Krystian Smoszna, 3 lipca 2007, 08:32

Produkt studia NetDevil o nazwie Auto Assault, zakończy swój żywot za niespełna dwa miesiące – taką oto smutną informację opublikowali wczoraj przedstawiciele koncernu NCsoft Corporation na oficjalnej stronie programu.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (03/07/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (03/07/07)

Krystian Smoszna, 3 lipca 2007, 08:01

Najnowsze notowanie brytyjskiego rankingu bestsellerów stoi pod znakiem nowości. W tygodniu zakończonym 30 czerwca pojawiło się na Wyspach aż dziesięć premierowych tytułów. Połowie z nich udało się przedrzeć do pierwszej dziesiątki w najnowszym notowaniu najlepiej sprzedających się gier.