Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 lipca 2007

Zmiany w Klubie Nintendo

Metatron, 13 lipca 2007, 22:16

Już od dłuższego czasu na oficjalnej stronie Nintendo funkcjonuje klub dla posiadaczy produktów tej firmy. Wstępując do niego i rejestrując kolejne nabywane gry i konsole, zdobywa się gwiazdki, które można wydawać na różnego rodzaju gadżety (polscy fani mogą liczyć jedynie na nagrody cyfrowe, ponieważ usługa oficjalnie nie obejmuje naszego kraju).

Pierwsza publiczna prezentacja rozgrywki w Grand Theft Auto IV

Metatron, 13 lipca 2007, 21:49

W trakcie prasowej konferencji odbywającej się w ramach imprezy E3 firma Take-Two ujawniła pierwszy kilkuminutowy fragment rozgrywki z Grand Theft Auto IV. Niestety wydawca zakazał używania jakichkolwiek aparatów rejestrujących obraz, więc zdani jesteśmy tylko na relacje będących na miejscu reporterów.

Blizny zamiast śmierci w Fable 2
Blizny zamiast śmierci w Fable 2

Metatron, 13 lipca 2007, 21:24

Peter Molyneux, twórca przygotowywanej na X360 gry Fable 2 już jakiś czas temu zapowiedział, że w powstającej produkcji śmierć zostanie potraktowana zupełnie inaczej, niż w innych tego typu tytułach. Dzięki rozmowie, jaką redaktorzy serwisu Joystiq przeprowadzili ze wspomnianym deweloperem wiemy już, na czym będzie polegać ta innowacja. Jak się okazało, w Fable 2 nie da się zginąć!

Gra The Chronicles of Narnia: Prince Caspian w maju przyszłego roku

Metatron, 13 lipca 2007, 21:08

Po sukcesie, jaki odniósł film Opowieści z Narni: Lew, czarownica i stara szafa, nie trzeba było być jasnowidzem, by przewidzieć powstanie sequela. Firma Disney Interacive nie mogła sobie odpuścić takiej okazji i zapowiedziała grę opartą na filmowej kontynuacji, The Chronicles of Narnia: Prince Caspian.

Zapowiedziano grę Crusaders: Invasion of Constantinople
Zapowiedziano grę Crusaders: Invasion of Constantinople

Metatron, 13 lipca 2007, 20:57

Francuski deweloper Kylotonn, znany dotychczas z takich produkcji jak Ironstorm czy Bet of Soldier i pracujący obecnie nad remakem gry Speedball zapowiedział kolejny tytuł, Crusaders: Invasion of Constantinople. Będzie to przygodowa gra akcji osadzona w realiach czwartej krucjaty. Produkcja trafi na komputery PC oraz konsole nowej generacji.

Demo najnowszego Harry’ego Pottera dostępne w ofercie Xbox Live Marketplace
Demo najnowszego Harry’ego Pottera dostępne w ofercie Xbox Live Marketplace

Vercetti, 13 lipca 2007, 20:55

Choć ostatnia odsłona przygód czarodzieja z Hogwartu sprzedaje się doskonale, wielu klientów wstrzymuje się z zakupem tegoż produktu aż do chwili, gdy sami będą mogli sprawdzić go w akcji. To właśnie dla nich Electronic Arts przygotowało demo gry Harry Potter and the Order of the Phoenix, które dzisiejszego popołudnia zasiliło ofertę usługi Xbox Live Marketplace.

Akcja Bringing it Home 2007 na XBL - dzień drugi i trzeci

Metatron, 13 lipca 2007, 20:02

Microsoft dotrzymuje swojej obietnicy danej użytkownikom serwisu Xbox LIVE, w której zobowiązał się do dostarczania na bieżąco materiałów z gier prezentowanych na E3. Listę rzeczy, które udostępniono posiadaczom X360 w pierwszym dniu imprezy już opublikowaliśmy. Teraz zapraszamy do zapoznania się z tym, co zaoferowano w drugim i trzecim dniu targów.

Ship Simulator 2008 już w sklepach
Ship Simulator 2008 już w sklepach

Vercetti, 13 lipca 2007, 19:53

Piątek trzynastego – taki właśnie dzień na premierę swego produktu wybrał holenderski wydawca gry Ship Simulator 2008, firma Lighthouse Interactive. Nie bacząc na przesądy, przedsiębiorstwo z kraju tulipanów wypuściło swą symulację okrętów na szerokie wody, dzięki czemu najnowsze dziecko studia VSTEP jest już obecne zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w państwach Skandynawii.

Nowe screenshoty i wideo z gry God of War: Chains of Olympus
Nowe screenshoty i wideo z gry God of War: Chains of Olympus

Metatron, 13 lipca 2007, 19:45

God of War: Chains of Olympus to niewątpliwie jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji na przenośną konsolę PSP. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę jakość, którą reprezentowały sobą jej wydane na PS2 poprzedniczki.

MapleStory zawitało do Europy
MapleStory zawitało do Europy

Vercetti, 13 lipca 2007, 19:39

Jak poinformowała dzisiaj firma Nexon Group, sygnowana jej logiem gra MMORPG MapleStory jest już dostępna dla europejskich odbiorców. Wywodząca się z Korei Południowej pozycja była obecna dotąd jedynie w Azji i Ameryce Północnej. Po blisko czterech latach od premiery omawianej produkcji jej twórcy zdecydowali się jednak przenieść ją również na Stary Kontynent.

Dlaczego na E3 zabrakło gry Spore?
Dlaczego na E3 zabrakło gry Spore?

Metatron, 13 lipca 2007, 19:33

Przedwczoraj informowaliśmy was o tym, że gra Spore wkroczyła w fazę alfa. Tak przynajmniej zapewniał Patrick Buechner, wiceprezes Maxis w wywiadzie udzielonym serwisowi IGN. Poza tą informacją zdradził również, kiedy udostępnione będzie (niestety tylko mediom) grywalne demo tej wyczekiwanej gry.

Brytyjskie uniwersytety inwestują w wykształcenie młodych twórców gier

Metatron, 13 lipca 2007, 19:24

W Wielkiej Brytanii dzięki współpracy Uniwersytetu w Bradford, Uniwersytetu w Hull, Uniwersytetu Sheffielda Hallama oraz deweloperów: Rockstar, Team 17 oraz Sumo Digital powstała akademia Game Rebublic Academy, mająca na celu umożliwienie zdobycia odpowiedniego wykształcenia młodym twórcom gier.

Odświeżone PSP we wrześniu również w Europie
Odświeżone PSP we wrześniu również w Europie

Vercetti, 13 lipca 2007, 18:15

Okazuje się, że zaanonsowana na środowej konferencji prasowej Sony nowa wersja konsoli PlayStation Portable ukaże się jednocześnie na wszystkich najważniejszych rynkach naszego globu. Producent handhelda potwierdził, że odchudzona edycja jego urządzenia trafi do sprzedaży we wrześniu, wędrując do klientów w Japonii, Ameryce Północnej oraz – co dla nas najważniejsze – w Europie.

GOL na E3 2007: Call of Duty 4: Modern Warfare i Enemy Territory: Quake Wars
GOL na E3 2007: Call of Duty 4: Modern Warfare i Enemy Territory: Quake Wars

Łosiu, 13 lipca 2007, 17:57

Call of Duty 4: Modern Warfare oraz Enemy Territory: Quake Wars – to dwa głośne tytuły, jakie chciałem zobaczyć za zamkniętymi drzwiami w siedzibie firmy Activision na targach E3. Co prawda na skutek małego błędu w ulotce informacyjnej E3 minęło ze 30 minut, zanim znalazłem właściwe miejsce i dotarcie tam wymagało biegu pomiędzy dwoma hotelami oddalonymi na oko o kilometr, ale udało się.

Paper Mario zasilił ofertę europejskiej wersji Virtual Console
Paper Mario zasilił ofertę europejskiej wersji Virtual Console

Vercetti, 13 lipca 2007, 17:20

Zgodnie z oczekiwaniami graczy, Nintendo przeprowadziło aktualizację europejskiej wersji usługi Virtual Console, dzięki której posiadacze Wii mogą wzbogacać się o leciwe, aczkolwiek wciąż grywalne tytuły ze stajni wielkiego „N”. Najnowszy update sieciowego sklepu wniósł do jego oferty dwa produkty: kultową grę Paper Mario oraz 15-letnią produkcję o nazwie Air Zonk.

Druga odsłona gry Spectrobes zaanonsowana
Druga odsłona gry Spectrobes zaanonsowana

Vercetti, 13 lipca 2007, 15:40

Być może komercyjny sukces gry Spectrobes mógł wydawać się nieco dziwnym, ale z pewnością nie zaskoczył on samych producentów tegoż jRPG, ekipy Jupiter Corporation, która rozpoczęła już prace nad sequelem swego dzieła. Taką właśnie informację podał dzisiaj mediom koncern Disney Interactive.

Medal of Honor: Airborne – demo już niebawem
Medal of Honor: Airborne – demo już niebawem

Vercetti, 13 lipca 2007, 12:55

Jak donoszą dziennikarze niemieckiego serwisu GameStar, w trakcie tegorocznych targów E3 Media & Business Summit mieli oni okazję zagrać w niemal gotową wersję nowej strzelanki Electronic Arts, Medal of Honor: Airborne. Co ciekawe, misja, w której dane im było wziąć udział, toczyła się w Warszawie, a jednym ze szczegółów, jakie udało im się wyciągnąć od twórców produktu, był fakt, że gra doczeka s

Colin McRae DiRT 2 w produkcji!
Colin McRae DiRT 2 w produkcji!

Krystian Smoszna, 13 lipca 2007, 12:12

Firma Codemasters Studios pracuje już nad kontynuacją gry Colin McRae: DiRT. Zaskakującą informację wyjawił na łamach serwisu IGN jeden z głównych projektantów tego programu – Matthew Horsman.

Combat Mission: Shock Force w „złocie”
Combat Mission: Shock Force w „złocie”

Vercetti, 13 lipca 2007, 11:58

Tylko dwa tygodnie dzielą amerykańskich graczy od premiery wojennej strategii, zatytułowanej Combat Mission: Shock Force. Producent gry, firma Battlefront.com poinformowała bowiem, że omawiana pozycja uzyskała właśnie status „gold”, co oznacza, iż prace nad nią zostały zakończone, a płyta-matka z projektem powędrowała już do tłoczni.

Warren Spector na usługach Disneya

Vercetti, 13 lipca 2007, 11:20

W trakcie trwających wciąż targów E3 Media & Business Summit korporacja Disney Interactive niespodziewanie ujawniła, że udało jej się wykupić studio developerskie Junction Point. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że owa firma została założona przez samego Warrena Spectora, jednego z ojców kultowego Deus Exa.

Konsola PlayStation 3 z dyskiem 60 GB zniknie z amerykańskiego rynku
Konsola PlayStation 3 z dyskiem 60 GB zniknie z amerykańskiego rynku

Krystian Smoszna, 13 lipca 2007, 11:16

Amerykański oddział koncernu Sony Corporation wycofa konsolę PlayStation 3 z tamtejszego rynku. Mowa tu oczywiście o modelu z dyskiem twardym 60 GB, który od kilku dni sprzedawany jest w niższej o sto dolarów cenie.

Posiadacze konsoli Nintendo DS dostaną grę Mazes of Fate DS

Major Doktor Upiorna, 13 lipca 2007, 11:11

Tytuł Mazes of Fate powinien być znany posiadaczom platformy GameBoy Advance, gdyż to właśnie oni w 2006 r. otrzymali ową grę typu cRPG. Obecnie firmy Signature Devices i Graffiti Entertainment zapowiedziały, że prowadzone są prace nad pozycją o nazwie Mazes of Fate DS.

Posiadacze konsoli Wii otrzymają grę Nitrobike
Posiadacze konsoli Wii otrzymają grę Nitrobike

Major Doktor Upiorna, 13 lipca 2007, 10:59

odczas drugiego dnia targów E3 przedstawiciele Ubisoftu zapowiedzieli, że jeszcze w tegoroczne wakacje posiadacze Wii otrzymają grę Nitrobike. Owa produkcja, za przygotowanie której odpowiadają developerzy z Left Field Productions, będzie stanowiła remake tytułu Excitebike 64.

Turok zacznie polowanie na dinozaury w lutym 2008 roku
Turok zacznie polowanie na dinozaury w lutym 2008 roku

Krystian Smoszna, 13 lipca 2007, 10:40

Niespełna siedem miesięcy dzieli nas od premiery kolejnej odsłony cyklu Turok, przygotowywanej z myślą o konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Pierwszoosobowa strzelanina, za powstanie której odpowiada studio Propaganda Games, zadebiutuje na rynku we wtorek, 5 lutego 2008 roku.

Konsola Xbox 360 kompatybilna z większą liczbą starszych tytułów
Konsola Xbox 360 kompatybilna z większą liczbą starszych tytułów

Krystian Smoszna, 13 lipca 2007, 09:57

Ponad sześćdziesiąt nowych gier z pierwszego Xboksa mogą od wczoraj uruchomić użytkownicy „trzystasześćdziesiątek”. Umożliwiła to kolejna darmowa aktualizacja, która została udostępniona za pośrednictwem usługi Xbox LIVE. Dzięki tej łatce, najnowsza konsola firmy Microsoft Corporation jest już kompatybilna z trzystoma starszymi tytułami.

BlackSite: Area 51 w połowie września, demo w sierpniu
BlackSite: Area 51 w połowie września, demo w sierpniu

Vercetti, 13 lipca 2007, 09:52

Firma Midway Games oficjalnie potwierdziła, że gra BlackSite: Area 51 ukaże się na rynku pod koniec tegorocznego lata. Amerykańska korporacja podała do wiadomości, że wydawany przez nią tytuł znajdzie się w europejskich sklepach 14 września 2007 i trafi zarówno w ręce posiadaczy komputerów osobistych, jak i konsol X360 oraz PS3.

GOL na E3 2007: Konferencje THQ i Ubisoftu
GOL na E3 2007: Konferencje THQ i Ubisoftu

Łosiu, 13 lipca 2007, 09:32

Drugi dzień targów przyniósł nam kolejne konferencje. Osobiście pojawiłem się na dwóch z nich, mianowicie na pokazie firmy THQ oraz Ubisoft. Obie, postawione tuż obok siebie, stanowią znakomity przykład tego jak nie powinno się (patrz THQ) i jak powinno się organizować (Ubi) tego typu eventy dla prasy.

Użytkownicy Xboksów 360 raczej nie dostaną dodatków z gry Gears of War na PC
Użytkownicy Xboksów 360 raczej nie dostaną dodatków z gry Gears of War na PC

Krystian Smoszna, 13 lipca 2007, 09:01

Bonusowy materiał, który zostanie uwzględniony w PeCetowej edycji gry Gears of War, mógłby bez większych problemów trafić również do posiadaczy Xboksów 360. Jest jednak mało prawdopodobne, że tak się stanie. Dlaczego? Powód jest prosty – konwersja musi czymś przyciągnąć potencjalnych klientów, a bez ekskluzywnych dodatków nikt nie będzie chciał jej kupić.

GOL na E3 2007: Graliśmy w Assassin's Creed!
GOL na E3 2007: Graliśmy w Assassin's Creed!

Shuck, 13 lipca 2007, 08:30

Assassin's Creed to bez wątpienia jeden z (paru) najgorętszych tytułów na tegorocznych targach E3. Po części mój upór, po części uprzejmość UbiSoftu, a po największej – obawiam się – części, stosunkowo niewielka liczba przybyłych dziennikarzy, sprawiły, że miałem okazję nie tylko kawał czasu w Assassin's Creed pograć, lecz również porozmawiać z Jade Raymond (producentką gry) oraz z Patrice Désilet

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky na razie bez wydawcy
S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky na razie bez wydawcy

Krystian Smoszna, 13 lipca 2007, 07:27

Drugi produkt z serii S.T.A.L.K.E.R., który został oficjalnie zapowiedziany w trakcie targów E3 Media & Business Summit, nie ma na razie wydawcy. Po zakończeniu współpracy z koncernem THQ, Inc., ukraińska firma GSC Game World szuka nowego partnera.

Zestaw PlayStation 3 Starter Pack zadebiutuje w Europie już w najbliższą środę
Zestaw PlayStation 3 Starter Pack zadebiutuje w Europie już w najbliższą środę

Krystian Smoszna, 13 lipca 2007, 06:43

Jest już pewne, że cena konsoli PlayStation 3 nie zostanie obniżona w Europie, przynajmniej na razie. Koncern Sony Corporation chce zachęcić mieszkańców Starego Kontynentu do kupna urządzenia w inny sposób – oferując zestaw Starter Pack z atrakcyjnymi dodatkami.