Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2007, 19:33

autor: Artur Falkowski

Dlaczego na E3 zabrakło gry Spore?

Przedwczoraj informowaliśmy was o tym, że gra Spore wkroczyła w fazę alfa. Tak przynajmniej zapewniał Patrick Buechner, wiceprezes Maxis w wywiadzie udzielonym serwisowi IGN. Poza tą informacją zdradził również, kiedy udostępnione będzie (niestety tylko mediom) grywalne demo tej wyczekiwanej gry.

Przedwczoraj informowaliśmy was o tym, że gra Spore wkroczyła w fazę alfa. Tak przynajmniej zapewniał Patrick Buechner, wiceprezes Maxis, w wywiadzie udzielonym serwisowi IGN. Poza tą informacją zdradził również, kiedy udostępnione będzie (niestety tylko mediom) grywalne demo tej wyczekiwanej gry.

Zapytany o to, dlaczego twórcy zdecydowali się nie prezentować Spore podczas tegorocznego E3 odparł, że gra była już na wcześniejszych edycjach imprezy, gdzie udało jej się nawet zdobyć nagrody dla Najlepszej i Najbardziej Oryginalnej Gry Targów. Przyznał, że za każdym razem, gdy firma ma wybrać się na tego typu imprezę, musi poświęcić sporo czasu i wysiłku na to, by zaprezentować specjalne demo, przez co opóźniają się pracę nad całym projektem. Zamiast tego postanowiono poczekać do niemieckiego Games Convention, kiedy to za zamkniętymi drzwiami przedstawiciele mediów będą mogli po raz pierwszy zagrać w tę produkcję.

Dlaczego na E3 zabrakło gry Spore? - ilustracja #1

Buechner zapowiedział również, że dla zaostrzenia apetytu graczom najprawdopodobniej na kilka tygodni przed premierą Spore (planowaną na nie wcześniej niż na sierpień 2008 roku) zostanie udostępnione grywalne demo zawierające edytor ras.

Więcej informacji o Spore znajdziecie załamach naszej encyklopedii. Zapraszamy również do zapoznania się z zapowiedzią autorstwa Lordareona.