Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2007, 21:08

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Gra The Chronicles of Narnia: Prince Caspian w maju przyszłego roku

Po sukcesie, jaki odniósł film Opowieści z Narni: Lew, czarownica i stara szafa, nie trzeba było być jasnowidzem, by przewidzieć powstanie sequela. Firma Disney Interacive nie mogła sobie odpuścić takiej okazji i zapowiedziała grę opartą na filmowej kontynuacji, The Chronicles of Narnia: Prince Caspian.

Po sukcesie, jaki odniósł film Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa, nie trzeba było być jasnowidzem, by przewidzieć powstanie sequela. Firma Disney Interacive nie mogła sobie odpuścić takiej okazji i zapowiedziała grę opartą na filmowej kontynuacji, The Chronicles of Narnia: Prince Caspian. Tytuł trafi do sprzedaży wraz z kinową premierą filmowego pierwowzoru, która planowana jest na maj 2008 roku.

Produkcja, zwyczajem wszystkich gier opartych na popularnych filmach, ukaże się na wszystkie liczące się platformy sprzętowe, począwszy od komputerów PC poprzez konsole X360, PS3, Wii oraz PS2, a na handheldach PSP i NDS kończąc. Edycję dla przenośnej konsoli Nintendo opracuje studio Fall Line, a pozostałe wersje Traveler’s Tales – firma odpowiedzialna za pierwszą część Opowieści z Narnii.

Zapowiedziana gra rozpocznie się dokładnie w tym momencie, w którym zakończyła się fabuła pierwszej części. Przygotowywana przez Traveler’s Tale wersja pozwoli na zabawę dwudziestoma grywalnymi bohaterami odznaczającymi się odmiennymi zdolnościami i rodzajami broni. W każdej chwili do rozgrywki będzie mogła dołączyć druga osoba, pomagając uporać się z co trudniejszymi momentami w grze. Tryb kooperacji nie będzie ograniczony jedynie do zabawy offline.

O grze w wersji na NDS wiadomo jedynie, że będzie pierwszą produkcją wykorzystującą DGamer – opracowany przez Disney Interactive serwis społecznościowy online dla posiadaczy przenośnej konsolki Nintendo.

gry