Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDSPS3WiiX360PSPPS2
Okładka The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (PSP)
OkładkaThe Chronicles of Narnia: Prince Caspian (PSP)

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), oparta na motywach drugiego tomu "Opowieści z Narni" C. S. Lewisa oraz filmowej adaptacji z 2008 roku.

Przygodowe | TPP | fantasy | książki | filmy | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian Premiera

15maj2008

PC PS2 X360 PS3 PSP NDS Wii

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian jest oficjalną kontynuacją wydanej pod koniec 2005 roku gry The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe, w Polsce znanej pod tytułem Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, mamy do czynienia z połączeniem przygodówki oraz niezbyt wymagającej zręcznościówki. Produkt ten powstał głównie z myślą o młodszych sympatykach gier komputerowych. Prince Caspian bazuje zarówno na filmie fantasy pod tym samym tytułem, jak i drugim tomie Opowieści z Narnii autorstwa C.S. Lewisa. Opisywana zręcznościówka ukazała się w sumie aż na siedem różnych platform sprzętowych. Za przygotowanie wersji na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3, Wii i X360 odpowiedzialna jest znana firma Traveller's Tales. Developer ten w przeszłości opracował też między innymi dwie pierwsze części sagi LEGO Star Wars. Z kolei za edycję na NDS odpowiada zespół Fall Line Studio.

Akcja Prince Caspian rozpoczyna się dokładnie w tym samym momencie, w którym zakończyła się pierwsza odsłona tego cyklu, czyli The Lion, The Witch and The Wardrobe. Tym razem rodzeństwo Pevensie, a mianowicie Peter, Susan, Edmund oraz Lucy, musi udzielić wsparcia tytułowemu księciowi Kaspianowi. Pod nieobecność głównych bohaterów w Narnii minęło ponad 1000 lat. Jak można się łatwo domyślić, pojawiło się nowe zagrożenie, a konkretnie król Miraz, który zdołał przejąć władzę nad państwem. Rodzeństwo musi więc pomóc Kaspianowi w odzyskaniu tronu. Fabuła opisywanej gry poszerza wybrane fragmenty zarówno powieści, jak i kinowej produkcji. Bierzemy też jednak udział w doskonale znanych wydarzeniach znanych głównie z filmowego pierwowzoru, jak walka z Grzegorzem czy bitwa na dziedzińcu zamku lorda Pevensie.

W The Chronicles of Narnia: Prince Caspian możemy przejąć kontrolę nad jedną z ponad 20 grywalnych postaci. Początkowo niektórzy bohaterowie są oczywiście niedostępni. Opcję pokierowania ich losami trzeba więc sobie dopiero odblokować. Wybór głównej postaci wbrew pozorom odgrywa bardzo istotną rolę. Każdy z bohaterów obdarzony został bowiem specyficznymi broniami oraz umiejętnościami, które w rozsądny sposób należy wykorzystywać. W trakcie rozgrywki toczymy walki z całą gamą monstrów i baśniowych stworów.

Bawić możemy się w pojedynkę lub zaprosić do zabawy drugą osobę (nie dotyczy wersji na NDS). Producent zastosował tu system kooperacji znany z gry LEGO Star Wars, polegający na tym, iż drugi gracz w dowolnym momencie przystępuje do rozgrywki oraz opuszcza ją, pozostawiając kontrolę nad danym bohaterem sztucznej inteligencji. Oprawa wizualna omawianej gry prezentuje zdecydowanie wyższy poziom od pierwszej części Opowieści z Narnii. Widać to w szczególności na przykładzie ładnie wykonanych lokacji. Poprawiono także wygląd oraz animację głównych bohaterów.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 647 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
PS2
PS3
PSP
Wii
X360
NDS
PC