Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 lipca 2007, 22:16

autor: Metatron

Zmiany w Klubie Nintendo

Już od dłuższego czasu na oficjalnej stronie Nintendo funkcjonuje klub dla posiadaczy produktów tej firmy. Wstępując do niego i rejestrując kolejne nabywane gry i konsole, zdobywa się gwiazdki, które można wydawać na różnego rodzaju gadżety (polscy fani mogą liczyć jedynie na nagrody cyfrowe, ponieważ usługa oficjalnie nie obejmuje naszego kraju).

Już od dłuższego czasu na oficjalnej stronie Nintendo funkcjonuje klub dla posiadaczy produktów tej firmy. Wstępując do niego i rejestrując kolejne nabywane gry i konsole, zdobywa się gwiazdki, które można wydawać na różnego rodzaju gadżety (polscy fani mogą liczyć jedynie na nagrody cyfrowe, ponieważ usługa oficjalnie nie obejmuje naszego kraju). Nintendo ogłosiło, że w przypadku niepodpisania przez członków klubu nowego regulaminu (a dokładniej mówiąc zasad dotyczących ochrony prywatności), do 15 lipca stracą oni całość zebranych do tej pory gwiazdek.

Jak podaje serwis gamesindustry.biz, firma tłumaczy, że wprowadzenie nowych zasad było niezbędne w celu zastosowania nowych rozwiązań w internetowym serwisie, by „poprawić jakość produktów i dostosować je do wymogów i preferencji użytkowników”.

Nowe zasady pozwalają japońskiemu producentowi zbierać informacje na temat wykorzystania przez danego użytkownika internetowego serwisu, a także usług online dla konsoli Wii (na przykład odnotowywane będą pobierane gry oraz czas im poświęcony).

Wśród nowych rozwiązań wprowadzonych przez firmę znajdzie się między innymi połączenie konta klubowego z tym założonym na Wii Shop Channel. Dzięki temu będzie można zamieniać zdobyte gwiazdki na punkty, za które z kolei będzie można robić zakupy w wirtualnym sklepie, nabywając np. klasyczne gry z Virtual Console.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.