Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2007, 14:22

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Wii Fit, czyli ćwiczeń z konsolą Nintendo ciąg dalszy

Pisolet Zapper nie był jedynym zapowiedzianym wczoraj przez Nintendo akcesorium do Wii. Drugim był rodzaj kontrolera nazwany Wii Balance Board. Będzie on dołączany do Wii Fit, połączenia gry z programem służącym do poprawiania kondycji fizycznej i kształtowania sylwetki.

Pisolet Zapper nie był jedynym zapowiedzianym wczoraj przez Nintendo akcesorium do Wii. Drugim jest rodzaj kontrolera nazwany Wii Balance Board. Będzie on dodawany do Wii Fit, połączenia gry z programem służącym do poprawiania kondycji fizycznej i kształtowania sylwetki.

Wii Fit, czyli ćwiczeń z konsolą Nintendo ciąg dalszy - ilustracja #1

Samo urządzenie z wyglądu przypomina wykorzystywany w aerobiku stepper. W rzeczywistości jest jednak wyposażone w szereg reagujących na nacisk czujników. Dzięki temu może przechwytywać wszelkie zmiany w położeniu stojącego na nim gracza oraz służyć jako waga.

Wii Fit, czyli ćwiczeń z konsolą Nintendo ciąg dalszy - ilustracja #2

Wykorzystującym ten kontroler programem będzie wspomniany już Wii Fit. To nic innego jak zbiór różnych aktywności ruchowych wymagających zmiany położenia naszego ciała. Zostały one podzielone na elementy charakterystyczne dla aerobiku, ćwiczeń kształtujących mięśnie i jogi. Ponadto znajdziemy tam szereg mini-gierek. Jedną z nich będzie prezentowana w trakcie konferencji Nintendo zabawa w odbijanie piłki głową, polegająca na wykonaniu ruchu w stronę lecącego w naszą stronę przedmiotu. Inne z pokazanych czynności obejmowały między innymi symulację kręcenia Hula Hop, robienie pompek i step aerobik. W sumie w końcowej wersji produktu ma znaleźć się ponad 40 różnych aktywności.

Wii Fit, czyli ćwiczeń z konsolą Nintendo ciąg dalszy - ilustracja #3

Według przedstawicieli Nintendo, Wii Fit będzie produkcją, która połączy zarówno hardcore’owców, jak i graczy typu casual. To kolejny krok japońskiego producenta w celu dotarcia do większej liczby odbiorców. Czy rzeczywiście tak się stanie, czas pokaże. Póki co pozostaje nam czekać na ogłoszenie daty premiery, ponieważ ta kwestia została podczas konferencji przemilczana.