Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2007, 10:15

autor: Marek Grochowski

Kolejna odsłona cyklu Golden Sun w produkcji?

Jak donosi serwis MaxConsole, jeden z dziennikarzy obecnych na niewielkim spotkaniu z przedstawicielami Nintendo poprzedzającym konferencję tegoż koncernu na E3, uzyskał kilka informacji na temat kolejnej odsłony cRPG Golden Sun. Zgodnie z niepotwierdzonymi jeszcze oficjalnie wiadomościami gra ukaże się na handheldzie NDS, a jej nazwa brzmieć będzie Golden Sun: The Solar Soothsayer.

Jak donosi serwis MaxConsole, jeden z dziennikarzy obecnych na niewielkim spotkaniu z przedstawicielami Nintendo,poprzedzającym konferencję tegoż koncernu na E3, uzyskał kilka informacji na temat kolejnej odsłony cRPG Golden Sun. Zgodnie z niepotwierdzonymi jeszcze oficjalnie wiadomościami gra ukaże się na handheldzie NDS, a jej nazwa brzmieć będzie Golden Sun: The Solar Soothsayer.

Kolejna odsłona cyklu Golden Sun w produkcji? - ilustracja #1

Widoczna na zrobionym przy pomocy telefonu komórkowego zdjęciu pozycja pozwoli nam wcielić się w bohatera imieniem Felix. Historia przedstawiona w produkcie będzie stanowić najprawdopodobniej kontynuację wydarzeń opowiedzianych w poprzedniej części sagi, The Lost Age. To właśnie nad warstwą fabularną chcą skupić się panowie z grupy Camelot, autorzy projektu.

Co się zaś tyczy strony technicznej nowego Golden Suna, dla łatwiejszego sterowania otrzymamy możliwość korzystania z ekranu dotykowego NDS-a. W kwestii grafiki natomiast należy spodziewać się połączenia klasycznych, dwuwymiarowych widoków z elementami reprezentującymi pełne 3D. Jeśli wierzyć zachodnim doniesieniom, prace nad The Solar Soothsayer dobiegają już końca i pomimo tego, że gra nie zostanie oficjalnie zaprezentowana na E3 Media & Business Summit, możliwe, że już wkrótce sami będziemy mogli sprawdzić ją w akcji.