Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Golden Sun (GBA)

Golden Sun GBA

Pierwsza część serii gier RPG, w której śledzimy losy adeptów magii, starających się ochronić świat Weyardu przed alchemią - tajemniczą substancją o destrukcyjnych właściwościach.

RPG | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Golden Sun (GBA)

producent: Camelot Co., Ltd.

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

11listopada2001

5marca2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Młody chłopiec podejmuje się niebezpiecznej wyprawy, której celem jest odnalezienie wykradzionego z wioski, potężnego artefaktu. Ten, kto go wykradł, może zagrozić teraz nie tylko rodzinnej mieścinie naszego bohatera, ale także całemu światu.

To, co sprawia, ze „Golden Sun” jest świetna gra RPG, to bardzo rozbudowany, ale i bardzo przystępny system gry. Składają się na niego: wędrówka po trójwymiarowej mapie, odwiedzanie kolejnych lokacji, dialogi z napotkanymi postaciami, turowe walki. Warto wspomnieć, że te są zrealizowane na najwyższym poziomie. Zarówno graficznie, jak i „systemowo” prezentują się wyśmienicie. Drużyna potrafi korzystać z żywiołów, łącząc je ze sobą, tworząc potężne zaklęcia. Kwestia używania magii i specjalnych umiejętności jest mocno rozbudowana, ale to dobrze dla żywotności tego tytułu; Gracz zachwyca się wraz z postępem scenariusza coraz to nowymi możliwościami, a turowe walki osiągają status nieraz mocno strategicznych wyzwań. No i ta grafika, szczególnie fantastyczna właśnie podczas walk. Ogólnie rzecz ujmując, „Golden Sun” nie przełamuje żadnych kanonów jRPG, ale idealne zgranie ze sobą wszystkich elementów rozgrywki plus znakomita oprawa graficzno-dźwiekowa tworzą godna polecenia całość. Gra nie jest zbyt długą (po ukończeniu chce się więcej!), ale intensywność rozgrywki i właściwie brak jakichś większych przestojów w akcji są również plusami tej gry. No i to uczucie, gdy opuszczacie pierwszy raz wioskę, a przed Wami otwiera się mapa świata i już wiecie, ze czekać Was musi wspaniała przygoda.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 344 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179 PLN

Wymagania wiekowe Golden Sun

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Golden Sun

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
Kolejna odsłona cyklu Golden Sun w produkcji?
Kolejna odsłona cyklu Golden Sun w produkcji?

wiadomość12 lipca 2007

Jak donosi serwis MaxConsole, jeden z dziennikarzy obecnych na niewielkim spotkaniu z przedstawicielami Nintendo poprzedzającym konferencję tegoż koncernu na E3, uzyskał kilka informacji na temat kolejnej odsłony cRPG Golden Sun. Zgodnie z niepotwierdzonymi jeszcze oficjalnie wiadomościami gra ukaże się na handheldzie NDS, a jej nazwa brzmieć będzie Golden Sun: The Solar Soothsayer.