Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Golden Sun: The Lost Age (GBA)

Golden Sun: The Lost Age GBA

„Golden Sun” zdobył olbrzymia popularność. Był pierwsza tak rozbudowana, dobra praktycznie w kazdym elemencie gra RPG na przenośna konsole. Kontynuacja pociągnęła serię dalej, w jasno wyznaczonym wcześniej, ale słusznym kierunku.

RPG | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Golden Sun: The Lost Age (GBA)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

14kwietnia2003

29września2003

pudełko PL

„Golden Sun: The Lost Age” to kontynuacja najlepszej gry RPG na Game Boy Advance. Zaczyna się dokładnie tam, gdzie pierwsza część się skończyła. Autorzy zapewniają jednak, że jeśli nie grałeś nigdy w pierwsza cześć, na pewno nie będziesz miał problemów ze zrozumieniem przedstawionej tu historii, a jeśli grałeś - tym lepiej dla Ciebie, gdyż będziesz mógł nawet przerzucić sobie do nowej przygody magie i elementy, które zyskałeś grając w pierwsza edycje!

Jest to doskonała przygoda, dobry scenariusz, rzucająca się w oczy grafika (ze szczególnym uwzględnieniem efektów specjalnych podczas walk) - jednym słowem godny, kolejny reprezentant serii. System gry pozostał w tej samej formie, co poprzednio, przy czym ilość Djinnów (specjalnych zwierzątek pozwalających na korzystanie z magii) wzrosła znacznie, pozwalając graczowi cieszyć się pokaźnym zbiorem zaklęć i umiejętności specjalnych. Jeśli jest, chociaż jedna rzecz w grach RPG, która Cię pociąga (a może być to rozbudowany system rozwoju postaci, scenariusz, ciekawe walki, dobrze zarysowane postaci, długość gry i wiele innych elementów) to dając szanse tej grze, prawdopodobnie zostaniesz pochłonięty przez doskonałą całość. „Golden Sun: The Lost Age” to oprócz swojego poprzednika najlepszy reprezentant gatunku na przenośne konsole.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 233 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 189 PLN

Klasyfikacja PEGI Golden Sun: The Lost Age

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Golden Sun: The Lost Age

Game Boy Advance

Wykorzystuje: link-kabel

Kolejna odsłona cyklu Golden Sun w produkcji?
Kolejna odsłona cyklu Golden Sun w produkcji?

wiadomość12 lipca 2007

Jak donosi serwis MaxConsole, jeden z dziennikarzy obecnych na niewielkim spotkaniu z przedstawicielami Nintendo poprzedzającym konferencję tegoż koncernu na E3, uzyskał kilka informacji na temat kolejnej odsłony cRPG Golden Sun. Zgodnie z niepotwierdzonymi jeszcze oficjalnie wiadomościami gra ukaże się na handheldzie NDS, a jej nazwa brzmieć będzie Golden Sun: The Solar Soothsayer.