Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2007, 14:12

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

Druga beta Enemy Territory: Quake Wars już niebawem

Jedne beta-testy to za mało – z takiego założenia wychodzą programiści z grupy Splash Damage, którzy w ciągu najbliższych dwóch tygodni zamierzają udostępnić graczom kolejną, jeszcze bardziej zaawansowaną, wersję swej sieciowej strzelanki Enemy Territory: Quake Wars. Będzie to najprawdopodobniej ta sama edycja shootera, która zostanie zaprezentowana na nadchodzącym konwencie QuakeCon, mającym odby

Jedne beta-testy to za mało – z takiego założenia wychodzą programiści z grupy Splash Damage, którzy w ciągu najbliższych dwóch tygodni zamierzają udostępnić graczom kolejną, jeszcze bardziej zaawansowaną, wersję swej sieciowej strzelanki Enemy Territory: Quake Wars. Będzie to najprawdopodobniej ta sama edycja shootera, która zostanie zaprezentowana na nadchodzącym konwencie QuakeCon, mającym odbyć się w najbliższy weekend w amerykańskim Dallas.

Druga beta Enemy Territory: Quake Wars już niebawem - ilustracja #1

Nowości, jakie zobaczymy w drugiej becie Quake Wars, to m.in. premierowa mapa – Valley, nieco większa od znanej już planszy Sewer. Jednym z jej elementów będą cztery kolejne pojazdy, przewidziane dla frakcji GDF. Poprawione zostanie sterowanie maszynami, ulepszeniu ulegnie inteligencja komputerowych botów. Powinniśmy spodziewać się również bardziej płynnej animacji, dopracowanych aspektów fizycznych i wyeliminowania większości niedoróbek, na które skarżyli się odbiorcy obcujący z pierwszą beta-wersją FPS-a. Deweloperzy zamierzają ponadto usprawnić działanie interfejsu gry, administrację serwerami oraz sferę audio ich produktu, jak też należycie ochronić swój tytuł przed działaniem oszustów przy pomocy PunkBustera.

Wraz z drugą betą Quake Wars uruchomiona zostanie również specjalna strona, na której gracze będą mogli wzajemnie obserwować swoje statystyki (czas rozgrywki, ulubioną broń, wehikuł czy klasę postaci). Wybrani przez Splash Damage odbiorcy mieli już okazję do sprawdzenia witryny w akcji i – jak donoszą autorzy strzelanki – ich reakcje były bardzo pozytywne. Premiera pełnej wersji FPS-a planowana jest na początek września. Produkt trafi do posiadaczy pecetów oraz konsol X360 i PS3.