Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2007, 12:16

autor: Metatron

Powstanie komiks osadzony w świecie World of Warcraft

Kilka milionów graczy w World of Warcraft jest zbyt łakomym kąskiem, by różne firmy nie próbowały dotrzeć do nich ze swymi produktami. Trudno więc się dziwić, że DC Comics postanowiło wydać komiks osadzony w świecie wspomnianej gry. Jego pierwsze numery mają ukazać się jesienią tego roku.

Kilka milionów grających w World of Warcraft to zbyt łakomy kąsek, by różne firmy nie próbowały dotrzeć do nich ze swymi produktami. Trudno więc się dziwić, że DC Comics postanowiło wydać komiks osadzony w świecie wspomnianej gry. Jego pierwsze numery mają ukazać się jesienią tego roku.

Wzorem innych tego typu wydawnictw komiks będzie ukazywał się co miesiąc. Autorem scenariusza zostanie Walter Simonson, twórca takich serii jak Thor i Orion. Oprawą graficzną zajmie się Ludo Lullabi. Ciekawostką jest fakt, że pierwsze sześć numerów serii będzie posiadało dwie okładki, jedną zrobioną przez Jima Lee (X-Men), drugą przez Samwise Didiera z Blizzard Entertainment.

Powstanie komiks osadzony w świecie World of Warcraft - ilustracja #1

Pierwsza przedstawiona w komiksie historia rozpocznie się znalezieniem na morskim brzegu nieprzytomnego człowieka, który nie pamięta, w jaki sposób się tam znalazł. Zostanie pojmany przez orków i będzie musiał walczyć o wolność zarówno z przedstawicielami Hordy, jak i Przymierza.

Więcej informacji na temat zapowiedzianej komiksowej serii ma zostać ujawnione pod koniec tygodnia, podczas konwentu Comic-Con, który odbędzie się w San Diego.