Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2007, 18:47

autor: Vercetti

GTA IV z własną wersją Internetu

Najnowsze wydanie amerykańskiego pisma Official Xbox Magazine to kolejne źródło informacji na temat pełnoprawnej, czwartej odsłony serii Grand Theft Auto. W wymienionym periodyku opublikowanych zostało kilka interesujących szczegółów dotyczących nowego dzieła zespołu Rockstar Games. Jeden z nich to fakt, że w GTA IV otrzymamy możliwość swobodnego żeglowania po „growym” odpowiedniku prawdziwego Int

Najnowsze wydanie amerykańskiego pisma Official Xbox Magazine to kolejne źródło informacji na temat pełnoprawnej, czwartej odsłony serii Grand Theft Auto. W wymienionym periodyku opublikowanych zostało kilka interesujących szczegółów dotyczących nowego dzieła zespołu Rockstar Games. Jeden z nich to fakt, że w GTA IV otrzymamy możliwość swobodnego surfowania po „growym” odpowiedniku prawdziwego Internetu.

Niko Bellic, główny bohater gry będzie mógł korzystać z sieci za pośrednictwem kilku kafejek rozsianych po całym Liberty City. Kontaktowanie się z innymi postaciami przy pomocy poczty elektronicznej będzie stanowiło nieodłączny element kilku misji, przewidzianych przez autorów scenariusza. Większą rolę odegrają ponadto telefony komórkowe. Aparat posiadany przez naszego podopiecznego będzie charakteryzował się wielopoziomowym menu oraz opcjami nawigacyjnymi.

GTA IV z własną wersją Internetu - ilustracja #1

Zmiany dosięgną również utarczek z policją. Jeżeli stróże prawa przyłapią nas na popełnieniu przestępstwa, strefa, w której dopuściliśmy się czynu karalnego, zostanie zaznaczona na radarze. Po jej opuszczeniu poszukiwania Niko przez funkcjonariuszy ustaną. W najnowszym Official Xbox Magazine możemy odnaleźć także wzmianki o tym, że w GTA IV pojawią się najprawdopodobniej ukochane przez fanów gatunki broni: wyrzutnia rakiet oraz miotacz ognia. W grze zabraknie natomiast jakichkolwiek wzmianek o ataku terrorystycznym z 11.09.2001. Z innych ciekawostek warto wymienić fakt, że gdy wsiądziemy do taksówki, kamera przełączy się na widok z perspektywy pierwszej osoby, a jedną z ciekawszych lokacji, jakie będziemy mogli zwiedzić, stanie się wirtualny odpowiednik Statuy Wolności – budynek o nazwie The Statue of Happiness.

Na kolejne szczegóły dotyczące czwartej odsłony Grand Theft Auto przyjdzie nam poczekać do weekendu, kiedy to w niemieckich sklepach ukaże się pismo zatytułowane Games Aktuell. Prócz 20 premierowych screenshotów będzie ono zawierało również 10-stronicowy reportaż o przygodach Niko oraz ekskluzywny, niepublikowany dotąd film wideo.