Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2007, 09:43

Prawdopodobnie 200 tysięcy ludzi przybędzie na tegoroczne targi Games Convention

Jak informuje serwis joystiq.com, organizatorzy odbywającej się corocznie w Lipsku imprezy Games Convention spodziewają się, że aż dwieście tysięcy gości odwiedzi targi w 2007 roku. Dla porównania, ubiegłoroczne E3 gościło zaledwie około 60 tys. ludzi.

Jak informuje serwis joystiq.com, organizatorzy odbywającej się corocznie w Lipsku imprezy Games Convention spodziewają się, że aż dwustu tysięci gości odwiedzi targi w 2007 roku. Dla porównania, ubiegłoroczne E3 gościło zaledwie około 60 tys. ludzi.

Jest to oczywiście efekt spadku zainteresowania imprezą E3, odbywającą się w Los Angeles. Co więcej, sama powierzchnia wystawowa targów lipskich wzrośnie o 28% w stosunku do poprzedniego roku; wykorzystywane dotychczas sto piętnaście tysięcy metrów kwadratowych to już zbyt mało, by móc pomieścić stoiska wszystkich wystawców. Organizatorzy zarezerwowali na GC 2007 sześć hal w centrum wystawowym Lipska.

Prawdopodobnie 200 tysięcy ludzi przybędzie na tegoroczne targi Games Convention - ilustracja #1

Zmieniły się również godziny otwarcia targów. Wcześniejsze imprezy trwały od godziny 9:00 do 18:00, natomiast tegoroczne GC będą trwać od 9:00 do 20:00.

Zapowiedziano również, że na tegorocznym GC znajdziemy stoiska 410 firm (a nie jak wcześniej donosiliśmy 390) pochodzących z 26 różnych krajów. Obecna będzie także znana z poprzednich targów strefa familijna, w której rodzice ze swoimi pociechami będą mogły osobiście przetestować oprogramowanie edukacyjne. Strefa ta będzie umieszczona w osobnej hali, wraz z wystawą GC Art. Pewne jest również to, że zorganizowane zostaną również pola kempingowe i koncerty na świeżym powietrzu.

Przypominamy, że targi Games Convention odbędą się w dniach 23-26 sierpnia br.

Maciej Jałowiec

Maciej Jałowiec

Specjalista do spraw marketingu gier wideo. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży i światowej gospodarki. Zawodowo związany z firmą Techland, a wcześniej m. in. z Activision i Perfect World.

więcej

gry