Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 lipca 2007, 13:10

autor: Maciej Jałowiec

Vivendi Games zarabia blisko 70% więcej niż rok temu

Firma Vivendi podaje, że przychody w ciągu pierwszej połowy 2007 roku z jej oddziału Vivendi Games wzrosły aż o 68,9% w stosunku do przychodu, jakie VG przynosło w ciągu dwóch pierwszych kwartałów 2006 r.

Firma Vivendi podaje, że przychody w ciągu pierwszej połowy 2007 roku z jej oddziału Vivendi Games wzrosły aż o 68,9% w stosunku do przychodu, jakie VG przyniosło w ciągu dwóch pierwszych kwartałów 2006 r.

Vivendi Games zarabia blisko 70% więcej niż rok temu - ilustracja #1

Co spowodowało tak zaskakującą poprawę? Firma wskazuje na dodatek World of Warcraft: The Burning Crusade, który został wydany w pierwszym kwartale br. i sprzedał się w 3,5 miliona kopii w ciągu zaledwie miesiąca. Przypominamy również, że niedawno liczba użytkowników WoW sięgnęła dziewięciu milionów.

Inne oddziały firmy, takie jak Vivendi Universal Music Group i Canal+ Group odnotowały spadek lub utrzymanie tych samych przychodów, jakie przynosiły rok temu. Całkowity przychód Vivendi wzrósł o 6,4%.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.