Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2007, 10:12

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Dlaczego gra Civilization Revolution nie ukaże się na PSP?

Sid Meier postanowił dopiąć swego i stworzyć grę Civilization w wersji na konsole. Produkcja została zapowiedziana już jakiś czas temu, jednak, jak się okazało nie dostaną jej posiadacze wszystkich konsol. Pierwotnie mówiło się o wersji na X360, PS3, PSP oraz NDS, obecnie mówi się o edycji na Wii, natomiast zrezygnowano z gry na PSP. Dlaczego tak się stało?

Sid Meier postanowił dopiąć swego i stworzyć grę Civilization w wersji na konsole. Produkcja została zapowiedziana już jakiś czas temu, jednak, jak się okazało, nie dostaną jej posiadacze wszystkich konsol. Pierwotnie mówiło się o wersji na X360, PS3, PSP oraz NDS, obecnie wiadomo o edycji na Wii, natomiast zrezygnowano z gry na PSP. Dlaczego tak się stało?

Dlaczego gra Civilization Revolution nie ukaże się na PSP? - ilustracja #1

Serwis Eurogamer postanowił poszukać odpowiedzi u źródła i skontaktował się z Barrym Caudillem z Firaxis, który powiedział: „Wersja na Wii powstanie, ponieważ uświadomiliśmy sobie, że możemy przeznaczyć odpowiednią liczbę ludzi do jej opracowania, ale to z kolei sprawiło, że nie mamy już zespołu, by zrobił grę na PSP”.

Caudill stwierdził, że deweloperzy postanowili stworzyć wszystkie edycje samodzielnie, bez potrzeby wykorzystywania podwykonawców, a tak właśnie byłoby, gdyby zdecydowano się na wersję na PSP.

Zapewnił też, że nie należy tego traktować jako przejawu niechęci twórców do tej platformy sprzętowej. Przyznał, że sam posiada i korzysta z PSP oraz przypomniał fakt wydania gry Pirates na tę konsolę.

Warto dodać, że Civilization Revolution ukaże się wiosną 2008 roku w wersji na X360, PS3 oraz NDS. Posiadacze Wii będą musieli poczekać do jesieni.