Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 lipca 2007, 12:45

autor: Metatron

Serial anime na podstawie cyklu Devil May Cry wkrótce na DVD

Mamy dobrą wiadomość dla fanów serii Devil May Cry. Jak zapowiedziała firma ADV Films, amerykański dystrybutor specjalizujący się w wydawaniu anime, za jakiś czas na DVD trafi serial oparty na wspomnianej serii gier.

Mamy dobrą wiadomość dla fanów serii Devil May Cry. Jak zapowiedziała firma ADV Films, amerykański dystrybutor specjalizujący się w wydawaniu anime, za jakiś czas na DVD trafi serial oparty na wspomnianym cyklu gier.

Serial jest obecnie w fazie realizacji. Tworzy go japońskie studio Madhouse Studios (m.in. Ninja Scroll, Death Note). Nie została jeszcze wyjawiona dokładna data premiery. Poznaliśmy jednak kilka szczegółów, które z pewnością przyspieszą bicie serca u niejednego miłośnika bestsellerowej serii Capcomu.

Fabuła anime skoncentruje się na bohaterze gry Dantem. Pojawią się również inne postacie doskonale znane z serii, takie jak Lady czy Trish. Według ADV Films możemy oczekiwać nastawionej na akcję produkcji przeznaczonej dla tych, którzy lubią oglądać w filmach „liczne potwory, rozwałkę, spluwy, dziewczyny, miecze i zabijanie”.

Oto, czego możemy dowiedzieć się o fabule z oficjalnej zapowiedzi ADV Films: „Jego imię to Dante. Jest pół-demonem, pół-człowiekiem. Zajmuje się zwalczaniem demonów, o ile zostanie za to odpowiednio wynagrodzony. Drzwi do jego biura, Devil May Cry, są zawsze otwarte dla tych, którzy mają pieniądze, a czasami nawet i dla tych, którzy ich nie mają. Akcja rozpoczyna się, gdy Dante zostanie poproszony przez niejakiego Morrisona o dostarczenie młodej dziedziczki Patty do jej majątku. Początkowo praca wydaje się bohaterowi niewarta zachodu, ale kiedy pojawi się grupa demonów najwyraźniej próbująca dopaść dziewczynę, zmienia zdanie. Uzbrojony w miecz i nieodłączne pistolety rusza, aby odkryć, kto stał za atakiem”.

Warto dodać, że ADV Films zajmuje się jednocześnie wydawaniem anime w Europie, można więc spodziewać się, że seria trafi również na Stary Kontynent.