Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2Switch
Okładka Devil May Cry 2 (PS2)
OkładkaDevil May Cry 2 (PS2)

Devil May Cry 2

Kontynuacja wydanego w 2001 roku trzecioosobowego slashera firmy Capcom, opowiadającego o przygodach Dantego - półkrwi demona i pogromcy zła.

Akcji | TPP | slasher | urban fantasy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Devil May Cry 2 Premiera

25sty2003

PS2

19wrz2019

Switch

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Kontynuacja przygód Dantego, półkrwi demona i pogromcy zła. A jednocześnie dwie gry w jednej, gdyż obok misji purpurowego mściciela na osobnej, drugiej płytce gracze odnajdą pełnowymiarową opowieść o wyprawie pewnej wojowniczki imieniem Lucia, która również próbuje ocalić ten nasz ziemski padół łez. Oczywiście losy dwojga bohaterów będą się splatać, ponieważ fabuła powiedzie tę dwójkę śladami Króla Demonów poprzez machinacje diabolicznego biznesmena Ariusa. Aż wreszcie natkną się oboje na tajemnicę prastarych relikwii, które siłom ciemności mogą zapewnić władzę nad światem.

Sposób rozgrywki pozostał w zasadzie niezmieniony i wciąż polega na bezustannej walce z legionami plugawych stworów. Występują one w dużo większej różnorodności form niż w pierwszej części gry, a do tego odnajdziemy wśród nich charakterystyczne dla japońskiej popkultury dziwadła, takie jak maszyny-zombie (helikoptery, czołgi, itp.). Odejście od gotyckiego i kameralnego stylu pierwowzoru uosabia również nowa sceneria akcji: nowoczesne miasto z drapaczami chmur i labiryntem ulic. Dzięki temu wielu potyczek można teraz unikać, uciekając po prostu po tych wielkich otwartych przestrzeniach przed hordami wrogów.

Postacie Dantego i Lucii skonstruowane na zasadzie uzupełniających się w walce przeciwieństw: on silny, ale powolny, ona słabsza, za to szybsza i zwinniejsza. Ich misje są krótkie (średnio potrzeba 4-5 godzin na ukończenie każdej z nich) i dość do siebie podobne. Obie toczą się w industrialnej scenografii, przy czym przygoda diabelskiej pogromczyni rozgrywa się też częściowo pod wodą.

Jedynym narzędziem ataku, jakiego nasza bohaterka może używać w głębinach, jest kusza. Wraz z pakietem bomb składa się ona na dodatkowy arsenał łowczyni, która w pierwszym rzędzie posługuje się bronią białą: parą podręcznych ostrzy oraz sztyletami do rzucania na odległość. Dante ma oczywiście swój olbrzymi miecz i nieodłączne pistolety (biały, nazwany Ivory i czarny, Ebony), a do tego dysponuje nowymi środkami destrukcji w postaci piekielnego shotguna oraz wyrzutni rakiet.

Oboje bohaterowie posiadają również moc zmiany w demona, co pozwala im przez krótki okres używać nowych ataków czy potężnych umiejętności (np. latać) i dzięki powiększonej sile oraz wytrzymałości jeszcze skuteczniej eliminować wrogie siły, zwłaszcza okrutnych bossów. Podobnie jak w pierwszej odsłonie „Devil May Cry” parametry postaci i przedmiotów można ulepszać za pośrednictwem magicznych sfer. Nowością zaś jest rozbity amulet, którego każdy z dziewięciu ukrytych fragmentów, poszerza możliwości diabelskiej formy obojga wojowników.

Można też wspomnieć o bonusach, jakie udostępnili twórcy po przejściu gry. Są nimi dodatkowe kostiumy dla Dantego bądź Lucii, jak również trudniejsze tryby rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 297 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Devil May Cry 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Devil May Cry 2 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PS2
Switch