Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2Switch
Okładka Devil May Cry 2 (PS2)

Devil May Cry 2

Kontynuacja wydanego w 2001 roku trzecioosobowego slashera firmy Capcom, opowiadającego o przygodach Dantego - półkrwi demona i pogromcy zła.

Akcji | TPP | slasher | urban fantasy

Okładka Devil May Cry 2 (PS2)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

25sty2003

PS2

19wrz2019

Switch

Kontynuacja przygód Dantego, półkrwi demona i pogromcy zła. A jednocześnie dwie gry w jednej, gdyż obok misji purpurowego mściciela na osobnej, drugiej płytce gracze odnajdą pełnowymiarową opowieść o wyprawie pewnej wojowniczki imieniem Lucia, która również próbuje ocalić ten nasz ziemski padół łez. Oczywiście losy dwojga bohaterów będą się splatać, ponieważ fabuła powiedzie tę dwójkę śladami Króla Demonów poprzez machinacje diabolicznego biznesmena Ariusa. Aż wreszcie natkną się oboje na tajemnicę prastarych relikwii, które siłom ciemności mogą zapewnić władzę nad światem.

Sposób rozgrywki pozostał w zasadzie niezmieniony i wciąż polega na bezustannej walce z legionami plugawych stworów. Występują one w dużo większej różnorodności form niż w pierwszej części gry, a do tego odnajdziemy wśród nich charakterystyczne dla japońskiej popkultury dziwadła, takie jak maszyny-zombie (helikoptery, czołgi, itp.). Odejście od gotyckiego i kameralnego stylu pierwowzoru uosabia również nowa sceneria akcji: nowoczesne miasto z drapaczami chmur i labiryntem ulic. Dzięki temu wielu potyczek można teraz unikać, uciekając po prostu po tych wielkich otwartych przestrzeniach przed hordami wrogów.

Postacie Dantego i Lucii skonstruowane na zasadzie uzupełniających się w walce przeciwieństw: on silny, ale powolny, ona słabsza, za to szybsza i zwinniejsza. Ich misje są krótkie (średnio potrzeba 4-5 godzin na ukończenie każdej z nich) i dość do siebie podobne. Obie toczą się w industrialnej scenografii, przy czym przygoda diabelskiej pogromczyni rozgrywa się też częściowo pod wodą.

Jedynym narzędziem ataku, jakiego nasza bohaterka może używać w głębinach, jest kusza. Wraz z pakietem bomb składa się ona na dodatkowy arsenał łowczyni, która w pierwszym rzędzie posługuje się bronią białą: parą podręcznych ostrzy oraz sztyletami do rzucania na odległość. Dante ma oczywiście swój olbrzymi miecz i nieodłączne pistolety (biały, nazwany Ivory i czarny, Ebony), a do tego dysponuje nowymi środkami destrukcji w postaci piekielnego shotguna oraz wyrzutni rakiet.

Oboje bohaterowie posiadają również moc zmiany w demona, co pozwala im przez krótki okres używać nowych ataków czy potężnych umiejętności (np. latać) i dzięki powiększonej sile oraz wytrzymałości jeszcze skuteczniej eliminować wrogie siły, zwłaszcza okrutnych bossów. Podobnie jak w pierwszej odsłonie „Devil May Cry” parametry postaci i przedmiotów można ulepszać za pośrednictwem magicznych sfer. Nowością zaś jest rozbity amulet, którego każdy z dziewięciu ukrytych fragmentów, poszerza możliwości diabelskiej formy obojga wojowników.

Można też wspomnieć o bonusach, jakie udostępnili twórcy po przejściu gry. Są nimi dodatkowe kostiumy dla Dantego bądź Lucii, jak również trudniejsze tryby rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 289 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Devil May Cry 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Devil May Cry 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Kolekcja Devil May Cry HD oficjalnie zapowiedziana
Kolekcja Devil May Cry HD oficjalnie zapowiedziana

wiadomość17 października 2011

Firma Capcom oficjalnie potwierdziła, że na początku przyszłego roku na półki sklepowe trafi kolekcja Devil May Cry HD, zawierająca pierwsze trzy części serii z odświeżoną oprawą graficzną, wspierającą rozdzielczości HD.

Kolekcja Devil May Cry HD w drodze?

wiadomość17 czerwca 2011

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się kolekcje zawierające odświeżone wersje popularnych gier z poprzedniej generacji konsol. Według najnowszych plotek Capcom planuje wpisać się w ten trend wydając zestaw zbierający na jednej płytce pierwsze trzy części Devil May Cry.

Mastah & Szczypoon - odc. 9 - DMC

wiadomość25 października 2010

Kontrowersyjne zmiany w piątej odsłonie Devil May Cry
Kontrowersyjne zmiany w piątej odsłonie Devil May Cry

wiadomość16 września 2010

Devil May Cry to marka wzbudzająca wiele emocji. Jej legenda, która urosła wraz z pierwszą odsłoną wydaną w 2001 roku na PlayStation 2, obliguje twórców kolejnych części do wyciskania z siebie siódmych potów. Nie inaczej jest w przypadku brytyjskiego studia Ninja Theory, przed którym postawione zostało zadanie wyprodukowania wznowienia kultowej serii.

Devil May Cry 5 bardziej zachodni niż poprzednie części?
Devil May Cry 5 bardziej zachodni niż poprzednie części?

wiadomość2 września 2010

Devil May Cry 4 ujrzało światło dzienne na początku 2008 roku. Niedługo miną zatem trzy lata od ukazania się ostatniej odsłony tego kultowego slashera. Istnieje jednak spora szansa na to, że fani wykwintnej techniki walki Dante i Nero już niedługo będą mogli zacząć zacierać ręce.

PS2
Switch