Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2007, 15:57

autor: Krzysztof Gonciarz

GOL na GC 2007: Halo 3

Prezentacja Halo 3 rzuciła nieco światła na atrakcje trybu single player, dotychczas trzymanego przez Bungie w ścisłej tajemnicy.

Prezentacja Halo 3 rzuciła nieco światła na atrakcje trybu single player, dotychczas trzymanego przez Bungie w ścisłej tajemnicy. O ile reprezentant kultowego studio szerokim łukiem omijał zagadnienia stricte fabularne, udało się nam dowiedzieć kilku szczegółów na temat ostatecznego kształtu gry.

GOL na GC 2007: Halo 3 - ilustracja #1

Jak wiele innych współcześnie tworzonych gier FPS/TPS, tak i Halo 3 przemyślane jest pod kątem Co-opa. Będzie w nim mogło brać udział aż 4 graczy jednocześnie. Pierwszy wcieli się oczywiście w Master Chiefa, drugi w Arbitera, natomiast dwaj pozostali w elitarnych marines. Postaci te będą się różnić wyglądem, ale nie pod względem możliwości czy sposobu gry.

Ciekawą atrakcją będzie możliwość nagrywania powtórek z single-playerowych misji. Kilkunastominutowy „filmik” zajmować będzie pamięć rzedu 1 megabajta – z tego względu, iż nie będzie to render, ale zapis zbudowany na kodzie gry (odtwarzalny tylko przez nią samą). Szczególnie ważnym elementem jest całkowicie wolna kamera, którą ustawić możemy w dowolnym momencie poziomu. Czujecie: żadnej ściemy, żadnego nadmiernego skryptowania. Gracz będzie mógł oglądać z bliska, jak na zadymę po jednej stronie budynku reagują przeciwnicy po drugiej. Będzie też możliwość zapisywania pojedynczych screenshotów (tym razem już w uniwersalnym formacie). Bungie liczy, że taki krok znacznie napędzi community skupione wokół marki i odegra rolę stymulanta dla domorosłych twórców-reżyserów.

GOL na GC 2007: Halo 3 - ilustracja #2

Trzy poziomy trudności kampanii różnić się mają bardziej niż dotychczas. Stanowić ma to pewno wyjście naprzeciw zarówno nowicjuszom, jak i oszalałym hardkorowcom. A co z samą kampanią? Cóż. Jedyne, co zdradził charyzmatyczny Amerykanin, to że nie cała rozgrywać się będzie na Ziemi.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Halo 3

Halo 3