Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2007, 14:59

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

GTA IV jednak na targach Games Convention?

Gdy w ubiegły weekend Rockstar Games opublikowało swoją nad wyraz skromną listę produktów, jakie zaprezentuje podczas tegorocznych targów Games Convention 2007, wielu obserwatorów poczęło zastanawiać się, dlaczego żadnym z dwóch wymienionych w line-upie tytułów nie było długo oczekiwane Grand Theft Auto IV. Przypomnijmy, że zamiast niego deweloperzy postanowili wystawić nowego Midnight Cluba oraz

Gdy w ubiegły weekend Rockstar Games opublikowało swoją nad wyraz skromną listę produktów, jakie zaprezentuje podczas tegorocznych targów Games Convention 2007, wielu obserwatorów poczęło zastanawiać się, dlaczego żadnym z dwóch wymienionych w line-upie tytułów nie było długo oczekiwane Grand Theft Auto IV. Przypomnijmy, że zamiast niego deweloperzy postanowili wystawić nowego Midnight Cluba oraz Table Tennisa na Wii.

GTA IV jednak na targach Games Convention? - ilustracja #1

Co bardziej dociekliwi gracze dla zaspokojenia własnej ciekawości odwiedzili oficjalną stronę niemieckiej imprezy, gdzie na specjalnym blogu opublikowano zdjęcia z przygotowań do GC. Trop okazał się trafny, bo wśród fotografii obrazujących dekoracje poszczególnych stanowisk producenckich znalazł się również obrazek, na którym widać wyraźnie, że GTA IV będzie w Lipsku jak najbardziej obecne – nie wiadomo jedynie, czy wyłącznie w formie kilkumetrowej planszy reklamowej czy też jako grywalna wersja przygód Nika Bellica.

Sami autorzy gry informowali niedawno, że ich tytuł w edycji na X360 jest gotowy już w 80%, więc bez większych przeszkód mógłby zostać pokazany graczom, którzy w dniach 23-26 sierpnia przybędą do hali Leipziger Messe. Scenariusz ten wydaje się dosyć optymistyczny, zważywszy na fakt, że jeszcze przed miesiącem na ekskluzywnych targach E3 Media & Business Summit Rockstar pokazał dziennikarzom zaledwie trailer swego next-genowego hitu.