Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 kwietnia 2008, 14:02

autor: vampire

Powstaje karcianka Call of Duty: Real-Time Card Game

Znana amatorom karcianek firma Upper Deck (stworzyła między innymi World of Warcraft TGC) zapowiedziała wydanie Call of Duty: Real-Time Card Game tworzonej we współpracy z Activision (wydawcą gier z serii Call of Duty). Cechą charakterystyczną tego produktu ma być to, że gracze wykonują ruchy symultanicznie nie zaś w naprzemiennych turach.

Znana amatorom karcianek firma Upper Deck (stworzyła między innymi World of Warcraft TGC) zapowiedziała wydanie Call of Duty: Real-Time Card Game tworzonej we współpracy z Activision (wydawcą gier z serii Call of Duty).

Cechą charakterystyczną tego produktu ma być to, że gracze wykonują ruchy symultanicznie nie zaś w naprzemiennych turach. Każdy z nich może zagrać kolejną kartę co 3 sekundy o ile w grze nie znajdzie się karta pauzy. Tym razem przyda się, więc oprócz podejścia strategicznego, także refleks. Celem zmagań jest sfragowanie jak największej liczby żołnierzy wroga w określonym czasie (każda partia zajmuje około 10 minut). Dla lubiących bardziej skomplikowaną zabawę dodano też takie tryby jak Capture the Flag, albo Rescue the Intelligence Operative.

Według Upper Deck zasady karcianej CoD są bardzo intuicyjne i łatwe do opanowania. Każdy gracz rozpoczyna partię z drużyną składającą się z trójki żołnierzy, z których każdy ma inną rolę w zespole. Kiedy któryś wojak zginie, respawnuje się po pewnym czasie. Uczestnicy zabawy trzymają w rękach swoje talie akcji z kartami podzielonymi na trzy rodzaje funkcji - te oznaczone jako „Ruch” umożliwiają przemieszczanie podkomendnych po planszy, karty „Ogień” służą do ataku bronią używaną przez daną jednostkę, natomiast dzięki kartom „Krycie się” istnieje szansa na uniknięcie ataku.

Powstaje karcianka Call of Duty: Real-Time Card Game  - ilustracja #1

Gra składać się będzie z ośmiu talii - Squad Decks - po jednej dla każdego z państw (Wielka Brytania, Kanada, Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Związek Radziecki, Stany Zjednoczone). Każda z nich zawiera wszystko to, co niezbędne do rozpoczęcia rozgrywki, a więc: talię 60 kart, 8 kart żołnierzy, 2 karty misji, dwustronną mapę do gry, instrukcję. Jednak jak sugerują twórcy najwięcej zabawy i strategicznych możliwości Call of Duty: Real-Time Card Game zapewni, gdy kupi się wszystkie osiem Squad Decków, gdyż Call of Duty: Real-Time Card Game pozwala na dowolne mieszanie żołnierzy z różnych państw w obrębie jednej drużyny. Dodatkowo każdy z zestawów zawiera kartę Spoils of War, dzięki której można zdobyć dostęp do unikatowych przedmiotów.

Data wydanie przewidziana jest pod koniec 2008 roku, więcej informacji na tej stronie.