Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Highlander (PC)

Nieśmiertelny

Highlander

Highlander jest grą akcji, rozgrywaną w trójwymiarowym środowisku. Główną postać, czyli tytułowego Nieśmiertelnego, obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Gra odwołuje się oczywiście do kultowych filmów science-fiction.

Akcji | TPP

Okładka Highlander (PC)

data premiery gry:

anulowana

PS3 X360 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Highlander jest przygodową grą akcji rozgrywaną w trójwymiarowym środowisku. Główną postać obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Produkcja ta w bardzo wyraźny sposób nawiązuje do serii filmów fantastycznych Highlander (w polsce Nieśmiertelny), z Christopherem Lambertem i Seanem Connerym w rolach głównych. W trakcie zabawy wcielamy się w postać jednego z Nieśmiertelnych. Nasze zadanie polega na likwidowaniu pozostałych wojowników, również określających się tym mianem.

Przedstawiane w omawianej grze wydarzenia rozgrywają się na przestrzeni ponad 2000 lat. W trakcie zabawy odwiedzamy cztery główne lokacje. Są to Pompeje (tuż przed erupcją Wezuwiusza), średniowieczny szkocki region Highlands, feudalna Japonia oraz Nowy Jork z nieodległej przyszłości. W sumie do rozegrania jest osiemnaście misji składających się na kampanię dla pojedynczego gracza. Kluczowy element zabawy to staczanie walk z napotykanymi przeciwnikami. Do pokonywania wrogów używamy przede wszystkim trzech różnych rodzajów broni białej – katany, claymore’a oraz miecza oburęcznego.

Sterowana przez nas postać aktywuje wiele dodatkowych umiejętności, między innymi tzw. swobodne opadanie, wspinaczkę, czy używanie lin. Ponadto możemy wykorzystywać dodatkowe moce, pozwalające między innymi na wskrzeszanie zmarłych osób czy balansowanie energią Chi.

Oprawa wizualna Highlandera prezentuje wysoki poziom wykonania. Miłośników filmów zainteresuje z pewnością fakt, że w grze zawarto ponad 70 różnych postaci, z czego większość pojawiła się już na srebrnym ekranie.

Za przygotowanie opisywanej gry odpowiedzialne jest studio Widescreen. Highlander powstał z myślą o posiadaczach komputerów osobistych oraz konsol PS3 i Xbox 360. Różnice pomiędzy tymi trzema wersjami dotyczą przede wszystkim sposobu, w jaki rozwiązano sterowanie główną postacią.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 330 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Highlander

16+

Nieśmiertelny - przed premierą
Nieśmiertelny - przed premierą

Przed premierą 13 maja 2008, 10:57

W trakcie rozgrywki zmierzymy się z różnymi innymi nieśmiertelnymi, a walki z nimi mają być najbardziej efektowne. Jednak by móc uczynić je wyjątkowymi, najwięcej czasu trzeba będzie przeznaczyć na walki ze zwykłymi przeciwnikami – czasami świadomymi zdolności bohatera, jak na przykład ci, którzy wpadają do mieszkania Owena w Nowym Jorku, by go zabić.

PS3
X360
PC