Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PSPPS2
Okładka Warriors Orochi (PC)

Warriors Orochi

Warriors Orochi to bijatyka, dedykowana głównie miłośnikom dalekowschodnich sztuk walki rodem ze starożytnych Chin i Japonii. Studio Omega Force zawarło w tej produkcji najważniejsze elementy z cyklów Dynasty Warriors oraz Samurai Warriors.

Akcji | TPP | hack'and'slash | multiplayer | na 2 osoby | crossover | kooperacja

Okładka Warriors Orochi (PC)

data premiery gry:

18wrz2007

PS2 X360

25mar2008

PC PSP

Warriors Orochi to bijatyka, dedykowana głównie miłośnikom dalekowschodnich sztuk walki rodem ze starożytnych Chin i Japonii. Studio Omega Force zawarło w tej produkcji najważniejsze elementy z cyklów Dynasty Warriors oraz Samurai Warriors.

W świecie gry pojawia się szczelina w czasie i przestrzeni. Z jej powodu najwybitniejsi mistrzowie z antycznych Chin i Japonii trafiają do jednej krainy, gdzie zaczynają toczyć boje o przetrwanie. Za całym zamieszaniem stoi przebiegły Król Orochi, który dla zabawy zapragnął sprawdzić siłę wojowników. Ci szybko zawierają między sobą sojusz i decydują się podjąć walkę z podstępnym władcą. W sumie gra udostępnia cztery przeplatające się kampanie, a każda z nich skupia się na historii jednego ze starożytnych mistrzów walk.

Rozgrywka przypomina typowy hack’n’slash, w którym akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Za sprawą systemu Team Battle zawsze dysponujemy trójką kompanów, jednakże w trakcie walki tylko jeden z nich pojedynkuje się. Pozostali wtedy odpoczywają i regenerują siły. Mimo to w dowolnej chwili możemy zmieniać walczących bohaterów. Zabijanie wrogów uprzyjemnia nam możliwość komponowania urozmaiconych kombosów, czy używanie energii Musou, dzięki której wykonujemy potężne, obszarowe ataki. Inna ciekawostka to Weapon Fusion. Opcja ta umożliwia naszym herosom łączenie specjalnych właściwości wielu różnych rodzajów broni i stworzenie jednego, bardzo potężnego oręża. Postępy w fabule gry przyczyniają się do odblokowywania kolejnych bohaterów (w całe grzej występuje aż 79 grywalnych postaci), a także różnych rodzajów uzbrojenia, takich jak miecze, włócznie czy zabójcze wachlarze. Również nasi podopieczni zdobywają kolejne poziomy doświadczenia i rozwijają statystyki ataku, obrony oraz prędkości.

Grafika jest znacznie ulepszona w stosunku do konsolowych pierwowzorów. Poprawiono tu grę świateł, dzięki czemu tytuł zyskał jeszcze bardziej bajkowy klimat. Modele postaci zostały zaprojektowane starannie i wiernie oddają starożytne, japońskie realia. Grywalni bohaterowie charakteryzują się dużą różnorodnością. W trakcie rozgrywki odwiedzamy miasta, lasy, równiny oraz tereny nadbrzeżne. Gra udostępnia tryb zabawy dla dwóch graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 222 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Warriors Orochi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Warriors Orochi

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox LIVE
PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 2.6 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
 • 4 GB HDD
 • Windows XP/Vista
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 32 MB
Warriors Orochi również na PC i PSP (21/02/08)

wiadomość21 lutego 2008

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów japońskich gier spod znaku Dynasty Warriors i Samurai Warriors. Koei poinformowało dzisiaj, że ich najnowszy tytuł utrzymany w klimatach nieskrępowanego hack & slash z zacięciem strategicznym, Warriors Orochi, ukaże się również na inne platformy niż tylko Xbox 360 i PlayStation 2.

KOEI zapowiada Warriors Orochi 2
KOEI zapowiada Warriors Orochi 2

wiadomość3 lutego 2008

Niedawno informowaliśmy o tym, że grę Warriors Orochi, która ukazała się na razie w wersjach na X360 i PS2, otrzymają również posiadacze komputerów PC i konsoli PSP. Jak się okazało, to nie koniec niespodzianek szykowanych przez KOEI, w toku są bowiem prace nad kontynuacją.

Warriors Orochi również na PC i PSP (25/01/08)
Warriors Orochi również na PC i PSP (25/01/08)

wiadomość25 stycznia 2008

Wydany we wrześniu ubiegłego roku projekt, Warriors Orochi, połączył uniwersum serii Samurai Warriors i Dynasty Warriors, pozwalając samurajom zmierzyć się z chińskimi wojownikami. Gra ukazała się na konsole X360 oraz PS3, teraz zapowiedziano również wersję na PSP oraz komputery PC.

Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień
Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień

wiadomość21 czerwca 2007

Do tej pory miłośnicy wydawanych przez KOEI slasherów lubujący się w historycznych klimatach mogli wybierać pomiędzy dwiema seriami: osadzoną w dawnych Chinach Dynasty Warriors oraz oddającą realia feudalnej Japonii Samurai Warriors. Tym razem wydawca przygotował dla nich prawdziwą niespodziankę, grę Warriors Orochi, będącą crossoverem obu wspomnianych pozycji.

PS2
X360
PC
PSP