Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2008, 15:02

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Warriors Orochi również na PC i PSP (25/01/08)

Wydany we wrześniu ubiegłego roku projekt, Warriors Orochi, połączył uniwersum serii Samurai Warriors i Dynasty Warriors, pozwalając samurajom zmierzyć się z chińskimi wojownikami. Gra ukazała się na konsole X360 oraz PS3, teraz zapowiedziano również wersję na PSP oraz komputery PC.

Firma KOEI słynie z serii bijatyk, w których gracze muszą mierzyć się z potężną i liczną armią przeciwników. Dla zwolenników japońskich klimatów przeznaczony jest cykl Samurai Warriors, z kolei dla osób preferujących Chiny twórcy przygotowują kolejne odsłony Dynasty Warriors. Wydany we wrześniu ubiegłego roku projekt Warriors Orochi połączył uniwersum obu serii, pozwalając samurajom zmierzyć się z chińskimi wojownikami. Gra ukazała się na konsole X360 oraz PS2, teraz zapowiedziano również wersję na PSP oraz komputery PC.

Warriors Orochi również na PC i PSP - ilustracja #1

Pierwszym dowodem na to, że gra trafi na nowe platformy sprzętowe, było zamieszczenie logo Windows na japońskiej stronie gry. Na tej podstawie można było wnioskować, że posiadacze komputerów PC będą mogli w nią zagrać. Przynajmniej w Japonii.

Warriors Orochi również na PC i PSP - ilustracja #2

Jak jednak udało się dowiedzieć serwisowi Gamershell, firma KOEI potwierdziła wydanie gry w wersji na PC również w Stanach Zjednoczonych, jednocześnie zapowiadając edycję na przenośną konsolę PSP. Obie wersje powinny trafić do sklepów w marcu tego roku. Na razie nic nie wiadomo na temat daty ewentualnej europejskiej premiery.