Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Dynasty Warriors (PSP)

Dynasty Warriors PSP

Kieszonkowa edycja jednej z najsłynniejszych konsolowych gier akcji. Wcielamy się w jednego z kilkudziesięciu dostępnych generałów i próbujemy połączyć walczące ze sobą chińskie dynastie.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Dynasty Warriors (PSP)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

16marca2005

Kieszonkowa wersja jednej z najbardziej znanych serii chodzonych bijatyk. Kolejne edycje gry w przeszłości ukazywały się między innymi na PlayStation 2 i Xbox’a, a nawet przenośnego GameBoy’a Advance. Opisywana wersja Dynasty Warriors nie wprowadza do rozgrywki żadnych rewolucyjnych zmian, zawiera ona jednak kilka zupełnie nowych elementów, przygotowanych wyłącznie z myślą o konsolce firmy Sony.

Fabuła opisywanej produkcji, podobnie jak w przypadku jej poprzednich edycji, nawiązuje do Epoki Trzech Królestw, czyli okresu rozbicia Chin na dynastie Wei, Wu oraz Shu. Gracz może wcielić się w jednego z kilkudziesięciu dostępnych generałów, reprezentujących wybraną przez siebie frakcję. Do rozegrania jest szereg rozbudowanych scenariuszy. Zabawa generalnie opiera się na eliminacji napotykanych oddziałów wroga. Zasady rozgrywki są dość oczywiste. Sterowany przez gracza generał musi doprowadzić do ponownego złączenia walczących ze sobą dynastii, oczywiście pod dowództwem reprezentowanej przez wspomnianą postać frakcji.

W przeciwieństwie do wersji wydanych na PS2 czy Xbox’a, w opisywanej kieszonkowej wersji Dynasty Warriors bitwy nie toczą się już na ogromnych planszach, przypominających pola bitew. Mapy podzielone zostały na kilkadziesiąt mniejszych sektorów, w których rozgrywane są kolejne pojedynki. Fragmenty te są zaznaczone na specjalnie przygotowanej mapie taktycznej. Z racji tego, iż poszczególne sektory są ze sobą połączone gracz może pomiędzy nimi podróżować. Poszczególne pola są jednocześnie bardzo zróżnicowane. W zależności od wybranego sektora można natrafić na masywny fort, czy też ogromne pole. Rozwiązanie to ma też znaczenie taktyczne, gracz musi bowiem przejmować kontrolę nad tymi miejscami, które są najistotniejsze ze strategicznego punktu widzenia. Poszczególne bitwy nie są przy tym zbyt długie, przez co tempo rozgrywki jest nieporównywalnie większe od „stacjonarnych” wersji Dynasty Warriors.

Sterowanie postaciami przygotowane zostało w bardzo zbliżony sposób do wcześniejszych edycji gry. Warto dodać, iż w wersji przeznaczonej na konsolkę PSP zadbano o zupełnie nowy moduł, dzięki któremu można w łatwy sposób kontrolować rozwój podległych oficerów. Każda z tych postaci obdarzona została specyficznym wachlarzem umiejętności i różnorakich bonusów (pasywnych lub aktywnych), z których w trakcie kolejnych starć może oczywiście korzystać. W miarę rozwoju zabawy gracz może odblokowywać nowych (silniejszych i zarazem bardziej przydatnych na polu bitwy) oficerów. Oprawa wizualna gry ukazana została oczywiście w pełnym trójwymiarze. Na szczególną uwagę zasługują modele walczących ze sobą postaci. Dynasty Warriors powstał wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dynasty Warriors

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Gra Dynasty Warriors 6 ma już swoją stronę internetową
Gra Dynasty Warriors 6 ma już swoją stronę internetową

wiadomość23 lipca 2007

Najnowsza odsłona cyklu Dynasty Warriors, która została zapowiedziana w ubiegłym tygodniu, może już pochwalić się oficjalną stroną internetową. Witryna została uruchomiona przez firmę KOEI Co. Ltd. w sobotę.

Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6
Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6

wiadomość18 lipca 2007

W trakcie odbywającej się w Tokio imprezy PlayStation Premiere, której nazwa już wielokrotnie przewinęła się przez dzisiejsze newsy, firma Koei zapowiedziała wydanie gry Dynasty Warriors 6 na konsolę PS3.

Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień
Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień

wiadomość21 czerwca 2007

Do tej pory miłośnicy wydawanych przez KOEI slasherów lubujący się w historycznych klimatach mogli wybierać pomiędzy dwiema seriami: osadzoną w dawnych Chinach Dynasty Warriors oraz oddającą realia feudalnej Japonii Samurai Warriors. Tym razem wydawca przygotował dla nich prawdziwą niespodziankę, grę Warriors Orochi, będącą crossoverem obu wspomnianych pozycji.

Znamy europejską datę premiery gry Dynasty Warriors Vol. 2 (PSP)
Znamy europejską datę premiery gry Dynasty Warriors Vol. 2 (PSP)

wiadomość8 września 2006

Firma Koei ujawniła europejską datę premiery Dynasty Warriors Vol. 2, kontynuacji Dynasty Warriors wydanej na konsolę Sony PSP w zeszłym roku. Gra trafi na nasze półki sklepowe 29 września.

Data wydania Dynasty Warriors na PSP potwierdzona

wiadomość20 lutego 2005

Już całkiem niedługo 5 odsłona Dynasty Warriors wedrze się przebojem na konsole PS2, a tymczasem wszystko wskazuje na to, iż gracze, którzy zakupią handhelda PSP, również zagrają w grę z tej znakomitej serii bijatyk. Jak poinformowała bowiem firma KOEI, Dynasty Warriors przeznaczona na PSP będzie dostępna już w dniu amerykańskiej premiery urządzenia.