Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS2
Okładka Samurai Warriors 2 (PC)
OkładkaSamurai Warriors 2 (PC)

Samurai Warriors 2

Samurai Warriors 2 jest konwersją wydanej przez firmę Koei we wrześniu 2006 roku bijatyki TTP. Grę przygotowało studio Omega Force, znane przede wszystkim z serii Dynasty Warriors.

Akcji | TPP | samuraje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Warriors 2 Premiera

19wrz2006

PS2 X360

27cze2008

PC

Samurai Warriors 2 to kontynuacja trójwymiarowej bijatyki, przedstawionej z perspektywy trzeciej osoby, która w 2004 roku wydana została przez firmę Koei. Grę przygotowało studio Omega Force, znane przede wszystkim z serii Dynasty Warriors.

Akcja Samurai Warriors 2 osadzona została w burzliwym okresie Sengoku Jidai. Feudalna Japonia podzielona jest na dwadzieścia pięć prowincji będących w stanie wojny. Jak można się domyśleć, nasze zadanie sprowadza się do zjednoczenie kraju. Twórcy przygotowali dla nas dwadzieścia sześć historycznych postaci, wśród których znajdzie się między innymi legendarny mistrz miecza Musashi Miyamoto lub okrutny daimyo Oda Nobunaga. Każdy z bohaterów, za wyjątkiem Mori Ranmaru i Okuni, posiada swoją własną historię, w zależności od wybranego herosa podzieloną na pięć lub sześć rozdziałów. Główną atrakcją są rzecz jasna same walki, wśród nich znalazły się również historyczne bitwy, na przykład bitwa pod Anegawą, czy oblężenie zamku Osaka. Poza klasycznymi trybami rozgrywki, czyli: Story, Free i Survival, znalazł tu się także Sugoroku. W założeniach przypomina on grę planszową i umożliwia wspólną zabawę dwóm graczom jednocześnie, przy tym mogą oni zarówno konkurować ze sobą jak i współpracować. Na każdym polu wspomnianej planszy znajduje się jakieś wyzwanie, -jeżeli powiedzie się nam wykonanie go, przejmujemy kontrolę nad tym obszarem.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich edycjach Samurai Warriors, możemy podnosić poziom umiejętności naszego bohatera poprzez zdobywanie doświadczenia w bitwach, lub kupowanie nowych zdolności za złoto. Podczas walki pomału napełnia się wskaźnik Musou, mocy którą możemy zużyć na wykonanie potężnych ataków. Jest też możliwość wykorzystania potężniejszej wersji tej właściwości, składającej się z maksymalnie trzech skumulowanych pełnych ładunków.

Gra posiada nowoczesną grafikę 3D, a szczególnie dobre wrażenie sprawiają epickie bitwy. W dodatku nie możemy narzekać na brak różnorodności wśród biorących w nich udział żołnierzy, nawet jednostki tego samego typu posiadają kilka odmiennych modeli. W Samurai Warriors 2 obejrzymy ponad 70 sekwencji filmowych, których wykonanie nadzorował znany japoński reżyser Shinsuke Sato (pracował między innymi nad filmem The Princess Blade). Natomiast za towarzyszącą nam muzykę odpowiedzialny jest Minoru Mukaiya, członek zespołu Casiopea, grającego muzykę jazz fusion.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 2 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 268 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Samurai Warriors 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Samurai Warriors 2 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB RAM (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP
PS2
X360
PC