Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2X360
Okładka Samurai Warriors 2 (PC)

Samurai Warriors 2

Samurai Warriors 2 jest konwersją wydanej przez firmę Koei we wrześniu 2006 roku bijatyki TTP. Grę przygotowało studio Omega Force, znane przede wszystkim z serii Dynasty Warriors.

Akcji | TPP | samuraje

Okładka Samurai Warriors 2 (PC)

data premiery gry:

19wrz2006

PS2 X360

27cze2008

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Warriors 2 to kontynuacja trójwymiarowej bijatyki, przedstawionej z perspektywy trzeciej osoby, która w 2004 roku wydana została przez firmę Koei. Grę przygotowało studio Omega Force, znane przede wszystkim z serii Dynasty Warriors.

Akcja Samurai Warriors 2 osadzona została w burzliwym okresie Sengoku Jidai. Feudalna Japonia podzielona jest na dwadzieścia pięć prowincji będących w stanie wojny. Jak można się domyśleć, nasze zadanie sprowadza się do zjednoczenie kraju. Twórcy przygotowali dla nas dwadzieścia sześć historycznych postaci, wśród których znajdzie się między innymi legendarny mistrz miecza Musashi Miyamoto lub okrutny daimyo Oda Nobunaga. Każdy z bohaterów, za wyjątkiem Mori Ranmaru i Okuni, posiada swoją własną historię, w zależności od wybranego herosa podzieloną na pięć lub sześć rozdziałów. Główną atrakcją są rzecz jasna same walki, wśród nich znalazły się również historyczne bitwy, na przykład bitwa pod Anegawą, czy oblężenie zamku Osaka. Poza klasycznymi trybami rozgrywki, czyli: Story, Free i Survival, znalazł tu się także Sugoroku. W założeniach przypomina on grę planszową i umożliwia wspólną zabawę dwóm graczom jednocześnie, przy tym mogą oni zarówno konkurować ze sobą jak i współpracować. Na każdym polu wspomnianej planszy znajduje się jakieś wyzwanie, -jeżeli powiedzie się nam wykonanie go, przejmujemy kontrolę nad tym obszarem.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich edycjach Samurai Warriors, możemy podnosić poziom umiejętności naszego bohatera poprzez zdobywanie doświadczenia w bitwach, lub kupowanie nowych zdolności za złoto. Podczas walki pomału napełnia się wskaźnik Musou, mocy którą możemy zużyć na wykonanie potężnych ataków. Jest też możliwość wykorzystania potężniejszej wersji tej właściwości, składającej się z maksymalnie trzech skumulowanych pełnych ładunków.

Gra posiada nowoczesną grafikę 3D, a szczególnie dobre wrażenie sprawiają epickie bitwy. W dodatku nie możemy narzekać na brak różnorodności wśród biorących w nich udział żołnierzy, nawet jednostki tego samego typu posiadają kilka odmiennych modeli. W Samurai Warriors 2 obejrzymy ponad 70 sekwencji filmowych, których wykonanie nadzorował znany japoński reżyser Shinsuke Sato (pracował między innymi nad filmem The Princess Blade). Natomiast za towarzyszącą nam muzykę odpowiedzialny jest Minoru Mukaiya, członek zespołu Casiopea, grającego muzykę jazz fusion.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 2 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 268 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Samurai Warriors 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Samurai Warriors 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB RAM (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP
Wieści ze świata (Killzone 3, Kingdom Hearts, Mortal Online) 17/03/10
Wieści ze świata (Killzone 3, Kingdom Hearts, Mortal Online) 17/03/10

wiadomość17 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze Mortal Online, dodatkach do Battlefield Heroes, plotkach o debiucie Killzone 3, nowej odsłonie Monster Hunter Portable na PSP, a także 11 rocznicy EverQuesta. Zapraszamy do lektury.

Samurai Warriors 2 na PC w czerwcu
Samurai Warriors 2 na PC w czerwcu

wiadomość29 kwietnia 2008

Firma Koei (znana z serii Dynasty Warriors i Romance of the Three Kingdoms) poinformowała dziś o dacie premiery Samurai Warriors 2 dla PeCetów. Gra powinna ukazać się 27 czerwca. Samurai Warriors 2 to kontynuacja bijatyki TTP osadzonej w burzliwym okresie Sengoku Jidai.

Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień
Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień

wiadomość21 czerwca 2007

Do tej pory miłośnicy wydawanych przez KOEI slasherów lubujący się w historycznych klimatach mogli wybierać pomiędzy dwiema seriami: osadzoną w dawnych Chinach Dynasty Warriors oraz oddającą realia feudalnej Japonii Samurai Warriors. Tym razem wydawca przygotował dla nich prawdziwą niespodziankę, grę Warriors Orochi, będącą crossoverem obu wspomnianych pozycji.

Światowa premiera gry Samurai Warriors 2: Empires
Światowa premiera gry Samurai Warriors 2: Empires

wiadomość1 marca 2007

Przedstawiciele firmy KOEI oświadczyli, że właśnie do sprzedaży na terenie Ameryki Północnej trafiła najnowsza gra studia Omega Force o nazwie Samurai Warriors 2: Empires. Produkcję tą można nabyć za kwotę 39,99 dolarów. Europejska premiera najnowszej gry z serii Samurai Warriors przewidziana jest na 16 marca.

Znamy datę premiery Samurai Warriors 2: Empires
Znamy datę premiery Samurai Warriors 2: Empires

wiadomość23 stycznia 2007

Japoński koncern Koei ujawnił dzisiaj kilka informacji na temat europejskiej premiery wydawanej przez siebie gry akcji. Spośród podanych wiadomości najważniejszy jest fakt, że kolejna odsłona cieszącego się umiarkowaną popularnością mordobicia ze studia Omega Force ukaże się na Starym Kontynencie w połowie marca.

PS2
X360
PC