Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2010, 11:35

Wieści ze świata (Killzone 3, Kingdom Hearts, Mortal Online) 17/03/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze Mortal Online, dodatkach do Battlefield Heroes, plotkach o debiucie Killzone 3, nowej odsłonie Monster Hunter Portable na PSP, a także 11 rocznicy EverQuesta. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze Mortal Online, dodatkach do Battlefield Heroes, plotkach o debiucie Killzone 3, nowej odsłonie Monster Hunter Portable na PSP, a także 11 rocznicy EverQuesta. Zapraszamy do lektury.

Mortal Online

Star Vault, producent MMOG Mortal Online, poinformował, że premiera finalnej wersji gry odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Do debiutu dojdzie po publikacji kolejnej łatki, czyli najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Przypominamy, że produkcja od półtora miesiąca znajduje się w fazie otwartych beta-testów. W tym miejscu znajdziecie najnowszy zwiastun Mortal Online oraz potwierdzenie powyższej wiadomości.

Wieści ze świata (Killzone 3, Kingdom Hearts, Mortal Online) 17/03/10 - ilustracja #1

Battlefield Heroes

Firma EA DICE rozpoczęła kolejny etap promocji gry akcji Battlefield: Bad Company 2. Tym razem jest on nierozerwalnie związany z sieciową strzelanką Battlefield Heroes. Mianowicie, do sprzedaży trafiły nowe, ekskluzywne przedmioty: broń oraz dwa kostiumy wyjęte żywcem z Bad Company 2 (stroje Haggarda i Kirilenki), a także nowy dopalacz (Sarge’s Stamina Boost). Twórcy marki uruchomili również promocję dla właścicieli kodu VIP przypisanego do konta EA Account, którzy logując się do gry na dane z serwisu www.battlefieldbadcompany2.com otrzymają 700 dodatkowych Battlefunds (równowartość 5 dolarów). Nie dotyczy to użytkowników pecetowej odsłony Bad Company 2, którzy mogą ubiegać się o bonus bez konieczności okazywania kodu VIP.

Lichdom

Amerykańskie studio deweloperskie Xaviant nabyło licencję na silnik graficzny CryEngine 3. Technologia firmy Crytek zostanie wykorzystana w procesie dewelopingu singleplayerowej gry akcji z elementami cRPG Lichdom, przeznaczonej na PC, Xboksa 360 i najprawdopodobniej PlayStation 3.

Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore

W lipcu bieżącego roku dojdzie do premiery Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore w wersji na Nintendo DS – gry akcji bazującej na filmie o tym samym tytule (premiera lipiec-sierpień 2010 roku). W produkcji, nad której dewelopingiem czuwają firmy 505 Games oraz Warner Bros. Interactive Entertainment, wcielimy się w psich agentów walczących o dominację nad światem z armią przebiegłej Kitty Galore. Twórcy zaprojektują 45 wymagających misji, rozgrywających się w lokacjach znanych z kinowego obrazu. Każdy z trzech głównych bohaterów będzie dysponować odmiennymi umiejętnościami, których właściwe wykorzystanie przybliży nas do celu.

Killzone 3

Redakcja serwisu 1UP donosi, że trzecia odsłona cyklu Killzone zadebiutuje w kwietniu 2011 roku, a więc w tym samym okresie, co Gears of War 3. Nie są to pierwsze plotki na temat premiery kolejnego dzieła Guerilla Games. Przed dwoma tygodniami serwis CVG sugerował, że Killzone 3 trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku i będzie oferować wsparcie dla PlayStation Move oraz technologii 3D. Killzone 2 zadebiutowało w lutym ubiegłego roku.

Raving Rabbids

Poznaliśmy prawdopodobny tytuł kolejnej, czwartej już części przygód Szalonych Kórlików. Z wniosku o rejestrację znaku towarowego, złożonego w amerykańskim Urzędzie Patentowym przez firmę Ubisoft wynika, że produkcja będzie znana jako Raving Rabbids: Travel in Time. Wskazuje to m.in. na to, że w grze weźmiemy udział w licznych podróżach w czasie, odwiedzając różnorodne epoki historyczne.

Monster Hunter Portable 3rd

Serwis Joystiq dowiedział się, że Capcom pracuje nad kolejną odsłoną bestsellerowego cyklu action/RPG Monster Hunter, przeznaczoną na PSP. Według tych informacji, Monster Hunter Portable 3rd zadebiutuje na japońskim rynku jeszcze w tym roku. W grze znajdą się nowe stwory, obszary, usprawnieniu poddany zostanie tryb kooperacji, a także system Felyne Comrade (odpowiadający za zachowanie kociego towarzysza, wspierającego gracza w łowach).

EverQuest

Z okazji jedenastej rocznicy powstania gry MMO EverQuest firma Sony Online Entertainment przygotowała dla wszystkich użytkowników szereg atrakcji. Są wśród nich m.in. specjalne imprezy, które będą się odbywać na testowym serwerze dzieła przez jedenaście kolejnych dni, począwszy od wczoraj (oficjalny plan wydarzeń). SOE postanowiło również obniżyć cenę jedenastu wybranych przedmiotów specjalnych (od -20% do -50%). Kolejne szczegóły na temat akcji znajdziecie na łamach Facebooka.

Kingdom Hearts: Birth by Sleep

Gra action/RPG Kingdom Hearts: Birth by Sleep na PSP zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych latem bieżącego roku. Plotkuje się, że europejska premiera zostanie zorganizowana tuż po tegorocznych wakacjach. Produkcja należy do bestsellerowego cyklu, który znalazł na całym świecie ponad 14 milionów nabywców. Stanowi on miks światów znanych z bajek Disney’a i gier firmy Square Enix.

Wieści ze świata (Killzone 3, Kingdom Hearts, Mortal Online) 17/03/10 - ilustracja #2

Samurai Warriors 3

Również w tym roku w sklepach wyląduje trzecia odsłona bijatyki Samurai Warriors. Gra zostanie wydana wyłącznie na Nintendo Wii. Znajdziemy w niej nowych wojowników, kompletnie nową fabułę, tryb kooperacji dla dwóch osób (online i offline), a także rozbudowany względem ostatniej odsłony system walki.

Perfect Dark

Dzisiaj w ofercie Xbox Live Arcade zadebiutowała odnowiona wersja strzelaniny Perfect Dark, której oryginał wydano w 2000 roku na Nintendo 64. Odrestaurowana przez Rare produkcja kosztuje 800 punktów MS.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Need for Speed World

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Dead to Rights: Retribution PS3

Dead to Rights: Retribution X360

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Dragon Age - Przebudzenie Gramy!

Gramy w Command & Conquer 4 Gramy!

Doom Starców - Command & Conquer video magazyn

gry