Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2010, 16:15

autor: Olek

Premiera Gears of War 3 w kwietniu przyszłego roku?

Kolejna odsłona przygód Marcusa Feniksa nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, ale magazyn Edge ujawnił już prawdopodobną datę premiery gry. Fani serii Gears of War powinni zaznaczyć sobie w kalendarzach 8 kwietnia 2011 roku.

Kolejna odsłona przygód Marcusa Feniksa nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, ale magazyn Edge ujawnił już prawdopodobną datę premiery gry. Fani serii Gears of War powinni zaznaczyć sobie w kalendarzach 8 kwietnia 2011 roku.

O tym, że studio Epic Games pracuje nad czymś naprawdę dużym, wiadome było od kilku miesięcy. Pokaz możliwości udoskonalonego silnika graficznego Unreal Engine, jaki odbył się w ubiegłym tygodniu podczas Konferencji Deweloperów Gier (GDC) w San Francisco, nie pozostawił cienia wątpliwości, że chodzi właśnie o trzecią część Gears of War.

Magazyn Edge, powołując się na wiarygodne źródła w Stanach Zjednoczonych, ujawnił na swojej stronie internetowej, że gra ukaże się w kwietniu przyszłego roku . Kampania promocyjna GoW 3 rozpocznie się z dokładnie 12-miesięcznym wyprzedzeniem. Już 8 kwietnia powinien pojawić się pierwszy teaser zapowiadający grę. Produkcja studia Epic Games pokazana zostanie także na czerwcowych targach E3 w Los Angeles.

Premiera Gears of War 3 w kwietniu przyszłego roku? - ilustracja #1

Oprawa graficzna Gears of War 2 była mocną stroną gry, w trzeciej części ma być jeszcze lepiej.

Skoro projekt jest już w mocno zaawansowanym stadium produkcji, dlaczego graczom przyjdzie tak długo czekać na Gears of War 3? Powód jest prosty, wydawca nie chce wewnętrznej konkurencji. Księgowi Microsoftu liczą na duże zyski ze sprzedaży gry Halo: Reach oraz platformy Natal, które mają być bożonarodzeniowym hitem. Pojawienie się w tym samym czasie Gears of War 3 byłoby ekonomicznie nieuzasadnione.

Niestety, wcześniejsze buńczuczne zapewnienia twórców o niezależności wobec giganta z Redmont, nieco mijają się z rzeczywistością. Być może Microsoft nie ingeruje w prace nad grą, ale polityki wydawniczej zmieniać nie zamierza. Z tego samego powodu GoW 3 jest skazane na wyłączność dla konsoli Xbox 360. O wersji na pecety, jak było w przypadku pierwszej części gry, komputerowi gracze mogą tylko pomarzyć. Szkoda, bo pamiętamy udział polskiego studia People Can Fly w całkiem udanej konwersji na tę platformę.

Jeżeli chodzi o fabułę Gears of War 3 wiadomo jedynie tyle, że będzie ona kontynuacją wydarzeń przedstawionych w dwóch wcześniejszych odsłonach serii. Kolejny raz ludzkości przyjdzie zmierzyć się z Szarańczą. Na szczęście akurat w przypadku tej gry, fabuła nie ma większego znaczenia. Liczy się dynamiczna akcja, z której seria GoW słynie.

Biorąc pod uwagę niedawno zaprezentowane możliwości udoskonalonego silnika Unreal Engine, obiecujące wydają się zapowiedzi, według których oprawa graficzna Gears of War 3, ma być jeszcze lepsza od znakomitej pod tym względem „dwójki”. I to na przekór twierdzeniom, że GoW2 wyczerpało technologiczne możliwości konsoli Xbox 360.