Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2010, 19:32

autor: Olek

Need for Speed World – ruszyły beta testy

Rozpoczęły się zamknięte beta testy wyścigowej gry sieciowej Need for Speed World. Przez następnych kilka miesięcy tysiące graczy z całego świata będzie miało okazję sprawdzić swoje umiejętności szybkiej jazdy w najnowszym dziele deweloperów z EA Black Box i EA Singapore.

Rozpoczęły się zamknięte beta testy wyścigowej gry sieciowej Need for Speed World. Przez następnych kilka miesięcy tysiące graczy z całego świata będzie miało okazję sprawdzić swoje umiejętności szybkiej jazdy w najnowszym dziele deweloperów z EA Black Box i EA Singapore.

Twórcy Need for Speed World (znanej także jako Need for Speed World Online) przez ostatnie tygodnie umiejętnie podsycali zainteresowanie swoją produkcją, publikując efektowne obrazki z trasami dostępnymi w grze. Zabieg ten miał pokazać fanom serii NfS ile wysiłku włożone zostało w stworzenie wyścigowego MMO, które udostępnione zostanie graczom za darmo.

Po miesiącach oczekiwań przyszła pora na sprawdzenie prawdziwych możliwości NfS World Online. Szczęśliwcy, którzy otrzymali zaproszenia do zamkniętych beta testów, już mogą uruchamiać silniki w swoich Ferrari, McLarenach czy Lamborghini.


Need for Speed World – ruszyły beta testy - ilustracja #1

Przy okazji inauguracji zamkniętej bety, twórcy najnowszej odsłony NfS wyjawili kilka szczegółów na jej temat. Dowiedzieliśmy się m.in., że obszar gry to około 250 km2 gęsto pokrytego asfaltem terenu. Wśród dostępnych w World Online lokacji znajdują się doskonale znane z poprzednich odsłon serii NFS, jak Palmont z NfS Carbon czy Rockport z NfS Most Wanted, ale także zupełnie nowe. Wszystkie miasta są ze sobą połączone siecią dróg, a przejazd z jednego do drugiego nie wymaga czekania na załadunek nowej planszy lub zmiany serwera.

Marc De Vellis, jeden z producentów gry zapewnił, że studia deweloperskie EA Black Box i EA Singapore systematycznie będą wprowadzać kolejne lokacje, zgodnie z upodobaniami fanów serii NfS.

Rozgrywka w NfS World oferować ma znacznie więcej trybów zabawy niż konkurencyjne tytuły. Gracze mogą uczestniczyć nawet w 12-osobowych wyścigach. Czymś na kształt PvP są pojedynki szosowe, do których zaproszenia akceptować można w Punktach Kontrolnych.

Dzięki startom i wysokim lokatom w wyścigach zdobyć można pieniądze, nowe umiejętnościami i doświadczenie. To ostatnie jest potrzebne chociażby po to, by móc przesiąść się do mocniejszych maszyn.

Twórcy NfS World Online przekonują, że architektura serwerów z grą pozwoli obsłużyć nawet 10 milionów graczy. Na razie nie wiadomo ile potrwają zamknięte beta testy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, finalna wersja Need for Speed World powinna zostać udostępniona latem.

Gracze zainteresowani uczestnictwem w testach NfS World Online mogą zgłaszać swoje kandydatury na oficjalnej stronie gry.