Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Mortal Online (PC)
OkładkaMortal Online (PC)

Mortal Online PC

Mortal Online to nowoczesny przedstawiciel gatunku MMORPG, wyróżniający się przede wszystkim silnie rozbudowanym trybem PvP oraz wykorzystaniem topowego silnika graficznego Unreal Engine 3.

RPG | fantasy | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mortal Online Premiera PC

9czerwca2010

producent: Star Vault wydawca: Star Vault Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mortal Online

Guild Wars

Fury

Requiem: Bloodymare

Mortal Online to nowoczesny przedstawiciel gatunku MMORPG, wyróżniający się przede wszystkim silnie rozbudowanym, przemyślanym trybem PvP oraz wykorzystaniem silnika graficznego ze stajni Epic Games – Unreal Engine 3. Serwowany nam przez szwedzką grupę developerską Star Vault produkt pod wieloma względami stara się zerwać z wieloma klasycznymi, nieco skostniałymi rozwiązaniami, oferując w zamian szereg ciekawych pomysłów, zaczerpniętych rodem z singlowych gier cRPG i sieciowych zręcznościówek.

Świat gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, co już na samym początku może budzić na myśl wiele skojarzeń z tytułami uznanymi w świecie komputerowych gier fabularnych, m.in. seriami The Elder Scrolls czy Might & Magic. Taka asocjacja pod wieloma względami okazuje się być całkiem słuszna – omawiany tytuł osadzony jest bowiem w mitycznym świecie fantasy, obdarzającym graczy wielką swobodą działania. Nie ma wyznaczonych odgórnie stref do rozgrywek PvP, więc walczyć z potworami i innymi graczami możemy praktycznie wszędzie (bacząc oczywiście na okoliczności i ewentualną obecność osób postronnych). Także kreowani przez nas bohaterowie nie podlegają sztywnym podziałom na klasy czy poziomy zaawansowania. Owszem, każdy heros posiada szereg podstawowych parametrów (imię, rasa, płeć, aparycja etc.) i atrybutów (np. siła, zręczność, inteligencja, energia życiowa czy mana), jednak właściwym wyznacznikiem potencjału odgrywanej przez nas postaci są posiadane przez nie umiejętności oraz techniki bojowe, których wykorzystanie i efektywność w decydującym stopniu zależą od naszej wprawy i zręczności w posługiwaniu się nimi (nie ma żadnego systemu auto-combat). Oczywiście, istnieje możliwość reprezentowania określonych profesji, jednak taką decyzję podejmujemy już w trakcie gry i po spełnieniu wymagań określonych przez dane gildie zawodowe. W efekcie najpierw musimy odpowiednio rozwinąć podstawowe cechy naszego alter ego, a dopiero potem myśleć o nauce bardziej zaawansowanych zdolności i bonusów zarezerwowanych dla przedstawicieli danych klas czy profesji (system przypominający odsłony wspomnianych wyżej cykli poważnych gier cRPG, np. The Elder Scrolls: Oblivion czy Might & Magic VII: For Blood and Honor). Ponadto, bardzo ciekawym rozwiązaniem są tzw. umiejętności Deva, które dzielą wszystkie posiadane przez nas na danym koncie postacie. Pozwala to na silne zindywidualizowanie herosów i łatwiejsze utożsamienie się z nimi.

Pełną swobodą dysponujemy również wybierając sposób, w jaki bawimy się grając w Mortal Online. Autorzy postarali się odpowiednio wyważyć tryb PvP, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przez całą rozgrywkę ani razu nie podnosić na innych graczy miecza. Świat gry jest bardzo obszerny, oferuje wiele egzotycznych lokacji i nie narzuca jedynie słusznego trybu rozgrywki, przede wszystkim za sprawą bogatej palety umiejętności i zrezygnowania z konieczności mozolnego nabijania kolejnych poziomów doświadczenia. Miłośnicy wartkiej akcji i bezpośredniej rywalizacji z pozostałymi graczami powinni jednak czuć się szczególnie usatysfakcjonowani – mechanika rozgrywki faworyzuje bowiem umiejętności samych graczy i w mniejszym stopniu zależy od ilości czasu spędzonego nad grą, dzięki czemu zabawa bardziej przypomina dynamiczne, sieciowe gry akcji, aniżeli standardowe mordownie MMORPG.

Ciekawostką jest osobliwy dla gier tego gatunku system unikalnych zadań, specjalnych wydarzeń i legendarnych potworów, które występują tylko raz. W efekcie świat pełen jest pojedynczych egzemplarzy unikatowych przedmiotów, zaś sama rozgrywka nie narzuca konieczności powielania ciągle tych samych ścieżek rozwoju, stymulując herosów do poszukiwania nowych wyzwań oraz jednoczenia się w celu poszukiwania i pokonywania szczególnie silnych przeciwników.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mortal Online: 16+

Mortal Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista