Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Mortal Online (PC)

Mortal Online PC

Mortal Online to nowoczesny przedstawiciel gatunku MMORPG, wyróżniający się przede wszystkim silnie rozbudowanym trybem PvP oraz wykorzystaniem topowego silnika graficznego Unreal Engine 3.

RPG | MMO

PC Windows
Okładka Mortal Online (PC)

producent: Star Vault

wydawca: Star Vault

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9czerwca2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mortal Online to nowoczesny przedstawiciel gatunku MMORPG, wyróżniający się przede wszystkim silnie rozbudowanym, przemyślanym trybem PvP oraz wykorzystaniem silnika graficznego ze stajni Epic Games – Unreal Engine 3. Serwowany nam przez szwedzką grupę developerską Star Vault produkt pod wieloma względami stara się zerwać z wieloma klasycznymi, nieco skostniałymi rozwiązaniami, oferując w zamian szereg ciekawych pomysłów, zaczerpniętych rodem z singlowych gier cRPG i sieciowych zręcznościówek.

Świat gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, co już na samym początku może budzić na myśl wiele skojarzeń z tytułami uznanymi w świecie komputerowych gier fabularnych, m.in. seriami The Elder Scrolls czy Might & Magic. Taka asocjacja pod wieloma względami okazuje się być całkiem słuszna – omawiany tytuł osadzony jest bowiem w mitycznym świecie fantasy, obdarzającym graczy wielką swobodą działania. Nie ma wyznaczonych odgórnie stref do rozgrywek PvP, więc walczyć z potworami i innymi graczami możemy praktycznie wszędzie (bacząc oczywiście na okoliczności i ewentualną obecność osób postronnych). Także kreowani przez nas bohaterowie nie podlegają sztywnym podziałom na klasy czy poziomy zaawansowania. Owszem, każdy heros posiada szereg podstawowych parametrów (imię, rasa, płeć, aparycja etc.) i atrybutów (np. siła, zręczność, inteligencja, energia życiowa czy mana), jednak właściwym wyznacznikiem potencjału odgrywanej przez nas postaci są posiadane przez nie umiejętności oraz techniki bojowe, których wykorzystanie i efektywność w decydującym stopniu zależą od naszej wprawy i zręczności w posługiwaniu się nimi (nie ma żadnego systemu auto-combat). Oczywiście, istnieje możliwość reprezentowania określonych profesji, jednak taką decyzję podejmujemy już w trakcie gry i po spełnieniu wymagań określonych przez dane gildie zawodowe. W efekcie najpierw musimy odpowiednio rozwinąć podstawowe cechy naszego alter ego, a dopiero potem myśleć o nauce bardziej zaawansowanych zdolności i bonusów zarezerwowanych dla przedstawicieli danych klas czy profesji (system przypominający odsłony wspomnianych wyżej cykli poważnych gier cRPG, np. The Elder Scrolls: Oblivion czy Might & Magic VII: For Blood and Honor). Ponadto, bardzo ciekawym rozwiązaniem są tzw. umiejętności Deva, które dzielą wszystkie posiadane przez nas na danym koncie postacie. Pozwala to na silne zindywidualizowanie herosów i łatwiejsze utożsamienie się z nimi.

Pełną swobodą dysponujemy również wybierając sposób, w jaki bawimy się grając w Mortal Online. Autorzy postarali się odpowiednio wyważyć tryb PvP, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przez całą rozgrywkę ani razu nie podnosić na innych graczy miecza. Świat gry jest bardzo obszerny, oferuje wiele egzotycznych lokacji i nie narzuca jedynie słusznego trybu rozgrywki, przede wszystkim za sprawą bogatej palety umiejętności i zrezygnowania z konieczności mozolnego nabijania kolejnych poziomów doświadczenia. Miłośnicy wartkiej akcji i bezpośredniej rywalizacji z pozostałymi graczami powinni jednak czuć się szczególnie usatysfakcjonowani – mechanika rozgrywki faworyzuje bowiem umiejętności samych graczy i w mniejszym stopniu zależy od ilości czasu spędzonego nad grą, dzięki czemu zabawa bardziej przypomina dynamiczne, sieciowe gry akcji, aniżeli standardowe mordownie MMORPG.

Ciekawostką jest osobliwy dla gier tego gatunku system unikalnych zadań, specjalnych wydarzeń i legendarnych potworów, które występują tylko raz. W efekcie świat pełen jest pojedynczych egzemplarzy unikatowych przedmiotów, zaś sama rozgrywka nie narzuca konieczności powielania ciągle tych samych ścieżek rozwoju, stymulując herosów do poszukiwania nowych wyzwań oraz jednoczenia się w celu poszukiwania i pokonywania szczególnie silnych przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Gry podobne do Mortal Online

Wymagania wiekowe Mortal Online

16+

Wymagania sprzętowe Mortal Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Wieści ze świata (Rage, Mortal Online, All The Bravest) 3/12/12
Wieści ze świata (Rage, Mortal Online, All The Bravest) 3/12/12

wiadomość3 grudnia 2012

Dziś piszemy m.in. o nowych Trofeach w grze Rage, przejściu na model free to play produkcji MMO Mortal Online, rejestracji domen internetowych z nazwą All The Bravest, a także dużym projekcie zespołu Black Tusk Studios. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mortal Online w końcu ruszyło
Mortal Online w końcu ruszyło

wiadomość11 czerwca 2010

Po kolejnych przesunięciach daty wydania Mortal Online, w końcu gracze spragnieni nowej gry MMO mogą sprawdzić jej pełną wersję. Gra ukazała się 9 czerwca, ale wcale nie zakończyło to prac nad produktem – twórcy obiecują, że cały czas będą wspierać tę markę i w najbliższych miesiącach poprawiać wykryte niedociągnięcia.

Twórcy Mortal Online kończą kolejny etap testów
Twórcy Mortal Online kończą kolejny etap testów

wiadomość16 maja 2010

Niedługo nacieszyli się zabawą w fantastycznym świecie Mortal Online uczestnicy otwartych beta testów. Szwedzkie studio Star Vault poinformowało, że ten etap prac nad grą z gatunku MMO zostanie zakończony w najbliższy poniedziałek. Oficjalny start serwerów zapowiedziano na 9 czerwca. Do tego czasu odbywać się będą zamknięte testy.

Wieści ze świata (Just Cause 2, Silent Hunter 5, Mortal Online) 31/03/10
Wieści ze świata (Just Cause 2, Silent Hunter 5, Mortal Online) 31/03/10

wiadomość31 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowej łatce dla Silent Hunter 5, opóźnieniu Mortal Online, oficjalnej zapowiedzi Insanely Twisted Shadow Planet, a także pecetowej wersji Burn Zombie, Burn!. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Killzone 3, Kingdom Hearts, Mortal Online) 17/03/10
Wieści ze świata (Killzone 3, Kingdom Hearts, Mortal Online) 17/03/10

wiadomość17 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze Mortal Online, dodatkach do Battlefield Heroes, plotkach o debiucie Killzone 3, nowej odsłonie Monster Hunter Portable na PSP, a także 11 rocznicy EverQuesta. Zapraszamy do lektury.