Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Fury (PC)
OkładkaFury (PC)

Fury PC

Fury jest nastawioną na walkę między graczami grą z gatunku MMO. Wcielamy się w niej w rolę „Wybranych” – starożytnych herosów, którzy przesz setki lat walczyli w niezliczonej ilości bitew. Świat uległ rozpadowi dzieląc się na wielką ilość dryfujących w próżni dziedzin.

RPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fury Premiera PC

26października2007

pudełko PL

2listopada2007

producent: N3V Games wydawca: Auran Games wydawca PL: Codemasters Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

W 2008 roku serwery gry zostały zamknięte i zaprzestano jej dalszego rozwoju.

Fury jest nastawioną na walkę między graczami grą z gatunku MMO. Wcielamy się w niej w rolę „Wybranych” – starożytnych herosów, którzy przesz setki lat walczyli w niezliczonej ilości bitew. Świat uległ rozpadowi dzieląc się na wielką ilość dryfujących w próżni dziedzin. Ich mieszkańcy muszą walczyć ze sobą o przetrwanie.

Lokacje w Fury dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszy stanowią sanktuaria, miejsca gdzie gracze spotykają się, dokonują zakupów, przyjmują wyzwania i formują się w grupy. Drugim rodzajem lokacji są pola bitew, gdzie wirtualni bohaterowie ścierają się ze sobą w niezliczonych walkach.

Gra nie posiada tradycyjnego dla RPG podziału na klasy postaci. Zamiast tego wprowadzono system wcieleń (inkarnacji). Bohater może wybrać do danej walki rolę, która najbardziej mu odpowiada, czy to wojownika czy też kleryka. Każda postać może nauczyć się dowolnej umiejętności i używać wszystkich przedmiotów w grze. Wraz z kolejnymi walkami bohaterowie uzyskują dostęp do coraz większej liczby inkarnacji. Strategia walki daną postacią zależy od dokonanego przed ruszeniem do bitwy wyboru inkarnacji, umiejętności i wyposażenia.

Rozwój postaci odbywa się za sprawą pokonywania wyzwań, które z pewnym uproszczeniem można nazwać questami typu PvP. Wykonywanie tych zadań prowadzi do odkrywania pochodzących z poprzedniego życia wspomnień bohatera. W ten sposób gracze zdobywają dostęp do nowych inkarnacji i umiejętności.

Gra ma ciekawą budowę serwerów i rywalizacji światów. Otóż, poza walkami w obrębie swojego serwera (np. gildia vs gildia, drużyna vs drużyna etc) w Fury występują wspomniane już pola bitew, gdzie mogą zmagać się ze sobą gracze z rożnych światów (serwerów). Bohaterowie zwyciężając w kolejnych bitwach zdobywają sławę nie tylko dla siebie, ale też podnoszą rangę swojego realmu.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 140 głosów czytelników.

Fury cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Fury

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Fury Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista