Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Monster Hunter Freedom (PSP)

Monster Hunter Freedom PSP

Monster Hunter Freedom to kolejna z części popularnej serii erpegów akcji, w których naszym zadaniem jest polowanie na najgroźniejsze bestie zamieszkujące świat przedstawiony.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Monster Hunter Freedom (PSP)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

12maja2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Hunter Freedom to gra cRPG z bardzo dynamiczną akcją, będąca konwersją pozycji pt. Monster Hunter G, wydanej na konsolę PS2. Całość wyprodukowana została przez twórców m.in. Resident Evil: Outbreak, czyli pracowników firmy Capcom.

W Monster Hunter Freedom naszym głównym zadaniem jest polowanie i eksterminacja wrogów oraz zdobywanie trofeów, wykonywanie rozbudowanych misji i kolekcjonowanie oraz ulepszanie co raz to nowszego ekwipunku. W produkcji firmy Capcom naszymi przeciwnikami są głównie najróżniejszego rodzaju złowrogie bestie czy gigantyczne potwory takie, jak dinozaury czy nawet smoki. Do ich unieszkodliwiania mamy do dyspozycji setki różnorakich broni do walki wręcz (miecze, topory, lance etc.) oraz do eksterminacji na odległość, jak pistolety czy strzelby.

Do łatwiejszej i przyjemniejszej eksploracji terenu autorzy gry dorzucili nam kilka przydatnych gadżetów i dodatkowych umiejętności. Przykładowo dzięki lornetce oglądamy to czego wcześniej nie byliśmy w stanie zobaczyć, natomiast granaty błyskowe oślepiają wroga, pułapki w dołach uatrakcyjniają polowanie na bestie, a zatrute mięso zabija wroga bez większego wysiłku z naszej strony. Jak widać przedmiotów i umiejętności na specjalne okazje nie brakuje.

Grafika w grze to istny majstersztyk! To co pokazuje Monster Hunter Freedom praktycznie niczym nie odbiega od swojej pierwotnej wersji z „dużej” konsoli PS2, a czasem wygląda nawet lepiej. Malownicze górzyste, pokryte piękną, zieloną trawą tereny, rejony pustynne, tropikalne dżungle czy kratery wypełnione lawą - są to otoczenia, które po prostu trzeba zobaczyć. Wspólnie z celtycką muzyką tworzą one niepowtarzalny klimat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Monster Hunter Freedom

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Monster Hunter Freedom

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Wieści ze świata (Killzone 3, Kingdom Hearts, Mortal Online) 17/03/10
Wieści ze świata (Killzone 3, Kingdom Hearts, Mortal Online) 17/03/10

wiadomość17 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze Mortal Online, dodatkach do Battlefield Heroes, plotkach o debiucie Killzone 3, nowej odsłonie Monster Hunter Portable na PSP, a także 11 rocznicy EverQuesta. Zapraszamy do lektury.

Monster Hunter Portable 2nd G podwójnie platynowy w Japonii
Monster Hunter Portable 2nd G podwójnie platynowy w Japonii

wiadomość24 kwietnia 2008

Najnowsza odsłona Monster Hunter na PSP notuje znakomite wyniki finansowe w Japonii, o czym informowaliśmy Was już na początku kwietnia, kiedy to tytuł ten w ciągu zaledwie sześciu dni stał się najszybciej sprzedającą się grą na tamtejszym rynku. Jak się dziś okazuje, zainteresowanie łapaniem potworów wcale nie maleje i gra właśnie osiągnęła status podwójnej platyny.

Monster Hunter Portable 2nd G bije rekordy popularności w Japonii
Monster Hunter Portable 2nd G bije rekordy popularności w Japonii

wiadomość2 kwietnia 2008

Monster Hunter jest aktualnie jedną z najpopularniejszych serii dostępnych na terenie Kraju Kwitnącej Wiśni. Każdą jej odsłonę nabywa po kilka milionów osób. Nie inaczej jest w przypadku edycji przeznaczonych dla przenośnej platformy Sony PSP. Dowiodła tego premiera gry Monster Hunter Portable 2nd G, która niemal z marszu osiągnęła status najszybciej sprzedającej się odsłony MH w Japonii.

Monster Hunter 3 trafi na Wii zamiast na PS3
Monster Hunter 3 trafi na Wii zamiast na PS3

wiadomość12 października 2007

Cykl Monster Hunter przez lata kojarzony był wyłącznie z konsolami firmy Sony. To właśnie na PS2 i PSP ukazały się wszystkie odsłony mieszanki gry akcji i cRPG ze stajni Capcomu. Wygląda jednak na to, że przywiązanie japońskiego dewelopera do wymienionych platform jest już historią. Oto bowiem poinformował on oficjalnie, że trzecia część serii spod skrzydeł programistów z Osaki ukaże się na rynku

Monster Hunter Portable 2nd z milionową sprzedażą na terenie Japonii

wiadomość7 marca 2007

Przed trzema dniami przekazaliśmy Wam najświeższe zestawienie obejmujące sprzedaż gier oraz konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni. Niekwestionowanym jego zwycięzcą okazała się gra Monster Hunter Portable 2nd, która dosłownie zdeklasowała pozostałe rywalki. Dzisiaj firma Capcom, producent i wydawca serii Monster Hunter, ogłosiła, że pozycję tę kupiło już milion mieszkańców Japonii.