Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2007, 16:45

autor: Vercetti

Monster Hunter 3 trafi na Wii zamiast na PS3

Cykl Monster Hunter przez lata kojarzony był wyłącznie z konsolami firmy Sony. To właśnie na PS2 i PSP ukazały się wszystkie odsłony mieszanki gry akcji i cRPG ze stajni Capcomu. Wygląda jednak na to, że przywiązanie japońskiego dewelopera do wymienionych platform jest już historią. Oto bowiem poinformował on oficjalnie, że trzecia część serii spod skrzydeł programistów z Osaki ukaże się na rynku

Cykl Monster Hunter przez lata kojarzony był wyłącznie z konsolami firmy Sony. To właśnie na PS2 i PSP ukazały się wszystkie odsłony mieszanki gry akcji i cRPG ze stajni Capcomu. Wygląda jednak na to, że przywiązanie japońskiego dewelopera do wymienionych platform jest już historią. Oto bowiem poinformował on oficjalnie, że trzecia część serii spod skrzydeł programistów z Osaki ukaże się na rynku wyłącznie w wersji na Wii.

Monster Hunter 3 trafi na Wii zamiast na PS3 - ilustracja #1

Wiadomość ta była jednym z głównych punktów ostatniej konferencji prasowej bliskiego partnera Capcomu, Nintendo, na której azjatycki gigant mówił także o tytułach tworzonych w swych wewnętrznych studiach oraz coraz popularniejszej wśród projektantów gier usłudze WiiWare. Fakt, że Monster Hunter 3 uzyskał status exclusive’a na Wii, przyczyni się z pewnością do wzrostu sprzedaży wymienionego next-gena, ponieważ poprzednie odsłony znanej sagi cieszyły się w Japonii bardzo dużym zainteresowaniem. Pomimo tego, że ich sukces poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni był o wiele mniejszy, wszystkie pozycje rozeszły się na całym świecie w liczbie 4,5 mln kopii.

Przyczyny rezygnacji z tworzenia kolejnej części gry na PlayStation 3 zostały wyjaśnione przez Katsuhiko Ichiego, jednego z przedstawicieli Capcomu. Powiedział on, że decyzja o zmianie platformy docelowej dla MH3 została podyktowana wysokimi kosztami produkcji tytułów na konkurencyjne urządzenie koncernu Sony. Prócz tego twórcy cRPG chcą zachęcić inne firmy do tego, by nie bały się ograniczeń sprzętowych Wii i próbowały wykorzystać wszystkie możliwości drzemiące w sprzęcie Nintendo.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.