Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Monster Hunter 2 (PS2)

Monster Hunter 2 PS2

Monster Hunter 2 to rozbudowana gra RPG polegająca na chwytaniu tytułowych potworów i zwiększaniu swych niemałych umiejętności. Główny nacisk położono jednak na rozgrywkę poprzez internet, co wyróżnia ja z natłoku innych, podobnych pozycji.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Monster Hunter 2 (PS2)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

16lutego2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Hunter 2 to rozbudowana gra RPG polegająca na chwytaniu tytułowych potworów i zwiększaniu swych niemałych umiejętności. Główny nacisk położono jednak na rozgrywkę poprzez internet, co wyróżnia ją z natłoku innych, podobnych pozycji. Monster Hunter 2, podobnie jak pierwszą część oraz swoisty mission pack zatytułowany Monster Hunter G, wyprodukowała oraz wydała firma Capcom.

Monster Hunter 2 umożliwia nam wcielenie się w postać łowcy potworów (którego tworzymy od podstaw przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki) zamieszkującego bajkową krainę do złudzenia przypominającą Ziemię sprzed kilkuset milionów lat, pozbawioną takich problemów, jak globalizacja, czy urbanizacja. Wędrując przez baśniowe lokacje zabijamy potężne monstra przypominające prehistoryczne gady oraz magiczne stworzenia pokroju smoków, a tym samym zdobywamy trofea zwiększające umiejętności kierowanej postaci. Doświadczenie w walce pozwala lepiej wykorzystywać to, co dają nam ludzie zamieszkujący napotykane po drodze osady. W nich także znajdujemy kuźnie, w których tworzymy własną, unikalną broń oraz elementy zbroi (przy ich wytwarzaniu wykorzystujemy znalezione lub zdobyte w czasie walki materiały).

Autorzy przygotowali dwie opcje rozgrywki – online (przy użyciu Network Adaptora) oraz offline. Dzięki internetowi jesteśmy w stanie zakładać gildie łowców, składające się z maksymalnie ośmiu bohaterów, w których wcielą się nasi przyjaciele. Praca zespołowa umożliwia wykonywanie w walce ataków łączonych, niedostępnych dla osób nie mogących sobie pozwolić na rozgrywkę przez sieć. Opcja online otwiera także nowe misje oraz udostępnia nieznane typy potworów.

W stosunku do części pierwszej starano się przede wszystkim poprawić oprawę graficzną. Użyto w tym celu licznych filtrów z popularnym blurem na czele, a także zwiększono ilość polygonów przypadających na postaci, stwory oraz otoczenie. W Monster Hunter 2 znajdujemy także kilkadziesiąt nowych gadów do pokonania, a także zupełnie nowe lokacje do eksploracji. Capcom wykorzystał także fakt, iż PS2 można połączyć z przenośną konsolą Sony PSP, na którą wydano delikatnie zmodyfikowanego Monster Hunter 2 – otwiera to przed nami wiele, niedostępnych dotąd dodatków (broń, nowe miasta i potwory).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Monster Hunter 2

12+

Wymagania sprzętowe Monster Hunter 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Monster Hunter 3 trafi na Wii zamiast na PS3
Monster Hunter 3 trafi na Wii zamiast na PS3

wiadomość12 października 2007

Cykl Monster Hunter przez lata kojarzony był wyłącznie z konsolami firmy Sony. To właśnie na PS2 i PSP ukazały się wszystkie odsłony mieszanki gry akcji i cRPG ze stajni Capcomu. Wygląda jednak na to, że przywiązanie japońskiego dewelopera do wymienionych platform jest już historią. Oto bowiem poinformował on oficjalnie, że trzecia część serii spod skrzydeł programistów z Osaki ukaże się na rynku

Monster Hunter Freedom 2 i Shining Force Exa w produkcji
Monster Hunter Freedom 2 i Shining Force Exa w produkcji

wiadomość13 lipca 2006

Najnowsze wydanie japońskiego magazynu Famitsu zawiera kilka informacji, które mogą zainteresować posiadaczy konsol Sony – PSP i PS2. Na horyzoncie widnieją bowiem dwa ciekawe tytuły, dedykowane tym właśnie platformom.

Ponad 500 tysięcy kopii Monster Hunter 2 sprzedanych w dwa dni!
Ponad 500 tysięcy kopii Monster Hunter 2 sprzedanych w dwa dni!

wiadomość21 lutego 2006

Opublikowana 16 lutego bieżącego roku gra Monster Hunter 2 cieszy się w Japonii ogromną popularnością. Tylko w dwa dni firmie Capcom udało się sprzedać ponad 500 tysięcy kopii programu przeznaczonego na konsolę PlayStation 2.

Capcom na Tokyo Game Show 2005

wiadomość30 sierpnia 2005

Tegoroczne targi Tokyo Game Show odbędą się w dniach 16-18 września i, jak już pisaliśmy, powinny być największymi w historii tejże imprezy. W Japonii nie zabraknie prezentacji nadchodzących hitów (m.in. Metal Gear Solid 4 czy Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII), zaś do listy potencjalnych superprzebojów nie sposób nie dołączyć pozycji firmy Capcom.

Ponowna konfrontacja z krwiożerczymi, prehistorycznymi kreaturami - Monster Hunter 2

wiadomość2 czerwca 2005

Dla wszystkich graczy, którym przypadła do gustu gra Monster Hunter, umożliwiająca przeniesienie się w zamierzchłe czasy, gdy na Ziemi panowały ogromne, krwiożercze bestie, mamy dobrą wiadomość. Otóż jak informuje najnowszy numer "papierowego" magazynu Famitsu, Capcom pracuje nad sequelem tej gry, nazwanym roboczo Monster Hunter 2.