Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Shadow Hearts: Covenant (PS2)

Shadow Hearts: Covenant PS2

Stworzona przez studio Nautilius gra Shadow Hearts: Covenant to udana kontynuacja RPG wydanego w 2001 roku. Akcja gry toczy w naszym świecie, pełnym jednak magii i dziwnych stworzeń, a jej tłem jest początek I Wojny Światowej.

RPG | TPP | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation | urban fantasy

Sony PlayStation 2
Okładka Shadow Hearts: Covenant (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

27września2004

11marca2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stworzona przez studio Nautilius gra Shadow Hearts: Covenant to kontynuacja RPG wydanego w 2001 roku.

Wydarzenia części drugiej mają miejsce w dwa lata po zakończeniu poprzednio opowiedzianej historii. Ponownie spotkamy Yuriego, głównego bohatera znanego Shadow Hearts I. W świecie pełnym magii i dziwnych stworzeń niedawno rozpoczęła się pierwsza wojna światowa. Świat, choć tajemniczy, nawiązuje do tego prawdziwego. W czasie gry zwiedzamy m.in. Paryż, Walię i Yokohamę, lecz trudno mówić o realizmie ich odzwierciedlenia. Niemiecki oddział stacjonujący na północy Francji zostaje rozbity przez demona, który pojawił się już w poprzedniej części. Yuri, wspólnie z młodą panią pułkownik Karin Koenig i egzorcystą Nicholai, rusza do boju, by odkryć i zniszczyć tajemniczy kult diabła.

Początkowo Yuri nie posiada umiejętności przemiany w demona, które znamy z pierwowzoru. Z czasem jednak nabiera mocy, pozwalającej mu stać się jednym z 20 stworzeń. Bohatera w dalszym ciągu charakteryzuje skłonność do czarnego humoru i sarkazmu. Pojedynki w Shadow Hearts: Covenant rozgrywane są turowo, za pomocą specjalnego systemu tzw. "Judgement Ring". Gracz decyduje o wszystkich poczynaniach swojego zespołu, wykorzystując indywidualne umiejętności podopiecznych. W przerwach między walkami można zająć się rozwijaniem możliwości drużyny.

Przedstawiona grafika jest bardzo efektowna. Pozytywne wrażenie robią przede wszystkim filmowe przerywniki, doskonale wkomponowane w interesującą fabułę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Gry podobne do Shadow Hearts: Covenant

Klasyfikacja PEGI Shadow Hearts: Covenant

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Shadow Hearts: Covenant

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Shadow Hearts: Covenant - status GOLD
Shadow Hearts: Covenant - status GOLD

wiadomość9 września 2004

Amerykańskie studio Midway Amusement Games poinformowało dzisiaj, że ich najnowsza produkcja, gra Shadow Hearts: Covenant uzyskała właśnie status gold. Premiera tego sequela znanego tytułu z 2001 roku na konsolę Sony Playstation 2 będzie miała miejsce 27 września, oczywiście tego roku.