Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Monster Hunter Freedom 2 (PSP)
OkładkaMonster Hunter Freedom 2 (PSP)

Monster Hunter Freedom 2 PSP

Monster Hunter Freedom 2 to stworzona przez Capcom produkcja łącząca w sobie elementy znane z RPG z rozwiązaniami z gier akcji. Jak sama nazwa wskazuje, wcielamy się w niej w łowcę potworów.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Hunter Freedom 2 Premiera PSP

28sierpnia2007

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Monster Hunter Freedom 2 to stworzona przez Capcom produkcja łącząca w sobie elementy znane z RPG z rozwiązaniami z gier akcji. Jak sama nazwa wskazuje, wcielamy się w niej w łowcę potworów. Ten na swojej drodze zmierzy się z wieloma gatunkami kreatur oraz podejmie dziesiątki misji w celu ochrony swojej wioski przed niebezpieczeństwem. Warto dodać, że tytuł ten zdobył sobie ogromną popularność w Kraju Kwitnącej Wiśni i jako pierwszy produkt na PSP sprzedał się w Japonii w liczbie ponad miliona egzemplarzy.

Zadania, które możemy podejmować w Monster Hunter Freedom 2 dzielą się na trzy podstawowe typy – zbieranie wyznaczonych roślin, odszukanie i pokonanie specyficznej bestii oraz rozprawianie się z większą liczbą przeciwników. Gdy uporamy się z pewną liczbą questów, otrzymujemy wyższą rangę i stają przed nami kolejne misje do zaliczenia. Każda kreatura ma inne charakterystyki i typy zachowań, co sprawia, że trzeba obejmować inną taktykę, by znaleźć sposób na zwycięstwo. Zdarzają się oczywiście łatwi do pokonania przeciwnicy, jednak najczęściej trzeba wysilić szare komórki. Dla przykładu jeśli jeden z potworków będzie nam uciekał po całej mapie w momencie zagrożenia, niezbędny okaże się przedmiot, który możemy kupić od jednego z mieszkańców wioski. Pozwala on śledzić wyznaczoną przez nas bestię, więc wspomniany przed chwilą potworek nie sprawi nam już takich trudności.

Twórcy przygotowali dla nas ponad 250 zadań do wykonania, ponad 70 monstrów do pokonania oraz 700 rodzajów broni i 1400 typów zbroi do wypróbowania. Możemy też zaprojektować głównego bohatera według własnych upodobań – nadać mu imię, wybrać jedną z dostępnych fryzur, a nawet głos, jakim będzie przemawiać. W miarę wykonywania kolejnych questów, rozbudowujemy umiejętności naszego herosa, rośnie mu doświadczenie i staje się silniejszy w walce z kolejnymi potworami.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Monster Hunter Freedom 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Monster Hunter Freedom 2 Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB