Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2010, 09:07

autor: Rock Alone

Killzone 3 ze wsparciem 3D i kontrolera Arc

Najnowsza odsłona jednej z flagowych serii dla PlayStation - Killzone 3 otrzyma pełne wsparcie technologii 3D (stereoscopic 3D) oraz obsługę nowego kontrolera ruchu Sony, który wg plotek ma nosić nazwę „Arc”.

Najnowsza odsłona jednej z flagowych serii dla PlayStation - Killzone 3 otrzyma pełne wsparcie technologii 3D (stereoscopic 3D) oraz obsługę nowego kontrolera ruchu Sony, który wg plotek ma nosić nazwę „Arc”.

Jak dowiedział się serwis CVG, z jak twierdzi 100% pewnego źródła, Guerrilla Games planuje wydanie gry już na gwiazdkę tego roku, a wiąże się to z planem ofensywy produktów wspierających technologię 3D dla PS3.

Killzone 3 ze wsparciem 3D i kontrolera Arc - ilustracja #1

 

O wsparciu technologii 3D przez Sony pisaliśmy już wcześniej. Wygląda więc na to, że realizacja tego szeroko zakrojonego planu powoli zaczyna się rozpędzać. Przypomnijmy tylko, że prace Sony w żadnym wypadku nie ograniczają się do samej konsoli. Obejmują również wprowadzenie do sprzedaży telewizorów Bravia ze zintegrowanym systemem 3D, oraz współpracę z IMAX i Discovery Channel nad projektem trójwymiarowej telewizji. Już niedługo możemy się spodziewać również aktualizacji oprogramowania dla PS3 pod kątem obsługi 3D. Z ciekawostek warto dodać, że na rynek amerykański został już wprowadzony odtwarzacz Sony BDP-S470, który będzie pozwalał na odtwarzanie obrazów w najnowszej technologii. Co ciekawe, urządzenie wymaga takiej samej aktualizacji jak PS3, więc możliwości pokazywania obrazu 3D są na razie teoretyczne. Ot, taka niekonwencjonalna metoda wyprzedzania konkurencji.

Nadal jednak brakuje oficjalnej zapowiedzi Killzone 3, tej jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy spodziewać się już wkrótce. Najpewniej podczas Targów Electronic Entertainment Expo (E3), które w tym roku odbędą się między 15 a 17 czerwca - tradycyjnie w Los Angeles.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.