Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2012, 15:18

Wieści ze świata (Test Drive: Ferrari Racing Legends, Yakuza: Dead Souls, Killzone) 9/2/12

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o liście torów wyścigowych w nowym Test Drive, opóźnieniu konwersji gry Killzone na PS3, europejskim terminie premiery Yakuza: Dead Souls, a także adaptacjach gry książkowej Fighting Fantasy.

Test Drive: Ferrari Racing Legends

Poznaliśmy listę 36 torów wyścigowych (34 realnych i 2 fikcyjne), zawartych w grze wyścigowej Test Drive: Ferrari Racing Legends. Możecie przejrzeć ją pod tym adresem. Przypominamy, że pozycja studia Slightly Mad Studios, czyli producenta Shift 2: Unleashed, trafi do sprzedaży najprawdopodobniej w marcu tego roku, w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 Jej europejskim wydawcą jest firma Bigben Interactive, której produkty dystrybuuje w Polsce spółka IQ Publishing.

Bill Roper

Bill Roper, w latach 1994-2003 jeden z szefów firmy Blizzard Entertainment (później założyciel Flagship Studios i producent Champions Online z Cryptic Studios), został dyrektorem koncernu Disney Interactive. Zastąpił na tym stanowisku Aleksa Seropiana, współzałożyciela studia Bungie. Roper pracował dla Disneya od lipca ubiegłego roku, kiedy to objął stanowisko szefa growego oddziału firmy Marvel. Do jego głównych zadań na nowym stanowisku ma należeć wyciągnięcie Disney Interactive z dołka, po tym jak koncern stracił mnóstwo pieniędzy na takich markach jak Pure, Split/Second, Turok i Epic Mickey (aczkolwiek w tym wypadku najpewniej otrzymamy kontynuację), a w efekcie zlikwidował zespoły Black Rock Studios oraz Propaganda Games.

Killzone

Gra Killzone, strzelanka znana użytkownikom PlayStation 2, miała zadebiutować na amerykańskim PlayStation Network/ Sony Entertainment Network w wersji na PlayStation 3 pod koniec stycznia, lecz zapowiedzi koncernu Sony nigdy nie zostały zrealizowane. Wczoraj przedstawiciele studia Guerrilla Games poinformowali, że publikacja konwersji została przełożona na nieokreślony termin. Jeżeli gra w końcu zostanie wydana, to trafi do sprzedaży w ramach szerszego programu o nazwie „Only on PSN”.

Yakuza: Dead Souls

Firma SEGA poinformowała, że gra Yakuza: Dead Souls na PlayStation 3 – w Japonii znana jako Yakuza: Of the Endzostanie wydana w Europie 16 marca tego roku. Przypomnijmy, że jest to wyjątkowo nietypowa, jak na tę serię, strzelanka, w której gracze niosą ratunek dzielnicy Kamurocho, opanowanej przez zombie i tajemniczą zarazę. Z kolei we wrześniu 2012 roku na rynku japońskim zadebiutuje Yakuza 5 i przyniesie kilka zmian. Przede wszystkim, w piątej odsłonie cyklu odwiedzimy nie jedno, a aż pięć miast.

Fighting Fantasy

Firma Epic Games nabyła prawa do wyprodukowania tytułów na podstawie Fighting Fantasy – gier książkowych utrzymanych w konwencji fantasy RPG, zaprojektowanych przez Steve’a Jacksona oraz Iana Livingstone’a. Zaskakujące jest to, że projekt zrealizują cztery startupowe studia deweloperskie biorące udział w konkursie Make Something Unreal Live. Każde z nich będzie odpowiedzialne za jeden tytuł dedykowany iPhone’owi i iPadowi, który trafi do oferty App Store wiosną tego roku. Najlepsza propozycja zostanie nagrodzona licencją uprawniającą do wyprodukowania gry na silniku Unreal Engine 3 dla iOS.

Rebellion Overdrive

Firma Square Enix zarejestrowała w japońskim Urzędzie Patentowym znak towarowy Rebellion Overdrive. Serwis Siliconera sugeruje, że może tu chodzić o tytuł jednej z nowych gier SE napędzanych przez silnik Unreal Engine 3.

Marvel Super Hero Squad Online

Gra MMO Marvel Super Hero Squad Online, dedykowana namjłodszym fanom gatunku, zostanie wzbogacona o pełny angielski dubbing. W nagraniach biorą udział m.in. Chris Cox, Laura Bailey oraz Phil Lamarr (od wielu lat podkładający glosy bohaterom Marvela), a także uczestnicy programu Super Hero Squad TV. Marvel Super Hero Squad Online jest dostępne w wybranych krajach europejskich od końca 2011 roku.

Galeria filmów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy z gier: