Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2012, 15:05

autor: Olek

Czy twórcom Afterfall: InSanity grozi upadłość?

Do katowickiego sądu wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Nicolas Games S.A. Domaga się tego były właściciel studia Frontline - firma Nawar, której twórcy gry Afterfall: InSanity winni są ponoć 200 tys. zł.

Czy twórcom Afterfall: InSanity grozi upadłość? - ilustracja #1
Nicolas Games S.A.:
  • rok założenia: 2004,
  • kapitał zakładowy: 7,833,060 zł,
  • profil działalności: produkcja, dystrybucja i wydawanie gier,
  • gry w dorobku: Afterfall: InSanity (2011).

Czarne chmury zawisły nad Nicolas Games. Jak informują dzienniki Rzeczpospolita i Parkiet, notowana na giełdzie spółka może zostać postawiona w stan upadłości likwidacyjnej. Domaga się tego firma Nawar, od której wydawca gry Afterfall: InSanity kupił w ubiegłym roku studio Frontline i rzekomo do tej pory nie wywiązał się z uregulowania należności.

O tym, że katowicki producent i wydawca gier ma zamiar zawojować światowe rynki informowaliśmy wiosną ubiegłego roku. Wtedy też doszło do przejęcia spółki Frontline i utworzenia Nicolas Entertainment Group. Jak przekonuje Rzeczpospolita, transakcja opiewająca na nieco ponad 300 tys. zł, pozwoliła twórcom Afterfall: InSanity przede wszystkim zabezpieczyć licencje do produkcji gier na popularne platformy sprzętowe, w tym konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Czy twórcom Afterfall: InSanity grozi upadłość? - ilustracja #2

Bydgoska firma Nawar, były właściciel studia Frontline, utrzymuje, że od Nicolas Games S.A. otrzymała dotąd zaledwie 1/3 należnej kwoty. Strony próbowały dojść do porozumienia już kilka miesięcy temu, jednak jak dotąd bezowocnie. Zniecierpliwiony wierzyciel skierował więc do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej dłużnika. Przedstawiciele Nicolas Games S.A. odmawiają komentarza w sprawie.

- Do spółki nie trafiła żadna wiadomość z sądu o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości naszej firmy. Nie mogę komentować nieoficjalnych informacji, ani ujawniać żadnych szczegółów naszej umowy i rozliczeń z Nawarem – stwierdził na łamach Parkietu Tomasz Majka, prezes zarządu Nicolas Games.

Zdaniem szefa katowickiej spółki, nie ma ona żadnych poważnych problemów finansowych. W tej chwili ekipa deweloperska pracuje nad xboksową wersją Afterfall: InSanity, a także przygotowuje nowe wersje językowe tytułu na platformie PC (w tym przeznaczoną na rynek niemiecki). Co ciekawe, według zapewnień Tomasza Majki, gra, której najwyraźniej nie docenili rodzimi recenzenci, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem poza granicami kraju, m.in. w Rosji. Póki co nie są jednak znane dokładne wyniki sprzedaży.

  1. Prawie jak Dead Space - recenzja gry Afterfall: Insanity
gry