Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2012, 14:36

autor: Hed

Cannon Fodder 3 dostępny także w wersji angielskiej

Cannon Fodder 3 pojawił się w sklepie GamersGate w wersji angielskiej. Do tej pory sądziliśmy, że produkcja trafi tylko na rynek rosyjski. Twórcy tytułu ujawnili też jego wymagania sprzętowe.

Cannon Fodder 3 dostępny także w wersji angielskiej - ilustracja #1

Na platformie dystrybucji cyfrowej GamersGate pojawiła się angielska wersja gry Cannon Fodder 3. To dość zaskakujące, bo do tej pory sądziliśmy, że produkcja trafi tylko na rynek rosyjski. Jak widać, stało się inaczej, dzięki czemu także gracze z Polski mogą sprawdzić kontynuację kultowej serii. Poznaliśmy niezbyt wygórowane wymagania sprzętowe tytułu.

Pojawienie się angielskiego Cannon Fodder 3 zaskoczyło niejedną osobę, bo po prostu nie było takich planów wcześniej i nikt nie zapowiadał premiery. Gra jest dostępna wyłącznie w serwisie GamersGate, gdzie kosztuje niemało, bo 25,99 euro (czyli ok. 117 zł). Czy jest warta tej ceny? Trudno powiedzieć, bo na razie w sieci nie ma ani jednej anglojęzycznej recenzji tytułu.

Wymagania sprzętowe Cannon Fodder 3

  • Procesor: Pentium IV 2,4 GHz lub Athlon 2500+ (2,8 GHz / 2800 + dla Vista/7)
  • Pamięć operacyjna: 1 GB (1,5 GB dla Vista/7)
  • Karta grafiki: GeForce 7800 GTX lub Radeon X1800 XT
  • Dysk twardy: 1 GB
  • System operacyjny: Windows XP, Vista, 7

Gra najwyraźniej została wydana przez samych twórców, czyli studio Game Factory Interactive. Firma Codemaster, posiadająca prawa do marki, zrezygnowała z możliwości wypuszczenia produkcji w Wielkiej Brytanii (tak donosi serwis Eurogamer). Seria Cannon Fodder zadebiutowała w 1993 roku i wpisała się w historię gier dzięki radosnej rozgrywce i satyrycznemu podejściu do tematu wojny.