Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 lutego 2012, 13:38

autor: Hed

Batman: Arkham City, Battlefield 3, Minecraft i Modern Warfare 3 walczą o nagrodę BAFTA Game

Znamy gry, które powalczą o prestiżową nagrodę BAFTA GAME, przyznawaną przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych oraz sieć sklepów Game. Co ciekawe, statuetka trafi do produkcji wybranej przez graczy.

Batman: Arkham City, Battlefield 3, Minecraft i Modern Warfare 3 walczą o nagrodę BAFTA Game - ilustracja #1
Call of Duty: Modern Warfare 3 staje do ponownego starcia z Battlefield 3.

Poznaliśmy gry nominowane do nagrody BAFTA Game, która zostanie przyznana przez graczy w głosowaniu. W kategorii skierowanej do fanów gier uwzględniono takie tytuły jak Batman: Arkham City, Call of Duty: Modern Warfare 3, FIFA 12, Portal 2, Minecraft, czy The Elder Scrolls V: Skyrim. Która z nich zatriumfuje? Odpowiedź poznamy w marcu.

Zagłosować na swoją ulubioną grę można na oficjalnej stronie konkursu – wystarczy podać email i wybrać jeden z tytułów. Biorąc udział w zabawie można wygrać atrakcyjną nagrodę, która jest zestaw z Xboksem 360 i Kinectem oraz grą Star Wars Kinect (sprzęt jest utrzymany w stylistyce Gwiezdnych Wojen). Pełną listę nominowanych prezentujemy poniżej.

Gry nominowane do nagrody BAFTA Game

Zwycięzcę poznamy 16 marca podczas gali rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, która będzie transmitowana w sieci. Warto dodać, że sponsorem nagrody dla twórców gier jest brytyjska sieć sklepów dla graczy Game.

Na liście pojawiają się praktycznie same hity, więc większych zastrzeżeń mieć nie można. Wyraźnie widać, że skupiono się na tytułach najbardziej popularnych i sprzedających się dobrze. Rywalizacja zapowiada się ciekawie – zobaczymy, czy którakolwiek z gier powalczy z hitem sprzedaży Call of Duty: Modern Warfare 3. Może zagrozi mu popularny w sieci Minecraft?