Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2012, 10:46

autor: Hed

Plotki o Epic Mickey 2 – premiera w tym roku na kilku konsolach i tryb kooperacji

Pojawiły się kolejne plotki o grze Epic Mickey 2, która podobno zostanie wydana w tym roku na Xboksie 360, PlayStation 3 oraz Wii i będzie zawierała tryb kooperacji dla dwóch osób. Taka informacja była podobno widoczna przez jakiś czas w newsletterze firmy Disney.

W newsletterze rozsyłanym przez firmę Disney pojawiła się informacja o grze Epic Mickey 2. Tak przynajmniej twierdzi jeden z zagranicznych serwisów, bo wzmianki o produkcji zostały usunięte z sieci. Najprawdopodobniej doszło do niezamierzonego wycieku, z którego wynika, że gra zostanie wydana pod koniec tego roku nie tylko na konsoli Wii i będzie zawierała tryb kooperacji.

Wieści o Epic Mickey 2 pochodzą z serwisu Stitch Kingdom. Co ciekawe, wiadomość na temat rzekomej produkcji została usunięta, ale jest nadal widoczna w wyszukiwarce portalu. Strona powołuje się na wspomniany newsletter Disneya, w którym napisano, że Epic Mickey 2 zostanie wydany na Xboksie 360, PlayStation 3 oraz Wii pod koniec 2012 roku. Poznaliśmy też wstępne szczegóły gry.

Plotki o Epic Mickey 2 – premiera w tym roku na kilku konsolach i tryb kooperacji - ilustracja #1

W drugiej odsłonie serii zapoczątkowanej przez Warrena Spectora ponownie wcielimy się w Myszkę Miki, która przemierza świat Disneya. Tym razem jednak bohater otrzyma wsparcie w postaci królika Oswalda, czyli swojego pierwowzoru. Druga z postaci otrzyma moc latania i używania elektryczności. Zabawę w dwójkę będziemy prowadzić na podzielonym ekranie.

Powyższe doniesienia nie zostały potwierdzone przez firmę Disney, więc są niepewne. Większość z nich pokrywa się jednak z wcześniejszymi plotkami na temat kontynuacji Epic Mickey. Wydanie gry na kilku platformach powinno wyjść serii na dobre. Pierwowzór był tytułem ekskluzywnym dla konsoli Wii i mimo swojej kreskówkowej oprawy nie sprzedał się najlepiej.

  1. Więcej informacji o Epic Mickey