Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPPS2NDSWii
Okładka Marvel Super Hero Squad (PSP)
OkładkaMarvel Super Hero Squad (PSP)

Marvel Super Hero Squad

Wcielamy się w postaci zabawnie wykonanych superbohaterów i złoczyńców znanych z komiksów Marvela. Staczamy walki na specjalnie przygotowanych arenach, wyprowadzając combosy i korzystając ze specjalnych mocy.

Akcji | TPP | seriale animowane | komiksy | superbohaterowie | Marvel Comics

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Marvel Super Hero Squad Premiera

20paź2009

PS2 Wii PSP NDS

producent: Mass Media wydawca: THQ Inc. wydawca PL: CD Projekt S.A.

Marvel Super Hero Squad to gra akcji stworzona głównie z myślą o młodszych sympatykach superbohaterów z uniwersum Marvela. Cechą wyróżniającą ten produkt na tle konkurencji jest to, że zabawa nakierowana została na rozgrywanie potyczek multiplayerowych.

Jedną z głównych atrakcji opisywanej gry jest brak ograniczeń w kwestii wyboru postaci. Nie musimy się więc decydować na sprawowanie kontroli nad jednym z superbohaterów, gdyż równie dobrze możemy poruszać się w ciele jakiegoś znanego z komiksów złoczyńcy. Warto też zauważyć, iż wzorem chociażby gier z serii LEGO Star Wars na ekranie nie obserwujemy wiernie odwzorowanych sylwetek superpostaci, a ich zabawnie wykonane karykatury.

Do naszej dyspozycji oddano dwa zasadnicze tryby rozgrywki, przy czym Adventure Mode w większym stopniu nawiązuje do głównego wątku fabularnego. Walczące na ulicach Miasta Superbohaterów drużyny dążą mianowicie do zdobywania kolejnych fragmentów pewnego obdarzonego potężną mocą miecza. Domyślnie możemy wybierać pomiędzy jedną główną kampanią oraz sześcioma scenariuszami, w centrum zainteresowania których znajdują się Wolverine, Hulk, Thor, Iron Man, Srebrny Surfer i Falcon. W nagrodę za ukończenie kolejnych etapów możemy natomiast odblokować dwa bonusowe poziomy, opowiadające o przygodach doktora Dooma i Spider-Mana. Oprócz tego sukcesywnie uzyskujemy dostęp do nowych kostiumów, aren oraz bonusowych przedmiotów.

Drugi z dostępnych trybów to Battle Mode, który już w całości skupia się na konieczności staczania walk z udziałem większych grup graczy. W sumie możemy tu wybierać pomiędzy dwudziestoma różnymi postaciami, zaczerpniętymi między innymi z serii komiksów opowiadających o przygodach X-Menów i Fantastycznej Czwórki. Bawić możemy się w kilku różnych ustawieniach, między innymi „wszyscy na wszystkich”, dwóch na dwóch czy trzech na jednego.

Zastosowany w grze model sterowania jest dość prosty, choć przewidziano możliwość wyprowadzania bardziej złożonych i stworzonych przez nas kombinacji ciosów. Sporą atrakcją Marvel Super Hero Squad jest naturalnie to, iż każda ze sterowanych postaci posiada charakterystyczne dla siebie moce, których umiejętnie używanie może przesądzić o wyniku bitwy.

Oprawa wizualna Marvel Super Hero Squad prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Kolejne walki staczane są na ulicach wielkiej i ciekawie zaprojektowanej metropolii. Na uwagę zasługuje także fakt, iż możemy demolować wybrane elementy otoczenia, a nawet używać ich w formie broni.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Marvel Super Hero Squad

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS2
Wii
PSP
NDS