Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPPS2WiiNDS
Okładka Marvel Super Hero Squad (PSP)

Marvel Super Hero Squad

Wcielamy się w postaci zabawnie wykonanych superbohaterów i złoczyńców znanych z komiksów Marvela. Staczamy walki na specjalnie przygotowanych arenach, wyprowadzając combosy i korzystając ze specjalnych mocy.

Akcji | TPP | seriale animowane | komiksy | superbohaterowie | Marvel Comics

Okładka Marvel Super Hero Squad (PSP)

producent: Mass Media

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

20paź2009

PS2 Wii PSP NDS

Marvel Super Hero Squad to gra akcji stworzona głównie z myślą o młodszych sympatykach superbohaterów z uniwersum Marvela. Cechą wyróżniającą ten produkt na tle konkurencji jest to, że zabawa nakierowana została na rozgrywanie potyczek multiplayerowych.

Jedną z głównych atrakcji opisywanej gry jest brak ograniczeń w kwestii wyboru postaci. Nie musimy się więc decydować na sprawowanie kontroli nad jednym z superbohaterów, gdyż równie dobrze możemy poruszać się w ciele jakiegoś znanego z komiksów złoczyńcy. Warto też zauważyć, iż wzorem chociażby gier z serii LEGO Star Wars na ekranie nie obserwujemy wiernie odwzorowanych sylwetek superpostaci, a ich zabawnie wykonane karykatury.

Do naszej dyspozycji oddano dwa zasadnicze tryby rozgrywki, przy czym Adventure Mode w większym stopniu nawiązuje do głównego wątku fabularnego. Walczące na ulicach Miasta Superbohaterów drużyny dążą mianowicie do zdobywania kolejnych fragmentów pewnego obdarzonego potężną mocą miecza. Domyślnie możemy wybierać pomiędzy jedną główną kampanią oraz sześcioma scenariuszami, w centrum zainteresowania których znajdują się Wolverine, Hulk, Thor, Iron Man, Srebrny Surfer i Falcon. W nagrodę za ukończenie kolejnych etapów możemy natomiast odblokować dwa bonusowe poziomy, opowiadające o przygodach doktora Dooma i Spider-Mana. Oprócz tego sukcesywnie uzyskujemy dostęp do nowych kostiumów, aren oraz bonusowych przedmiotów.

Drugi z dostępnych trybów to Battle Mode, który już w całości skupia się na konieczności staczania walk z udziałem większych grup graczy. W sumie możemy tu wybierać pomiędzy dwudziestoma różnymi postaciami, zaczerpniętymi między innymi z serii komiksów opowiadających o przygodach X-Menów i Fantastycznej Czwórki. Bawić możemy się w kilku różnych ustawieniach, między innymi „wszyscy na wszystkich”, dwóch na dwóch czy trzech na jednego.

Zastosowany w grze model sterowania jest dość prosty, choć przewidziano możliwość wyprowadzania bardziej złożonych i stworzonych przez nas kombinacji ciosów. Sporą atrakcją Marvel Super Hero Squad jest naturalnie to, iż każda ze sterowanych postaci posiada charakterystyczne dla siebie moce, których umiejętnie używanie może przesądzić o wyniku bitwy.

Oprawa wizualna Marvel Super Hero Squad prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Kolejne walki staczane są na ulicach wielkiej i ciekawie zaprojektowanej metropolii. Na uwagę zasługuje także fakt, iż możemy demolować wybrane elementy otoczenia, a nawet używać ich w formie broni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Marvel Super Hero Squad

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wieści ze świata (Test Drive: Ferrari Racing Legends, Yakuza: Dead Souls, Killzone) 9/2/12
Wieści ze świata (Test Drive: Ferrari Racing Legends, Yakuza: Dead Souls, Killzone) 9/2/12

wiadomość9 lutego 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o liście torów wyścigowych w nowym Test Drive, opóźnieniu konwersji gry Killzone na PS3, europejskim terminie premiery Yakuza: Dead Souls, a także adaptacjach gry książkowej Fighting Fantasy.

THQ zapowiada sequel Marvel Super Hero Squad
THQ zapowiada sequel Marvel Super Hero Squad

wiadomość23 lipca 2010

Firma THQ zapowiedziała drugą część gry Marvel Super Hero Squad o podtytule The Infinity Gauntlet. Podobnie jak poprzedniczka będzie to gra akcji, w której toczymy walki na specjalnie przygotowanych arenach. Tym razem jednak całość wydarzeń zostanie oparta na fabule drugiego sezonu Marvel Super Hero Squad, nieemitowanego jeszcze w Polsce serialu animowanego.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 maja 2008)

wiadomość9 maja 2008

Pro Evolution Soccer 2008 ponownie w sprzedaży, strona Quantum of Solace już działa, 16 rocznica wydania Wolfenstein 3D, THQ nabywa prawa do tworzenia gier z cyklu Marvel Super Hero Squad, Sony kończy z licencją F1? – zapraszamy do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

PS2
Wii
PSP
NDS