Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2008, 09:12

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 maja 2008)

Pro Evolution Soccer 2008 ponownie w sprzedaży, strona Quantum of Solace już działa, 16 rocznica wydania Wolfenstein 3D, THQ nabywa prawa do tworzenia gier z cyklu Marvel Super Hero Squad, Sony kończy z licencją F1? – zapraszamy do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Pro Evolution Soccer 2008 ponownie w sprzedaży, strona Quantum of Solace już działa, 16 rocznica wydania Wolfenstein 3D, THQ nabywa prawa do tworzenia gier z cyklu Marvel Super Hero Squad, Sony kończy z licencją F1? – zapraszamy do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Activision

Koncern Activision opublikował w sieci pierwszą wersję serwisu internetowego poświęconego produkcji opartej na kolejnym bondowskim filmie kinowym – Quantum of Solace, którego premiera nastąpi pod koniec roku. W tym samym czasie na sklepowych półkach pojawi się gra (w chwili obecnej nie znamy nawet jej oficjalnego tytułu).

Nintendo

Hiroshi Yamauchi, były prezes koncernu Nintendo, jest jedną z najbogatszych osób zamieszkujących Japonię. Jak poinformował Forbes, bogaty staruszek, ojciec sukcesu niemal wszystkich platform firmy odpowiedzialnej za kreację postaci hydraulika Mario, zarobił w zeszłym roku niemal 3 miliardy dolarów.

Holandia

Jak donosi serwis Next-Gen.biz, holenderski rynek elektronicznej rozrywki jest obecnie wart aż miliard dolarów. Holendrzy nie tylko wydają bądź kupują gry, ale także je tworzą. Nierzadko z pomocą państwa. Właśnie te punkty wymieniane są wśród najważniejszych powodów szybkiego rozwoju holenderskiego rynku gier.

Steam

Firma Valve opublikowała w ramach swojej usługi Steam popularną strzelaninę Everyday Shooter (gra kosztuje 9,99 dolarów), wprowadzając jednocześnie kilka kosmetycznych zmian w wyglądzie interfejsu użytkownika.

Pro Evolution Soccer 2008

Firma Konami postanowiła wysłać do sklepów drugi rzut gry Pro Evolution Soccer 2008 w wersji na PlayStation 2 i Xbox 360 (odpowiednio 24,99 i 19,99 funtów). Ponowna sprzedaż gry rozpocznie się 16 maja.

Patton Drives East

Drugi dodatek do gry strategicznej Strategic Command 2: Blitzkrieg trafił wczoraj do sprzedaży detalicznej. Za tytuł odpowiedzialne są ponownie: Battlefront.com i Fury Software. Szczegółowe informacje na temat rozszerzenia znajdziecie w naszej Encyklopedii.

Sins of a Solar Empire

Kalypso Media, europejski wydawca gry Sins of a Solar Empire podał oficjalną datę jej debiutu na Starym Kontynencie. To szósty czerwca. Ponadto wyjawił, że europejska edycja gry zawierać będzie kilka bonusów, tzn. 6 nowych map, plakat z drzewkiem technologicznym oraz obszerną instrukcję obsługi. Jak będzie w przypadku polskiego wydania, którym to zajmuje się Nicolas Games? Tego jeszcze nie wiemy.

Wolfenstein 3D

W tym tygodniu miała miejsce 16 rocznica wydania gry Wolfenstein 3D, uznawanej za pierwszego FPS-a z prawdziwego zdarzenia. Przypominamy, że tytuł ten pojawił się nakładem Apogee Software 5 maja 1992 roku.Stworzył go nie kto inny jak id Software.

Marvel Super Hero Squad

Firmy THQ i Marvel Entertainment podpisały porozumienie, na mocy którego ta pierwsza stworzy szereg gier na konsole i komputery, opartych na marce Super Hero Squad, należącej właśnie do Marvela. Pierwszy tytuł będący owocem tej współpracy pojawi się w roku 2009.

F1

W sieci pojawiły się pogłoski o tym, że koncern Sony nie zamierza przedłużać licencji wyścigów Formuła 1. Przyczyną są ponoć zbyt duże rozbieżności w tym ile Sony chce za nią zapłacić, a Formula One Group otrzymać.

Galerie filmów

Polecamy Wam także interesujące filmy, prezentujące nierzadko ciekawe produkcje:

Summon Night: Twin Age

NASCAR 09

LostWinds

Iron Man - kulisy produkcji

Dimensity

gry