Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 maja 2008

Konkurs: Bierz co chcesz - gra za friko! (16/05/08)
Konkurs: Bierz co chcesz - gra za friko! (16/05/08)

Major Doktor Upiorna, 16 maja 2008, 15:15

Assassin's Creed, Sam & Max: Sezon 1 lub The Club – jedna z tych trzech, bez wątpienia ciekawych gier może już wkrótce powędrować do kogoś z was! Aby było to możliwe, musicie jedynie wziąć udział w rozpoczynającym się dzisiaj konkursie z serii „gra za friko”.

Nagły wysyp ciekawych plotek dotyczących Halo 4
Nagły wysyp ciekawych plotek dotyczących Halo 4

Marcin Łukański, 16 maja 2008, 14:15

Ostatnio, szerokie wody Internetu zaczęły burzyć się pod naporem licznych plotek odnośnie czwartej już części gry Halo. Co ciekawe, według niepotwierdzonych informacji, nad kolejną odsłoną przygód Master Chiefa pracuje Gearbox Software. Cała historia jednak jest znacznie bardziej zagmatwana.

Nowy polski shooter w przygotowaniu
Nowy polski shooter w przygotowaniu

Brenda, 16 maja 2008, 14:09

Nowopowstałe polskie studio deweloperskie Gingerbread Studios, poinformowało o pracy nad nowym shooterem FPP/TPP o nazwie The Protector. Nowa gra ma być połączeniem taktycznej skradanki z czarującą fabułą i wartką akcją.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 maja 2008)

Przemysław Zamęcki, 16 maja 2008, 13:25

Kobiety na tropie zbrodni, smocze kule, postapokaliptyczne obrazki, nowe zestawy konsol PS3, jak dobrze być złym, zabawy z perspektywą, powrót legendy Final Fantasy, Gamespot w nowych rękach, kłopoty Nintendo, zmiany na stanowisku prezesa SCEE i zabawy z tubką i PS3, to główne tematy, jakie zaabsorbowały naszą uwagę w ciągu kilkunastu ostatnich godzin. Zapraszamy do lektury „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Konami zapowiedziało Lost in Blue: Shipwrecked!
Konami zapowiedziało Lost in Blue: Shipwrecked!

vampire, 16 maja 2008, 13:17

Firma Konami zapowiedziała powstanie nowej gry z serii przygodówek - Lost in Blue, powstającej pod roboczym tytułem Shipwrecked!. Poprzednie części cyklu tworzone były z myślą o innej konsoli Nintendo DS, ta natomiast ukaże się na Wii i oczywiście wykorzysta oferowane przez nią możliwości interakcji.

Złoty Secret Agent Clank
Złoty Secret Agent Clank

vampire, 16 maja 2008, 12:17

Sony Computer Entertainment ogłosiło, iż nowa platformówka - Secret Agent Clank, stworzona z myślą o PSP osiągnęła złoty status i trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 12 czerwca. Natomiast na Starym Kontynencie zadebiutuje 20 czerwca.

Zmasowany atak Dance Dance Revolution
Zmasowany atak Dance Dance Revolution

Marcin Łukański, 16 maja 2008, 10:30

Konami, w związku ze swoją specjalną imprezą „Konami Gamers Day 2008” ogłosiło aż trzy nowe tytuły ze znanej, taneczno-muzycznej gry Dance Dance Revolution. Znajdą coś dla siebie zarówno posiadacze PS2, Wii, jak i Xboxa 360.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (5 - 11 maja)

Przemysław Zamęcki, 16 maja 2008, 10:11

Oto najnowsze notowanie japońskiej listy najlepiej sprzedających się gier w tygodniu pomiędzy 5 a 11 maja. Ranking stworzony został dzięki monitoringowi przeprowadzanemu przez organizację Media Create, zajmującą się badaniem i analizą rynku w Japonii.

The Sims i szwedzka IKEA oficjalnie
The Sims i szwedzka IKEA oficjalnie

fsm, 16 maja 2008, 10:07

Za pomocą oficjalnego komunikatu Electronic Arts potwierdziło plotki, jakoby kolejny dodatek do Sims 2 miał być opatrzony logiem firmy IKEA.

Bionic Commando Rearmed opóźniony
Bionic Commando Rearmed opóźniony

vampire, 16 maja 2008, 09:57

Jak poinformował John Diamonon z Capcomu w serwisie PlayStation.Blog, przygotowywany przez studio Grin remake starego hitu z konsoli NES - Bionic Commando Rearmed zostanie opóźniony. Dalej pisze on też, że nowy termin premiery to lipiec 2008. Niestety daty tej nie udało się potwierdzić redaktorom serwisu Shacknews.

Premiera nowej części Prince of Persia odbędzie się pomiędzy październikiem a grudniem

Przemysław Zamęcki, 16 maja 2008, 09:04

Choć Ubisoft nie może zdecydować się co do przyszłości Beyond Good & Evil, to jednak seria Prince of Persia zawsze sprzedawała się na tyle dobrze, że po raz kolejny warto w nią zainwestować. Pojawiły się już pierwsze, dość obszerne szczegóły na temat Prodigy, jednakże od dzisiaj znamy także jego przybliżoną datę premiery.

Beyond Good & Evil 2 znajduje się w fazie przedprodukcyjnej
Beyond Good & Evil 2 znajduje się w fazie przedprodukcyjnej

Przemysław Zamęcki, 16 maja 2008, 08:26

Francuski serwis JeuxVideo donosi, że modlitwy wielu graczy mają szansę zostać wysłuchane i kontynuacja Beyond Good & Evil być może faktycznie w końcu pojawi się na rynku.

Jeszcze w maju obejrzymy nowy zwiastun Resident Evil 5
Jeszcze w maju obejrzymy nowy zwiastun Resident Evil 5

Przemysław Zamęcki, 16 maja 2008, 07:59

Jak pisze w swoim blogu Geoff Keighley, dziennikarz i prezenter serwisu Gametrailers, już za niecałe dwa tygodnie zobaczymy nowy zwiastun Resident Evil 5.

Sega zostaje wydawcą PlatinumGames
Sega zostaje wydawcą PlatinumGames

Przemysław Zamęcki, 16 maja 2008, 07:49

Chyba każdy fan najlepszych produkcji na konsolę PlayStation 2 kojarzy twórców Viewtiful Joe, God Hand i przede wszystkim Okami, rozwiązane w zeszłym roku Clover Studio. Po tym zdarzeniu i rozstaniu się z Capcomem ludzie ci zmienili nazwę firmy na Seeds, by ostatecznie stać się częścią PlatinumGames. Nieco to zagmatwane, niemniej jednak śpieszymy, aby przynieść Wam dobrą nowinę. Koncern Sega zainteresował się projektami wymienionego wyżej dewelopera i podpisał z nim umowę, na mocy której stanie się wydawcą czterech nadchodzących gier, z czego trzy prezentujemy poniżej (w nieco rozszerzonej wersji w stosunku do naszego newsa sprzed kilku dni):

Konami zapowiada Rock Revolution
Konami zapowiada Rock Revolution

Przemysław Zamęcki, 16 maja 2008, 07:37

Ile gier muzycznych, w których jako gracz wcielamy się w rolę gwiazdy rocka rynek będzie jeszcze w stanie wytrzymać? Obok Guitar Hero i Rock Band jeszcze co najmniej jedną, bowiem z nowym tytułem muzycznym wraca firma Konami, która na zorganizowanej przez siebie imprezie o nazwie Konami Gamer’s Night 08 zapowiedziała właśnie Rock Revolution.