Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2008, 13:25

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 maja 2008)

Kobiety na tropie zbrodni, smocze kule, postapokaliptyczne obrazki, nowe zestawy konsol PS3, jak dobrze być złym, zabawy z perspektywą, powrót legendy Final Fantasy, Gamespot w nowych rękach, kłopoty Nintendo, zmiany na stanowisku prezesa SCEE i zabawy z tubką i PS3, to główne tematy, jakie zaabsorbowały naszą uwagę w ciągu kilkunastu ostatnich godzin. Zapraszamy do lektury „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Kobiety na tropie zbrodni, smocze kule, postapokaliptyczne obrazki, nowe zestawy konsol PS3, jak dobrze być złym, zabawy z perspektywą, powrót legendy Final Fantasy, Gamespot w nowych rękach, kłopoty Nintendo, zmiany na stanowisku prezesa SCEE i zabawy z tubką i PS3, to główne tematy, jakie zaabsorbowały naszą uwagę w ciągu kilkunastu ostatnich godzin. Zapraszamy do lektury „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Women’s Murder Club

Serwis MSN Games i firma I-Play zapowiedziały, że w dniach 15-29 maja wśród oferowanych przez nie gier na wyłączność pojawi się przygodówka zatytułowana Women’s Murder Club: Death in Scarlet. Fani detektywistycznych zagadek znajdą w niej osiemnaście umiejscowionych w San Francisco lokacji, dziewięć różnych śledztw oraz postacie znane z kart książki Jamesa Pattersona i serialu, który powstał na jej podstawie. Przed dokonaniem zakupu pełnej wersji polecamy jednak najpierw zapoznać się z ważącym 76MB demem.

Dragon Ball Z: Burst Limit

Wersja demonstracyjna Dragon Ball Z: Burst Limit właśnie pojawiła się w amerykańskiej wersji sklepu PlayStation Store i Xbox Live Marketplace. Plik nie jest zbyt duży – jego objętość to zaledwie 477MB. Premiera gry zaplanowana została jeszcze na ten rok.

Fallout 3

W sieci pojawiły się nowe rysunki koncepcyjne pochodzące z gry Fallout 3. Znajdziecie je na przykład w serwisie Gamershell lub na oficjalnej stronie programu. Ponadto witryna ta wzbogaciła się o nową część dziennika dewelopera autorstwa Adama Adamowicza.

Metal Gear Solid 4

Konami Digital Entertainment potwierdza, że w Ameryce Północnej pojawi się zestaw zawierający konsolę PlayStation 3 z grą Metal Gear Solid 4. W pudełku znajdzie się także kontroler DualShock 3. Cena została ustalona na poziomie $599. Pre-ordery można składać jedynie na stronie Konami od najbliższego poniedziałku do 19 maja.

Overlord: Rising Hell

Blisko w rok po wydaniu wersji na Xboksa 360 i komputery PC, Overlord zawędrował w końcu do posiadaczy PS3. Na razie w formie wersji demonstracyjnej, którą od wczoraj można pobrać ze sklepu PlayStation Store. Premierę ustalono na 20 czerwca.

Crisis Core: Final Fantasy VII

Firma Square Enix zapowiedziała, że 20 czerwca zakończy się męczarnia europejskich fanów Clouda i Sephirotha. Tego dnia bowiem na nasz rynek trafi długo oczekiwana gra Crisis Core: Final Fantasy VII. Oczywiście będą w nią mogli zagrać wyłącznie posiadacze konsoli PlayStation Portable.

Echochrome

Nowatorska gra zatytułowana Echochrome, w której możemy pobawić się różnymi trikami związanymi z perspektywą, doczekała się pierwszego darmowego rozszerzenia dla PS3, które pojawiło się w ramach usługi PlayStation Store. Jest to dwadzieścia poziomów zbudowanych przez fanów tego programu. Jeżeli zamierzacie skorzystać z okazji, to lepiej się pośpieszcie. Dodatek ten będzie dostępny jedynie do 21 maja. Po tej dacie bezpowrotnie zostanie usunięty.

Nintendo

Jak informuje serwis Yahoo! News, Nintendo przegrało proces ze spółką Anascape Ltd. z Teksasu w sprawie naruszenia patentu dotyczącego pada 3D z funkcją wibracji. Przegrana ma kosztować Japończyków 21 milionów dolarów. Spodziewajmy się więc apelacji.

Co ciekawe, w 2006 roku podobny pozew od tej samej firmy otrzymał Microsoft. W tym przypadku jednak do zażartej walki nie doszło, gdyż Gigant z Redmond poszedł na ugodę.

Gamespot

Działający na amerykańskim rynku medialnym koncern CBS Corp. zakupił za niebagatelną kwotę 1.8 miliarda dolarów firmę CNet Networks Inc. Nie byłoby w tym może nic interesującego, gdyby nie fakt, że częścią CNet jest Gamespot, jeden z największych serwisów na świecie zajmujących się branżą gier. Szkoda, że Jeff Gesrtsmann i Ryan Davis nie doczekali tej chwili.

Sony

Jak pamiętamy, Phil Harrison jakiś czas temu porzucił stanowisko szefa europejskiego oddziału Sony i przeniósł się do Atari/Infogrames, aby spróbować wyciągnąć tę firmę z tarapatów finansowych. Jego miejsce od dnia dzisiejszego zajął Shuhei Yoshida, od 1993 roku pracujący dla SCEI. W 2000 roku Yoshida przeprowadził się do Ameryki, gdzie przyjął stanowisko wiceprezesa SCEA do spraw rozwijania produkcji.

PlayStation 3

Użytkownicy PS3 na brak kolejnych aktualizacji firmware ich konsoli nie mogą narzekać. Wczoraj ukazała się jego nowa wersja, tym razem oznaczona numerkiem 2.35. Ponoć poprawia ona stabilność kilku nie do końca idealnie działających gier. Sony patrzy także łakomym wzrokiem na skuteczność tzw. wirusowego marketingu. W poprawce znalazła się więc opcja umożliwiająca częściową integrację nowo wydawanych gier z popularnym serwisem Youtube. Pierwszym tytułem pozwalającym nagrywać filmiki bezpośrednio na „tubkę” jest darmowy Mainichi Issho. Znajdziecie go w japońskiej wersji PS Store.

Galeria obrazków

Zapraszamy do obejrzenia galerii obrazków, które ostatnio pojawiły się w naszym serwisie…

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse

Space Invaders Extreme

Ship Simulator 2008 Add-On: New Horizons

Falling Stars

Race Driver: GRID

Pro Cycling Manager: Tour de France 2008

MySims Kingdom

SBK 08: Superbike World Championship 08

Active Life: Athletic World

Buzz Quiz TV

TV Show King

Velvet Assassin

Galeria filmów

... oraz najnowszych filmików.

Bakushow

FIM Speedway Grand Prix 3

Roogoo

Aces of the Galaxy

Too Human

Dracula: Origin

EVE Online

Hellboy: The Science of Evil

Drakensang: The Dark Eye

Hail to the Chimp

Destroy All Humans!: Path of the Furon

gry